Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

ctf.pl - Q4CTF = Q2CTF

vitez - Wto Lip 18, 2006 12:06 am
Temat postu: Q4CTF = Q2CTF
DeltaCTF : http://www.esreality.com/?a=post&id=1137078

Z zagramaniczniakow grywaja juz z1bo, Sent, BA.Co ciekawe wielu q3/q4 graczy sie rzucilo na ten mod nie znajac podstaw ruchow grapplem :> , zmiesznie to wyglada ;) .

Ten mod w kombinacji z nadchodzacym patchem 1.3 (i Delta 1.0 a nie beta i patch sa szykowane na Quakecon) = wielka nadzieja i dla q4 i tym bardziej dla q4ctf.

Adolf - Wto Lip 18, 2006 5:34 am

Dla q4 nadzei juz nie ma raczej. CTF to jest fajne uzupelnienie dla kazdej gierki, ale to nie jest mod typowo turniejowy, ze wzgledu na sposob grania i atrakcyjnosc dla osob trzecich ( to ze nas jara noszenie flag, nie znaczy ze wiekszosc to lubi... bo nie lubia ). Q4 zawiodl na starcie i to jest powod dla ktorego ta gierka juz nigdy nie osiagnie takie sukcesu jakby mogla. Podobnie bylo z polskim Painkillerem. Gdyby nie brak servera linuksowego i paru poprawek, to dzisiaj painkiller by rzadzil, a tak ludzie pamietaja tylko lagi :)
W sumie fajnie ze ktos chce zrobic porzadny mod ctf, ale moze niech go robia dla gierki, ktora sama jest porzadna lol.
Nie ma sie co oklamywac - trzeba czekac na Quakewars :)

btw. z ciekawosci zerknalem na strone cupu q4ctf i frekwencja raczej nie poraza, rzeklbym ze jest podobnie jak w koncowych dniach q2ctf :)

emilio - Wto Lip 18, 2006 1:13 pm

adolf tylko czeka i czeka... zebys tylko nie zaspal :)
vitez - Wto Lip 18, 2006 11:16 pm

Cytat:

Nie ma sie co oklamywac - trzeba czekac na Quakewars :)


Patrzac na koncept ET (realizm+podzial na specjalnosci)... to raczej mozesz zapomniec o haku w Quakewars, nawet w modach.

Cytat:

btw. z ciekawosci zerknalem na strone cupu q4ctf i frekwencja raczej nie poraza, rzeklbym ze jest podobnie jak w koncowych dniach q2ctf :)


A zajrzales na ilosc dropoutow nie tylko w CTFie a nawet w Eurocupowych finalach?
To tak a propos by nie bylo ze tylko CTF sie kiepsko trzyma :P

Adolf - Sro Lip 19, 2006 4:44 pm

Cytat:
Patrzac na koncept ET (realizm+podzial na specjalnosci)... to raczej mozesz zapomniec o haku w Quakewars, nawet w modach.

O haku pewnie mozna zapomniec, ale nie sadze zeby QuakeWars byl az tak realny jak ET ( swoja droga ET nie byl az tak bardzo realistyczne, Taz zawsze narzekal ze 1 headshot nie zabijal, twarde lby mieli kiedys ci zolnierze ). QuakeWars napewno bedzie mialo duzo wspolnego z ET ( grywalnosc, podzial na klasy, rozbudowane kampanie i klimacik ) i przy okazji gra wyglada naprawde zajebiscie. ET to w ogole ciekawa gierka. Niby jest duzo podobnych, ale wystarczy zagrac raz i czlowiek sie juz wciaga, podobnie bylo w przypadku q2. Najwieksza zaleta byla grywalnosc, poprostu masakra. Sama przyjemnosc.
Splash damage to dobra firma i nie sadze zeby spieprzyli QuakeWars, a majac do pomocy ID Software i Activision, ktore raczej nie naciska zbytnio na developerow, mozna oczekiwac hitu. Splash damage przeciez zrobili ET zupelnie za darmo! A gierka w krotkim czasie stala sie jedna z bardziej popularnych i byla naprawde dobra gra na turnieje ( na jednym quakeconie byla wieksza pula nagrod dla ET niz wszystkich quake-ow razem wzietych ).

Cytat:
A zajrzales na ilosc dropoutow nie tylko w CTFie a nawet w Eurocupowych finalach?
To tak a propos by nie bylo ze tylko CTF sie kiepsko trzyma Razz

Szczerze mowiac to nie przygladalem sie blizej clanbase. Jakos nigdy mnie ta liga nie porywala. Jedynie w q2 sie "fajnie" gralo. Poprostu wchodzac na strone cupu q4ctf jakos mnie nic nie zaskoczylo, oczekiwalem tlumow :)

Adolf - Pon Lip 24, 2006 5:59 am

http://www.thecpl.com/league/
q3 > q4
rotfl

Ziutek - Pon Lip 24, 2006 1:11 pm

pozdrowienia z uk :) wlasnie dobilem sie do sieci, bodajze po 2 miesiecznej przerwie :P nie ma latwo, ale za to z 'realem' problemow nie ma ;) ale dosc juz pierdzenia, bo pewnie tyle was to obchodzi co mnie fakt ze w moim rodzimym panstwie panuje totalny nepotyzm :)
hm... widze ze nastroje na scenie sie nie zmienily ;) vitez promuje nowe produkty, a adolf za wszelka cene chce pokazac ze i tak chu... co z tego bedzie ;) tak czy inaczej, wracam niedlugo do polski i mysle ciagle o ty czym tym razem zajme sie dlugimi wieczorami ;p reanimowanie [ewc] wydaje mi sie byc szalonym pomyslem, szczegolnie w odniesieniu do sceny q2ctf... a skoro juz ktos cos wypocil dla q4, i ponoc ma to byc 'niezle', to nie ma co adolfowac tylko trza sprobowac w to pograc... chociaz sam przyznam ze czekam juz na quakewars.... swoja droga, kiedy maja sie pojawic? ;) wsumie po co ja zadaje pytania, i tak pewnie nie bede mial okazji przeczytac odpowiedzi na nie w przeciagu nadchodzacych 2 miesiecy ;P coz... tak czy inaczej, milo ze staracie sie podtrzymac sezon ogorkowy na forum ctf ;) jak wroce to wam jeszcze w cos dupy poobijam ;p a moze adi znow jakis klan zlozymy co sie nam rozpierdoli po pierwszej klanowce? :) heil zee germans i do zobaczenia w deszczowej jesiennej polsce ;P poki co zostane w londynie, a potem chyba musze sie nagrzac sloncem poludnia, bo inaczej to mnie chyba kurwica strzeli po powrocie do ojczyzny ;p
milego...

brzoza - Wto Lip 25, 2006 4:21 pm

ziut masz wpierdol....
omen - Wto Lip 25, 2006 4:34 pm

ziut huju moglbys sie czasem odezwac? ;) dac znac ze zyjesz. ;p

ps. i przestan palic z czarnuchami ! ;)

Kazwa - Sro Lip 26, 2006 12:26 pm

O! London .. Kontaktnij sie ze mna, to sie meetniem ;)
vitez - Sro Lip 26, 2006 11:27 pm

O Ziut... a na forum DeltaCTF pisalem ze chcialbym zobaczyc kogos w stylu Fettsona na deltowym haku ;) .
Dlaczego?
Bo hak tam jest szybki a w polaczeniu z dobrym, szybkim strafe movementem oraz trickiem crouchslide = almost unstoppable.
Adolfowi nie proponowalem probowac bo i tak zlewa... ale jesli ludzie na delcie maja problemy z trafieniem mnie jak sie hakiem bawie to co dopiero by powiedzieli jakby mieli trafic jakiegos prawdziwego grapplera? (Zibo juz mi podeslal screenshot jak go bluzgaja za czity na delcie ;) ).

Ziutek - Wto Sie 01, 2006 2:55 pm

Elo...
no to powiem tak :p
kazwa: moj numer komorki 07944654086, sie odezwij ;)
omen: ty tam sie nie boj i dalej z chlopakami do pracy :P ja sie musialem odciac od sieci:P a i z telefonu nawet nie korzystam ;] wiec sam rozumiesz...
vitez: mnie juz namowiles ;) hehe wsumie to zbieram teraz tylko troche ekstra kasy na wyjazd do hiszpanii a potem komp, wawa, informatyka i deltactf ;) hehe przynajmniej tak to w skrocie ma wygladac ;p
edek? twoj pc pociagnie q4? :P i swoja droga jaka jest w tej grze fizyka? bo nie mialem jeszcze okazji zobaczyc ocb ;p
jade wypozyczyc jakas gierke na ps'a ;p bo mi sie juz proevo nudzi ;P elo!

Blade - Wto Sie 01, 2006 4:56 pm

Ja dzis zamowilem q4, wiec pewnie troche poskacze w ta "delte". Swoja droga fajnie by bylo znow stara ekipe z q2 sciagnac ;)
vitez - Nie Sie 13, 2006 2:15 pm

Ostatni updejt (specially for Ziutek bo niezorientowany):

Fizyka w Quake 4 patch 1.3 ORAZ w DeltaCTF - smiga bardzo podobnie do Q2 (rozpedzanie strejfjumpami itp), tylko trzeba sie poduczyc dwoch rzeczy:
- crouchslide (przy ladowaniu ukosnym ze skoku/krawedzi/grappla itp docisniecie kucania i ew. forward) jeszcze bardziej przyspiesza. Dobry grapple + crouchslide = ponizej 10sek cap na wiekszosci map w deltactf :>

- hak... troszke inaczej dziala ae da sie przyzwyczaic, tzn troszke inaczej zasady podciagania hakiem dzialaja i by np przeciagnac sie na druga strone krawedzi (most itp) trzeba hak puscic tuz za polowa drogi a nie tuz przy krancu.

Na slabe kompy - polecam komende r_forceambient (przy jej wlaczeniu zazwyczaj trzeba troche zjechac z brightness/gamma).
Przykladowe roznice:
http://www.esreality.com/?a=post&id=1165240
Czyli ta komenda daje nawet ok 45% wiecej fps.

No i link do na razie najnowszej wersji DeltaCTF (jest juz kilka euro serwerow):

http://www.esreality.com/?a=post&id=1173167

Dziala wiele lepiej niz poprzedine beta wersje, choc mapy nadal potrzebuje troszke dopracowania. Przerobka Neurotiki bardzo udana wg mnie.
Niestety nie bedzie tak dobrze znanej i grywalnej przerobki q2ctf1 - McKinley... to znaczy przerobka moze byc ale bez "fps bug" czyli bez wychodzenia/wchodzenia oknem. Byl to nienaprawialny bug engine q2 i nie istnieje w enginie q4.


Serwery: www.deltactf.com i u gory w menu: Play Delta -> Servers.

brzoza - Wto Sie 15, 2006 3:02 pm

Da sie zainstalowac ten mod na demie quake4 ? Bo bym sobie popykal jakiegos CTF'a.
pyz - Wto Sie 15, 2006 4:03 pm

proponuje Warsong Gulch, na WoW 1.11.1 - calkiem fajny :P

pozdro z Dominikany newbs ;)

vitez - Wto Sie 15, 2006 7:14 pm

Cytat:
Da sie zainstalowac ten mod na demie quake4 ? Bo bym sobie popykal jakiegos CTF'a.


Sprobuj ... ja Q4 full eng kupilem w pierwszym dniu premiery w Polsce :roll: .
(I przez prawie rok zalowalem :> )

brzoza - Wto Sie 15, 2006 11:08 pm

eee, pirace full wersje.. do zobaczenia na delta CTF
vitez - Sro Sie 16, 2006 12:35 am

Cytat:
eee, pirace full wersje


Zebys sie nie zdziwil...

brzoza - Sro Sie 16, 2006 10:37 am

Cytat:
Zebys sie nie zdziwil...


Nie da sie na piracie pograc MP ?

brzoza - Pią Sie 18, 2006 12:16 am

Gram na demie, staram sie pykac MP.. i mam pytanie...

...jaki kurwa musze miec sprzet zeby to mi chodzilo normalnie ? Bo po zjechaniu ze wszystkim na zero wlasciwie w 640x480 mam momentami 12 klatek...

wiem ze mam tylko 512 ramu, wiem ze mam tylko athlona 1700 i wiem ze GF 6600 GT to jest chujowa karta, ale kurwa... w 640 x 480 powinno sie dac grac po zjechaniu wszystkiego na zero...

vitez masz jakies tajne tweaks? oprocz r_forceambient ktorego to w demie jeszcze nie ma ?


Musze wiedziec zanim kupie, czy wogole dam rade pograc sobie.

pozdro.

Adolf - Pią Sie 18, 2006 6:19 am

Na takim sprzecie to ty mozesz jedynie postawic fansite o quake4 :D
vitez - Sob Sie 19, 2006 3:10 am

Cytat:

vitez masz jakies tajne tweaks?


No mam fajne tweaks... Athlon 3500+ @ 3800 , Kingston HyperX PC-400 2GB, GeForce 6800 Ultra :roll: .
High detail 1024x768 constant fps bez forcowania ambient.

Tobie poradze tylko patcha 1.3 i forceambient. Daje skok ok 40% wiecej fps.

brzoza - Nie Sie 20, 2006 12:16 am

Cytat:

No mam fajne tweaks... Athlon 3500+ @ 3800 , Kingston HyperX PC-400 2GB, GeForce 6800 Ultra :roll: .
High detail 1024x768 constant fps bez forcowania ambient.

Tobie poradze tylko patcha 1.3 i forceambient. Daje skok ok 40% wiecej fps.


Heh, widzisz.. generalnie jak bym nie kupil i wyremontowal sobie mieszkania to bym polecial teraz do sklepu i kupil sobie jakis wypas sprzet.. a tak zbieram na meble :P ... powiedz mi czy Athlon 2400+ z tym moim geforce 6600 gt pociagnie lepiej ?

Patch 1.3 i forceambient rzeczywiscie troche pomogl.. ale tylko troche :/

Polatalem troche po mapach w deltactf i musze powiedziec ze naprawde bardzo zblizone do q2ctf to jest. Hak niemal tak samo bangla... nie widzialem wszystkich map jeszcze ale te ktore widzialem sa jak dla mnie mocno przecietne. Mam nadzieje ze popracuja nad tym. Fajnie ze jest neurotica. :)

Jak myslisz jakie to ma szanse stac sie popularnym modem ? Na tyle popularnym zeby jakas scena sie dookola tego zbudowala i zostaly uruchomione jakies ligii ? Np. Open Cup na CB ?

pzdr.

Adolf - Nie Sie 20, 2006 1:38 am

Szanse sa raczej male zeby ten mod stal sie popularny. Wystarczy popatrzec ile ludzi gra w Q4. Jezeli w Q4 gra tak malo ludzi, to nie liczilbym na tlumy w deltaCTF. Oczywiscie mam na mysli taka popularnosc jaka zrobilo q2ctf, bo deltaCTF moze byc dobre dla ludzi ktorzy graja w Q4, a ich jest mniej wiecej tyle ile osob w przecietnym klanie CSa lmao.
Juz sam fakt, ze CPL wybralo Q3 jako oficjalna platforme turniejowa w tym roku, daje nam w miare duzo do zrozumienia. Czekamy na Q5! Jezeli ktos tez ogladal coverage z QuakeCona to bylo widac jak nic, ze fanow Q4 bardziej jara ET :D Zamiast pokazywac polfinalowe mecze w Q4, to puszczali stare demka z trickami do q3. Dzien przed finalem na scenie pojawil sie Carmac i powiedzial, ze "pure quake" to wlasnie q3. Dosyc owacyjnie zostalo to przyjete.
RavenCorps nie potrafi robic gier, Q4 to shit. Lepiej sobie kup jakis kredens zamiast wymieniac karte graficzna na taka, ktora za 2 miesiace bedzie lowendem i nie pociagnie wiekszosci nowych gierek.
Swoja droga, final ET na QuakeConie byl zajebisty.
btw. opencup na cb juz sie dawno skonczyl, Vitez sam tam rzadzi, dlatego zacheca ludzi na q4, zeby potem mogl ich zbanowac bez zadnych konsekwencji :D

emilio - Nie Sie 20, 2006 5:03 am

wniosek: Jebac Q4 :D
shinoda - Nie Sie 20, 2006 10:05 am

heh, a jak brzoza sie napalal, to i ja zaczalem sie napalac... zeby chociaz sciagnac i uruchomic to Q4... no ale widze ze lepiej chyba bedzie spokojnie pykac i banowac w q2ctf - czekajac na lepsze czasy :D
brzoza - Nie Sie 20, 2006 11:47 am

Cytat:
Lepiej sobie kup jakis kredens zamiast wymieniac karte graficzna


Ty chyba nie wiesz ile kredens kosztuje...

IMHO, Q4 i deltaCTF to naprawde fajna sprawa, gra sie _bardzo_ podobnie jak w q2... shinoda, sciagnij i zlookaj naprawde fajna sprawa :) cos innego a jednak tak podobnie.

Co do wielkosci sceny, z tego co sie orientuje patch 1.3 wyszedl 1.08 To jest jakis point release z nowymi mapami MP. Podobnie przeciez bylo w Q2, na samym poczatku wogole sie w to grac nie dalo po sieci, ja np. wolalem kacic w QW zamiast przejsc na Q2.
Wydaje mi sie ze MP sie dopiero zaczyna w Q4. Mysle ze predzej czy pozniej ludzie zaczna w to grac.. pytanie tylko czy w delta CTF tez. No ale coz.. poczekamy zobaczymy... a ty Adolf nie badz taki "anty" na wszystkie nowosci... pewnie sie boisz ze w Q4 bedziesz zasysac pale. :D

pozdro 600V

Blade - Nie Sie 20, 2006 10:09 pm

Adolf jestes strasznie negatywnie nastawiony do tego q4. A tak naprawde to wprowadzajac 1.3 bardzo przyspieszyli gre, naprawde teraz fizyka jest bardzo podobna do q2, tzn. nie jest az tak tragicznie :P .

A co sie tyczy delty to spotkalem ostatnio Senta i jeszcze paru ludzi z q2, wiec pewnie troche graczy sie przezuci. Wiadomo w koncu nowa gra, co daje oczywiscie wieksza szanse na sponsoring itp. A to przyciaga... Poza tym sa teraz wakacje, wiekszosc ludzi wyjechala. Moze cos ruszy we wrzesniu/pazdzierniku, jezeli nie to zawsze mozna sie na q2 ustawiac :P

Jednak zawsze trzeba dac szanse, w koncu nie od razu Rzym zbudowano ;P

szyna^ - Pon Sie 21, 2006 7:28 pm

e tam pierdolic Rzym i Q4 ;d
vitez - Sro Sie 23, 2006 1:10 am

Wszyscy tacy niecierpliwi... a do patcha 3.20, lfire 2.0 (nadal beta) ze o przeroznych q2ace,xanii,bwproxy,nocheatach czy r1q2 nie wspomne - ile lat minelo?
To samo z q3 - wszyscy maja dopracowany (ale glownie przez scene a nie producenta) choc nieco przestarzaly engine i narzekaja ze swiezak Q4 (bo ledwie rok niecaly to nadal swiezak) nie jest idealem.
A wlasciwie z modami (w najnowszym maxie spodobal mi sie fix na warningi, zostal wlasciwie tylko dzwiek do naprawy i netcode) i patchem 1.3 to Q4 jest teraz juz baaaardzo grywalne.
A zarzut "czemu od razu takie nie bylo? " - to sobie zainstaluj swiezego Q3 czy q2 czy CS jeden z drugim, bez patchy i modow i porownaj... wg mnie nie bedzie lepiej a wrecz powinno byc gorzej.

Mimo wybrania Q3 - czesc osob sie cieszyla a drugie tyle (uogolniajac) narzekalo ze staroc i ze po co nagle brac Q3 od ktorego tyle lat temu odeszli.

Ja mowie (i sam tak robie, grajac w offlineowe strategie :> ) - dac Q4 wiecej czasu.
Po patchu 1.3 ozywily sie publiczne servy Q4CTF (jolt, tylko niestety q4max 0.76bbo battle spi :( ).
Teraz rusza w ten weekend turniej q4ctf w USA, potem Clanbase.

Co do Delty - jak sie rozpowszechni Q4CTF to ludzie ktorym ogolnie CTF sie spodoba beda swiezym mieskiem do naboru do tego moda.
Podejscie tworcow ma tu duze znaczenie - nie zrobili po prostu moda "macie i bawcie sie" , oni tego moda robia z mysla o rozpropagowaniu go, z bonusami dla sponsorow i sedziow/komentatorow itp.
Tak wiec, o ile zapalu nie zabraknie - to ludzie najpierw zgarna sie do Q4CTF a potem oby ich stopniowo (szczegolnie tych powracajacych, wielu wlazlo w q3ctf z powodu lepszej grafiki niz w q2 a brakowalo im grappla) - przekonywac do Delty.

Ja mam nadzieje ze juz Cup wiosenny w CB dorobi sie wersji Delta 8)

Brzoza - oprocz procka wez ramu tez nie zaluj :roll: . Karta spokojnie uciagnie ale procek to ja taki wlasnie wymienilem na 3500 ponad rok temu :roll: .

serch - Sro Sie 23, 2006 9:05 pm

ja tam jestem chyba czlowiek starej daty bo w q3 gralem moze kilkanascie razy (glownie po lanie) i zawsze q2ctf mi sie bardziej podobal... q4 to jeszce raczej dlugo nie zobacze bo moj biedny radeon 9550 nie wyrobilby, nawet gdyby pan zdzisiu go w sli/crossfire polaczyl :lol:
vitez - Sob Wrz 09, 2006 2:03 am

No i wyszla wersja 1.0 (www.deltactf.com). Zmian niewiele w stosunku do Beta5 sprzed paru tyg. Za to rusza PR i pierwsze rozgrywki zorganizowane :>
vitez - Czw Wrz 14, 2006 4:25 pm

Jesli ktos ma klopoty z fps to radze pogrzebac w configu np z uwzglednieniem ponizszych sugestii ustawien co do karty graficznej:
http://ucguides.savagehel.../FPSVisuals.htm

(tylko uwaga na ui_showgun 1 ;) )
No i nie zapomniec ustawic r_forceambient na np 0.4 .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group