Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

pogawedki - Filmy

Adolf - Pon Lis 21, 2005 9:11 pm
Temat postu: Filmy
Ostatnio mam troche wiecej czasu i ogladam dosyc sporo filmow. Szkoda tylko, ze przy wiekszosci zasypiam, a niektorych to nawet nie odpalam, bo tak :) Wiec jezeli znacie jakies dobre filmy to smialo walcie tutaj tytulami. Tylko bez glupich komedi z czarnuchami czy cos w tym stylu ;D
Nie wiem czy kogos to interesuje, ale napisze pare filmow, ktore imho warto zobaczyc. Pozwole sobie to podzielic na kategorie. Wiem, ze niektorzy pewnie widzieli te filmy, ale moze ktos akurat nie widzial..

== Komedie ( czarny humor oczywiscie wchodzi w gre )
- The Big Lebowski ( bracia Coen zazwyczaj kreca dobre filmy, ten jednak wyszedl im specjalnie dobrze - dla mnie film masakra )
- Snatch ( Guy Ritchie i jego specyficzne poczucie humoru, miazdzy )
- Lock, Stock and Two Smoking Barrels ( Guy Ritchie... prequel Snatcha, daje rade )
- The Boondock Saints ( polski tytul "Swieci z Bostonu", naprawde sie dobrze oglada i mozna sie posmiac czasami do lez + dobra akcja przez caly film )

== Dobre filmy :)
- Goodfellas ( Scorsese + De Niro, pozycja obowiazkowa )
- The Usual Suspects ( Kevin Spacey, Del Toro, S. Baldwin, Pollak - poprostu to trzeba obejrzec, zajebista intryga i scena koncowa )
- L.A. Confidential ( Spacey, Crowe, Basinger, De Vito, Pearce - koniecznie, jeden z lepszych filmow lat 90 w swoim gatunku, niesamowita intryga i akcja )
- Chinatown ( Polanski w najlepszym wydaniu, moze troche ciezko strawne, ale ten film to prawdziwe kino... )
- Zatoichi ( niezla sieczka, zoltek z utlenionymi wlosami, w dodatku slepy ... biega i napierdala wszystko co sie rusza. Tak naprawde to moze troche ironiczny film, ale pokazuje samurajow od ten drugiej sceny ... prawdziwej. Dla ludzi wychowanych na hollywodzkich samurajach moze byc niestrawny ten film, niestety. Oczywiscie do filmow Kurosawy mu daleko, ale do Kurosawy sie nie porownuje )
- Blade Runner ( Ridley Scott i jego imho najlepszy film. Kto nie widzial tego filmu, nie wie co to jest sci-fi. Mozna sie rozpisywac godzinami, ale lepiej poprostu to zobaczyc )
- Oldboy ( ladnie zakrecona koreanska produkcja, tyle ze warta uwagi )
- Fight Club ( wiadomo )

== Kino akcji, malo ambitne, odmozdzacze ;D
- Transporter ( szybka akcja, szybkie wozy ... czego wiecej chciec )
- Chronicles of Riddick ( koles w czarnych okularach ( chyba ma jaskre ) napierdala wszystko co sie rusza i jest porzadnie wkurwiony, ze tak malo osob go goni. Sci-fi, ale z niezlym rozmachem )
- Ong-bak ( niesamowite sceny walki i troche zoltego humoru )

== Ambitne filmy... czasami az za bardzo :/
- Spring, Summer, Fall, Winter, and Spring ( Koreanski film o dorastaniu mnicha. Malo akcji, praktycznie brak slow, duzo filozofi i kultury wschodu ( chociaz warto cos przeczytac o tym wczesniej, bo w filmie raczej o tym nie mowia ). Niesamowite zdjecia, widoki jak z raju, a po srodku toczy sie zycie. Jak ktos szuka w filmach wrazen typowo estetycznych, muzyki w postaci spiewu ptakow i porzadnej dawki przemyslen, to naprawde polecam )
- Vozvrashcheniye ( ang. The Return. Nasi rosyjscy przyjaciele naprawde potrafia krecic dobre filmy. Niestety maja one jedna wade / zalete ... sa strasznie emocjonalnie pokrecone i naprawde mocne w przekazie. Film bardzo zyciowy, chociaz moze malo realny. Jak ktos chce sobie porzadnie namieszac w glowie i posiedziec rozmyslajac o sensie zycie ... polecam ;) )

Oczywiscie jest jeszcze duzo dobrych filmow, ale na dzien dzisiejszy nie chce mi sie wiecej pisac hehe. W miare mozliwosci beda cos tu dopisywal, tyle ze raczej chcialbym sam zobaczyc cos nowego, niz tylko opisywac co sam ogladam. Ah ... www.imdb.com .

SiDq - Pon Lis 21, 2005 10:04 pm

TROCHE wolnego czasu ; P ? Dziś oglądałem: The Longest Yard - Jak ktoś lubi filmy o rywalizacji, sporcie itd. to może spokojnie oglądać : ) bardzo dobry film o football'u amerykańskim. I po raz enty oglądałem polski dokument pt. ADRENALINA -
'-czasem tam sobie myśle na tej mszy czy zasługuję na niebko... nie! nie, zasługuje.
-To co będzie w takim razie?
-skręce szatana i będę w piekle rządził'
miazga :shock:

ChMiElU! - Wto Lis 22, 2005 8:22 am

Lock, Stock and Two Smoking Barrels i Snatch oglądałem po 10 razy ;) Filmy perfekcyjne ;] Jeszcze polecam Pulp Fiction - nie jest wcale gorszy:twisted:
pyz - Wto Lis 22, 2005 8:32 am

Pulp Fiction > all.
Adolf - Wto Lis 22, 2005 11:14 am

Pulp Fiction to juz klasyka. Jezeli ktos nie widzial, to naprawde nie wiem po co zyje ;)
Od siebie jeszcze moge polecic pare filmow wojennych.
- Apocalypse Now ( stara wersja albo redux - Copolla i co to duzo mowic, moze malo akcji, ale film jest niesamowity )
- Platoon ( Stone zawsze krecil ciekawe filmy, a wojenne szczegolnie - pozycja obowiazkowa )
- Saving Private Ryan ( aka Szeregowiec Ryan - nastepny z wielkich Spielberg - rowniez trzeba zobaczyc, aczkolwiek za Hanksem nie przepadam zbytnio, mimo ze aktorem jest niezlym. No i ten film najbardziej smierdzi hollywoodem niestety :-) )
- The Deer Hunter ( mam jakis sentyment do filmow granych przez De Niro, ale skoro on zawsze gra dobrze, co poradzic )
- Taegukgi hwinalrimyeo ( aka The Brotherhood of War - koreanski film, chyba esencja filmow wojennych, aczkolwiek dla ograniczonego grona odbiorcow. Dla mnie bomba )

Kazwa - Wto Lis 22, 2005 1:33 pm

o! good topic ;)

Sorry, ze tak chaotycznie, ale pobrali mi krew i czuje sie jakbym cala noc jarala thc..

-Gegen Die wand [Head's on, Głową w mur] .. powalajacy, zaskakujacy, nietrywialny, boski .. 100% dobrego kina .. Mistrzostwo swiata w calej okazalosci.
-Lars von Trier [director] .. boskosc, Dogma '95 .. Dogville, Przelamujac Fale [ayyyy], Idioci [:D] i of korz, Riget ;X
-Nagi Instynkt .. to chyba standard .. Sharona dala rade ;) [nie wiem jak to bedzie z 2ga czescia, ktora wlasnie kreca, bo zatrudnili dublerke dla niej - w koncu ma juz swoje lata]
-Sliver .. cos a'la Nagi instynkt .. tez z Sharona ;)

Co do komedii .. mnie powalaja Scary Movie [oprocz 2 :P] .. "Where am I?" ;D .. "Girl, you're so easy.." .. "Codyyy Codyy" [xiadz]

A co do Rudolfa wypowiedzi .. Kimkiduk zawsze spokojne filmy krecil [Spring Summer ...] .. obejrzyj Bij Jip - glowny bohater slowem sie nie odzywa przez caly film ;)

vitez - Wto Lis 22, 2005 7:24 pm

Do Kronik Riddicka dodam prequel - Pitch Black. O tym samym "bohaterze" , nieco mniej akcji i nawalanki ale bardziej dark s-f ... doslownie i w przenosni.
Polaczenie hard sf i horroru.

Yokai - Wto Lis 22, 2005 7:27 pm

hm..komedi Wam raczej nie polece - bo na ogol dosc malo ogladam. Ale zaakcentuje kilka innych tytulow

Pianista - swietny film, czasy II wojny swiatowej . Adrien Brody w roli glownej. nie bede rozpisywal sie na temat tego filmu z prostej przyczyny-nie am co gadac trzeba obejrzec, bo naprawde warto.

Kompania braci- rowniez bardzo dobry film oparty na faktach co czyni go wyjatkowym-dlaczego ? otoz zobaczyc mozna jak w niewielu filamach psychike i kawalek zycia prawdziwego zolnierza-polecam rowniez

Ostatni samuraj-19 wieczna japonia, ostatnia walka samurajow o honor - jezeli ktos siedzi w kliamatch japonii nie pozaluje

Ostatni mohikanin-troche naciagne pewne sceny(strzalu z muszkietow-dla ludzi znajacych fakty historyczne i mozliwosci owczesnej broni palnej to jest minus) ale sama fabula ciekawa + genialna muzyka

Man on fire-akcja z czyms wiecej-polecam

Gangi nowego Jorku-ciekawy, dlugi wciagajacy film mowiacy o protoplastach amerykanow (mniej lub bardziej)- czas sie przy nim nie dluzy, warto obejrzec

Tanczacy z wilkami-historia indian jednego ze szczepow ( siuksow lub jak kto woli Lakota) ciekawy, ambitny film przyblizajacy nam czasy 19 wieczne w stanach+super muza Johna Berryego

Leon zawodowiec- otym slyszal zapewne kazdy...Jean reno + reszta-bardzo dobry film

oczywiscie to tylko baaardzo niewielka czesc tego co ogladaklem i co mnie wciagnelo-ale dajmy sie tez wypowiedziec innym - potem cos sie jeszcze napisze ;]

Killer - Pią Lis 25, 2005 2:20 pm

Ehh.. Dajcie cos czego nie widzialem :P

A ze starszych pozycji dodam: HERO (tylko dla wielbicieli chinskich legend ;)

No i warto obejzec jak ktos nie widzial Wladce pierscieni i matrix'a (trylogie)... BTW. sa tacy co nie widzieli... aaa moja mama nie widziala hehehe ;)

A wogole to Pulp Fiction Tarantino wymiata!

Z polskich filmow warto obejzec Symetrie i Ediego... no moze jeszcze Wesele jest niezle, ale ja sie troche wkurwialem, bo glowny bohater to straszny idiota i wsioor jak dla mnie...

Z komedii KILER RULEZZZZZ hehehehe ;]

Killer - Pią Lis 25, 2005 2:21 pm

Aaaa i teraz na dniach w TV leci Leon znow takze kto nie widzial to obowiazkowo!
ChMiElU! - Pią Lis 25, 2005 3:50 pm

na ktoorym i kiedy ;d ;d ;d ? nigdy nie mam programu TV a na internetowy program nigdy nie chce mi sie wlazyc ;] omg :lol:
Yokai - Sob Lis 26, 2005 11:29 am

http://tv.wp.pl/?rfbawp=1...r=1&ticaid=19cd <-- just click Qniu ;]

odnosnie filmow

Equilibrium-ciekawa wizja przyszlosci/akcja + cos wiecej (moze niezbyt wiele-ale jednak) mysle, ze warto obejrzec

The island-nie wiem nie ogladalem;], slyszalem ze dobre wiec polecam Panstwu jak i sobie ;p

pozatym dodam tylko, ze naprawde warto poszukac w necie filmow Akiry Kurosawy-nie wymienaim tu tytulow poniewaz jest sporo i kazdy jest warty obejrzenia- so GL & HF (oczywsicie klimat Japoni/samurajow -miodzio ;])
-------------------------------------------------
widze, ze nikt nie wymienil Anime-a to tez filmy jakby nie patrzec z tym, że aktorzy ciut hm.."odmienni" no ale cos Wam polece, mimo że maniakiem nie jestem:

Witch hunter- czasy mniej lub bardzie dzisiejsze( ze wskazaniem na przyszlosc) w roli glownej przedstawiona dziewczyna z roznymi ciekawymi umiejetnosciami, niezly klimat, muzyka-film wciaga wiec polecma

Berserker-czasy sredniowiecza, w roli glownej przeszczep z wielkim mieczem-brzmi glupio ale to tylko na pozr..bo film ciekawy, z przeslaniem..polecam

Hellsing-wampiry, ciekawy klimat, muzyka-dobra japonska robota

Mononokahime-przyznac tzreba bajka..ale jesli ktos lubi anime obejrzy z przyjemnoscia

Ninja scroll- samuraj/ japonia lrotki i dosc prosty-ale milo sie ogladalo mimo wszystko

Rurouni Kenshin-tooo jest film ;] 1 klasa/dla lubujacych sie w sztukach walki mieczem i nie tylko i ogolnie krajem kwitnacej wisni-musiscie to obejrzec

Vampire hunter- inny model wampiryzmu(tzn odbiegajacy od klasyki wampiryzmu-mam tu na mysli ksiazki Anne Rice lub podrecznik Wampir-maskarada -jesli ktos czytywal to wie o czy,m mowie ;]) ale filmik mozna obejrzec

Adolf - Sob Lis 26, 2005 1:02 pm

No to jedziem dalej ;)

- Godfather 1 & 2 ( no mam nadzieje, ze wszyscy widzieli )
- The Shawshank Redemption ( w sumie to tez obowiazkowa pozycja, dobre i krzepiace, aczkolwiek malo akcji ... co oczywiscie jest plusem w przypadku tego filmu + fajne zakonczenie ;) )
- Il buono, il brutto, il cattivo ( aka dobry, zly i brzydki - Sergio Leone + Clint Eastwood ... co tu duzo mowic, jeden z lepszych westernow, ale rowniez jeden z lepszych filmow generalnie. Akcja, napiecie i klimat. Duzo dobrych motywow, ktore pojawiaja sie az do dzisiaj we wspolczesnych filmach. Pozycja obowiazkowa jak dla mnie )
- Unforgiven ( Eastwood + Hackman + Freeman - ostatni z wielkich westernow )
- The Devil's Rejects ( sequel 'The house of 1000 corpses'. Masakra film, 100% killing spree. Ostro nagrzana rodzinka jezdzi sobie po amerykanskich miasteczkach wystylizowanych na westernowe klimaty i napierdala do wszystkiego co sie rusza. Sciga ich jeszcze bardziej nagrzany szeryf, wlasciwie taki sam psychol jak oni. Przez caly film gina ludzie, clowny zabijaja i wogole ;D Masakra koncowka. Dla ludzi o mocnych nerwach heh )
- The Thing & The Fog & Halloween ( wszystkie 3 filmy by John Carpenter. Klasyka horroru. Naprawde mocne filmy trzymajace przez caly czas w napieciu. To nie sa jakies gowniane horrory jakie sie teraz kreci, to filmy z porzadna dawka adrenaliny. Oczywiscie we wszystkich filmach swietna muzyka, ktora jeszcze bardziej podsyca klimat tych filmow. )
- Fargo ( bracia Coen i tyle :) )
- Twelve Monkeys ( Bruce Willis to ciekawy aktor, raz gra jakby nie potrafil, a czasami mu cos wychodzi. W tym filmie jednak mu sie udalo... moze to zaleta roli jaka gra. Ciekawa wizja przyszlosci, dobra akcja. Naprawde ciekawy film. Oczywiscie duzy plus za elementy pokreconej konspiracji. To lubie! )
- Memento ( ciekawy film Nolana z naprawde pokrecona fabula. Koles ktory nic nie pamieta, nagle sobie przypomina. I tak do konca ... a wlasciwie poczatku, bo film ogladamy od tylu. Naprawde warto, aczkolwiek ostrzegam ze w filmie jest bardzo duzo tekstu i pokreconych momentow, takze trzeba porzadnie przygotowac szare komorki przed ogladaniem. )
- Cidade de Deus ( aka Miasto Boga - ktos juz polecal gangi nowego jorku, to teraz mamy gangi rio de janerio czy jak sie to pisze. Niby ciekawy film o przestepczosci w slumsach Rio, ale to typowa latynoska produkcja. Mi sie film srednio podobal, chociaz wiekszosc osob go lubi i film zebral sporo nagrod na calym swiecie. Dla mnie to wszystko bylo takie blache i malo interesujace, jacys tam mlodzi sie strzelaja z pistoletow, lepiej by sobie w quaka pograli, bo scena nam maleje )

Magnus - Sob Lis 26, 2005 6:02 pm

Ja polecam:
Sekretne okno("secret window") - john Deep, dobry thriller psychologiczny
The Grudge (klątwa) - ogladany w odpowiednim klimacie jest jednym z najstraszniejszych horrów
Dziecko Rosemary (Rosemary baby) - świetny horror, reż. Roman Polański
Nosferatu - z 1922 r. film ten ma niesamowity klimat.
Egzorcysta - wiadomo :)
The Ring - również jeden z lepszych horrorów

Jeśli chodzi o komedie, to wg mnie prym wiedzie:
Autostopem przez galaktykę(The Hitchhiker's Guide to the Galaxy) - nie jest to zwykła komedia, jest to film o ogromnym ładunku "pozytywności", powinnien być stosowany jako lek na depresję. Pozycją obowiązkowa :)

inne:
Piraci z karaibów - coś lekkiego i w miare przyjemnego
Oldboy- (Adolf wspominał) naprawde niezły film, coś jak przeniesienie greckiej tragedii w terazniejsze realia.
Sekretny wymiar - dark s-f, cos dla miłośników gatunku

Lista jest jeszcze długa, nie sposób wymienić wszystkich dobrych filmów.

Killer - Pon Lis 28, 2005 7:21 am

Moze lepiej wymieniac nowe filmy, ktore ktos widzial i moglby polecic. Proponuje dac tytul i ocene od 1-10. Np. "Piraci z Karaibow" - 7/10. Bo przeciez nie polece do wypozyczalni po Ojca Chrzestnego, Leona albo The Ring, bo to teraz w TV poleci ;P
Adolf - Pon Lis 28, 2005 8:58 am

Oceny to w sumie dobry pomysl, chociaz ja wole pisac tylko dobrych filmach, a krotki komentarz imho jest zawsze fajny. Chociaz z checia skrytykuje pare gniotow, dla zasady i wlasnej satysfakcji :D
Co do samych filmow, to imho teraz wiekszosc nowosci to slabe filmy i nie warto o nich nawet wspominach, chyba ze ktos jest maniakiem kinowym i oglada poprostu wszystko. Ostatnio pojawia sie moze jeden dobry film na miesiac ... chociaz obawiam sie, ze 'miesiac' tu zdecydowanie nie pasuje. Zreszta ja zarzucilem paroma koreanskimi produkcjami, mimo ze nie najnowsze, to chyba warte obejrzenia. Chyba ze wszyscy te filmy juz widzieli, to jestem mile zaskoczony ( tylko po co mam siebie oklamywac :D ).

Killer - Nie Gru 11, 2005 7:57 pm

Nieustraszeni bracia grimm: 6/10 (ale tylko za swiat fantasy, bo reszta raczej nijaka ;p
Grzdyl - Nie Gru 11, 2005 8:31 pm

:roll:
bo to bajka stary...

Nie wiem czy ktos pisal - Monty Python rulz.
nie mowiac starym angielskim serialu z Pania Bukiet (czy żakiet) w tle...
no i do tego hotel zacisze i przeboje jasia fasoli ;)

Killer - Sob Gru 17, 2005 10:22 pm

Pan Życia i Śmierci (Lord of war) wyk. Nicolas Cage - 7/10

Film oparty na faktach, ukazuje kulisy chandlu bronia oraz jak wielkie mocarstwa wykorzystuja konflikt na swiecie aby miec zbyt na giwerki...

Killer - Nie Gru 18, 2005 8:50 pm

Transporter 2 - 8/10 (ale tylko dla wielbicieli kina akcji). Kilka scen mocno przesadzonych, ale nudzic sie nie idzie :D
Kazwa - Nie Gru 18, 2005 9:12 pm

Saw2 ... 4/10, bez porownania z 1 .. :/
Adolf - Pon Gru 19, 2005 9:19 am

Saw2 nakrecili tylko dlatego, zeby dac nam do zrozumienia, ze bedzie Saw3, ot co ;)
kozako - Sro Gru 21, 2005 9:42 pm

Nie wiem czy ktos pisla o tym filmie ale przed chwial go widzialem i pomyslalem ze musze podac ten tytul Green Streets Hoolignas wypas film o "ekpiach" z Anglii
SiDq - Sro Gru 21, 2005 9:49 pm

Football Factory tez owned :wink:
SiDq - Pią Gru 23, 2005 6:47 pm

Zaczynam wlasnie oglądać właśnie wersje reżyserską TOLKIEN'a. Jedyna 12cd i każdy odcinek, nie jest okrojony tak jak w kinie. Trwa ponad 4 godziny. Może skończę do końca tego roku :wink:
Adolf - Pią Gru 23, 2005 7:03 pm

Tzn. chodzi ci o LOTRa, bo Tolkien do jednego utworu sie nie ograniczyl w swoim zyciu ;) Afair w director's cut dodali sporo scen, ktore wyjasnialy niektore akcje, szczegolnie tym ktorzy nie czytali ksiazki. Za to w ostatniej czesci dodali chyba z 20 minut napisow ;d
To ja moze jeszcze 2 filmy dopisze, ktore w jakis sposob ominalem kiedys:
- The Insider - Michael Mann + Pacino ... dawno nie ogladalem tak dobrego filmu, ktory byl tak kurewsko nudny i przez caly czas myslalem ze go wylacze, ale nagle sie skonczyl. Naprawde dobry kawal kina. Nie polecam go jednak wszystkim, bo wiem ze odpadniecie dosyc szybko. Trzeba sie tez przyzwyczaic do dziwnego sposobu krecenia filmy by Mann - te zblizenia kamery czasami doprowadzaja do szalu :)

- Barton Fink - bracia Coen oczywiscie. Bardzo oryginalny filmik, aczkolwiek znowu z serii 'moze zanudzic na smierc', jednak dla tych co wytrzymia poczatek czeka porzadna jazda. Film moze lekko tragiczny, ale ostatnia scena z Goodmanem pozamiatala kur**

Yokai - Sob Gru 24, 2005 6:25 pm

nie wiem czy juz ktos ten film proponowal czy nie - jesli nie to macie dzis okazje go obejrzec. Mianowicie chodzi mi o "Jak rozpetalem II wojne swiatowa" - leci dzis na polsacie o 19 30 - super komedia :wink:
Magnus - Nie Gru 25, 2005 10:22 am

Ja polecam "Miasteczko Halloween" Tima Burtona, będzie na polsacie o 10:00 w poniedziałek, naprawde ciekawy film.
ChMiElU! - Nie Gru 25, 2005 11:19 am

ja bylem w kinie na Gnijącej Pannie Młodej ;d Tez fajne ;]]] Ten sam rezyser ;]]]
Killer - Nie Gru 25, 2005 10:57 pm

[quote="Yokai"]nie wiem czy juz ktos ten film proponowal czy nie - jesli nie to macie dzis okazje go obejrzec. Mianowicie chodzi mi o "Jak rozpetalem II wojne swiatowa" - leci dzis na polsacie o 19 30 - super komedia :wink: [/quote]

Potwierdzam.... swietny film, ale to w sumie nabijanie postow bo watpie zeby sie znalazla osoba ktora nie widziala tego filmu i by sie jej nie podobala... ?;) heheheheh

SiDq - Pon Gru 26, 2005 10:28 am

Ja nie widziałem : ) Poważnie mówię.
vitez - Wto Gru 27, 2005 5:24 am

Cytat:
Tzn. chodzi ci o LOTRa, bo Tolkien do jednego utworu sie nie ograniczyl w swoim zyciu ;) Afair w director's cut dodali sporo scen, ktore wyjasnialy niektore akcje, szczegolnie tym ktorzy nie czytali ksiazki. Za to w ostatniej czesci dodali chyba z 20 minut napisow ;d


Warto obejrzec wersje rezyserska :) . Mam na DVD (i kilka fajnych figurek bo kolekcjonerskie wersje kupowalem 8) . Sporo dodatkowych scen - ladnie wkomponowanych. Co do 20 minut napisow - byzdura :P

Killer - Sro Sty 04, 2006 11:40 pm

Opowiesci z Narnii (wersja anglojezyczna) - 8/10 mimo ze mam jush swoje lata i bajeczek nie lubie to uwazam ze ten film ma bardzo pozytywne przeslanie no i przyjemnie sie oglada ;]
Kazwa - Czw Sty 05, 2006 12:39 pm

Cache http://imdb.com/title/tt0387898/ 8/10 .. najlepzy film europejski film 2005 roku :)

Thw three burials of Melquiades Estrada http://imdb.com/title/tt0419294/ 8,5/10 .. Najlepszy scenariusz i najlepsza rola meska wg jury w Cannes .. wspolczesny 'western' :) Polecam ..

Adolf - Sob Sty 07, 2006 2:36 pm

2046 ( http://imdb.com/title/tt0212712/ )
Killer - Sob Sty 14, 2006 8:27 am

Nie zgadzam sie z Kazwa ;] SAW2 - 7/10 Gorszy niz pierwsza czesc, ale i tak lepszy od wielu badziewi ktore ostatnio wychodza :roll:
szyna^ - Sob Sty 14, 2006 3:27 pm

Ice princess - totalny shit
Devour - moze byc
Dukes of Hazzard - calkiem komedyja ;P
Edison - calkiem

Yokai - Pon Sty 16, 2006 5:58 pm

a ja ostatnio ogladalem film co sie zowie "Baraka". Szczerze polecam bo film jest pierwsza klasa. Jesli ktos szuka czegos co pobudzi nudne, niedzielne popoludnie to tego filmu nie powinien ogladac..ale jesli szuka cus wiecej-to mysle, ze sie nie zawiedzie
Kazwa - Pon Sty 16, 2006 7:28 pm

Cytat:
Edison - calkiem


ay ;) tego filmu nie moglam zdzierzyc .. musialam go podzielic na 2 dni i tak 20 min przed koncem nie wytrzymalam i wylaczylam ;)
Obsada niby dobra [Timberlake dobrze zagral, mimo wszystko], ale fabula - omg hollywoodzki shitos nad shitosy :P

Adolf - Pon Sty 16, 2006 8:24 pm

Nawet nie trzeba tego filmu sciagac, zeby sie dowiedziec ze jest chujowy. Kazwa co ty kurwa ogladasz?
Tracisz w moich oczach!

Kazwa - Pon Sty 16, 2006 8:52 pm

I mowi to ten, co lubi Tatu ...
;)

Pozatym, jak film ma byc w kinach w lipcu a moge go sciagnac teraz, to why not ? Nic nie trace .. A pozatym, woot? Czyzby Kevin Spacey i Morgan Ci nie podpasowali? ;) Jak obsada jest w miare, to mozna czeknac .. nie pieprz mi tutaj :P

Killer - Pon Sty 16, 2006 9:17 pm

Tom Yum Goong - 8,5/10 - Produkcja Tajlandzka, ale powiem wam ze jest to prawdziwy killer, film wymiata na maksa. Koles wogole jest przechuj i wymiata jak nikt. Co ciekawe walki bez efektow specjalnych! Walka w plonacej swiatyni caporeira vs tajlandzkie kung fu poprostu wymiata w kosmos!

Wszyscy wielbiciele filmow akcji sciagajcie bo warto. Jedyny minus ze napierdzielaja po Tajsku, ale idzie przezyc, bo wiecej walki niz gadki.
A wogole operator kamery powinien dostac oscara za zdjecia. Niektore sceny kosmos!

Adolf - Pon Sty 16, 2006 9:28 pm

Spacey to zajebisty aktor, ale nie zawsze to jest wyznacznikiem filmu. Freeman ostatnio gra w kazdym filmie praktycznie, wiec on tymbardziej. Gorzej juz z Timberlake i LL ... rezyser poprostu sam nie potraktowal tego filmu powaznie ;D
Wole przejrzec imdb.com i poczytac pare recenzji. Druga sprawa, ze poprostu sie wie jaki film jest dobry, a jaki nie.
Nie marnuj limitu na takie shity!
A ja polecam Haute Tension z filmow takich troche bardziej pokreconych ;)

Kazwa - Pon Sty 16, 2006 9:38 pm

Ogladalam i sciagnelam go jeszcze na Dialogu, wiec akurat niczego nie zmarnowalam .. oprocz 1.5h meczenia sie przed monitorem ;)
Pozatym mowie, ze totalne dno .. przynajmniej wiem to z wlasnego doswiadczenia, a nie z czytania imdb.com, gdzie Napoleon Dynamite ma note 7.1/10 a nie zasluguje nawet na 3.0 .. :(

Adolf - Pon Sty 16, 2006 10:16 pm

A filmy Kieslowskiego maja noty 8+, gdzie u fanow napoleona mialby pewnie srednia 3... IMDB to potezne narzedzie, trzeba je jeszcze umiec obslugiwac ;D Wiec wiesz, trzeba wiedziec do jakiej grupy spolecznej film jest skierowany.
Napolen DYnamite moze sobie miec i 9.9 / 10, co nie zmienia faktu ze to chujowy film i nawet nie trzeba go sciagac zeby do tego dojsc ;D

Kazwa - Wto Sty 17, 2006 12:17 am

Jak kochany reniferku rozpoznajesz do jakiej grupy spolecznej film jest skierowany? Ale nie offtopujac:
Nigdy nie widzialam zwiastunow Edison, ani plakatow, a opisow nie czytam, bo nie ma sensu, wiec wybacz, ze obsada tego filmu mnie zaciekawila i postanowilam poswiecic kilkadziesiat minut my preszys tajm, zeby ocenic 'rarytasy' nadchodzacego [wielkimi krokami :P] lata 2006. Ogladam duzo filmow, czasem hollywodzkie czasem z innego zakatka swiata. Jestem nowoczesna kobieta otwarta na rozne propozycje, a nie ograniczam sie w tworczosci wybranego rezysera jak *co poniektorzy* ;D

A co do Napoleona: Sam mowiles, ze go ogladales .. wiec go sciagneles ;) Ja jestem usprawiedliwiona- ogladalam u kolezanki nic o nim nie widzac.. Wiec chyba niefartownie oceniles grupe spoleczna.. damn you imdb! :P

Adolf - Wto Sty 17, 2006 1:09 am

1. Rozpoznaje bo mam dar.
2. Vote for Pedro.
3. Widac ze Timberlake ci namieszal w glowie. Ach te nastolatki =[

Kazwa - Wto Sty 17, 2006 1:12 am

o lol :D
dobra, poddaje sie ;)
haha ..

Kribol - Wto Sty 17, 2006 3:38 am

lawl

vote ban Timberlake !!

btw. Ola do Gablotki to zdjecie.. =]

Killer - Wto Sty 17, 2006 7:12 am

mega lawl ! :D Ola twarz roku 2006, juz jej nikt nie pobije! :lol:
szyna^ - Wto Sty 17, 2006 9:04 am

HaHAHHhaa Adolf for President!
pyz - Wto Sty 17, 2006 1:58 pm

owned
Killer - Czw Sty 19, 2006 1:23 pm

Goal - 7/10 - Miodzio, warto sciagac ;]
kurz - Czw Sty 19, 2006 1:32 pm

Cytat:
3. Widac ze Timberlake ci namieszal w glowie. Ach te nastolatki =[

:shock: :lol: :lol:

Yokai - Czw Sty 19, 2006 7:18 pm

coz poczac .. boski Timber schrupal kolejne kobiece serduszko...

:wink:

---------
odnosnie topicu

"Yamakasi"-calkiem ciekawy filmik. Nie ma moze jakichs ukrytych tresci lub glebszego przeslania ale calkiem calkiem na wylaczenie mozgu na poltorej godziny. Poza tym jezeli ktos interesuje sie i oglada filmiki o Le Parkour-to jest w zasadzie podstawa. Bo chyba nie moze byc nic lepszego od zobaczenia wspoltworcow tego sportu w akcji.
polecam na odstresowanie

Yokai - Pią Sty 20, 2006 9:09 pm

"Zabawy z bronią" - bardzo dobry(moim zdaniem oczywiscie) film dokumentalny poruszajacy min. problem broni palnej w stanach. Malo jaki film tak dobrze ukazuje zacofanie, glupote, powszechny i wrodzony idiotyzm tego kraju- vide USA. Polecam

reż-Michael Moore

Prezes_Kiler - Sob Sty 21, 2006 10:08 pm

polskie filmy

stacja
ciekawie sie zapowiadał, podobał mi się w trakcie ale koniec [a jak dla mnie jego brak] obniża ocene

5/10 [mozna obejrzeć]

lawstorant
film zwiśniewskim [rotfl] ale miałem i obejrzałem. Wy nie musicie !
1/10 [gdzieś tam bła jakaś fajna laska dlatego te 1]

trzeci
ciekawy film, gra w nim kondrat [wg mnie elita polskiego kina] ale zakończenie średnie.

7/10



dzisiaj ogladam amerykańską smzire 40 letni prawiczek, moze bedzie smiesnzie..

Yokai - Sob Sty 21, 2006 10:49 pm

"36.Quai Des Orfevres"-obejrzalem to dzis i musze powiedziec, ze niezly film. W zasadzie sensacja dziejaca sie we francji, policjanci, zlodzieje etc..dosc prosta fabula-ale tak sie tylko wydaje bo jednak film cos soba reprezentuje, cos wartosciowego. Warto obejrzec
Kribol - Sob Sty 21, 2006 11:35 pm

Lost, Prison Break - chyba jedyne co ogladam, tylko ze te dwa seriale maja za duzy cooldown =[
pyz - Nie Sty 22, 2006 9:01 am

zainwestuj w preparation :)
Adolf - Nie Sty 22, 2006 7:03 pm

Tych seriali teraz narobili w pizdu. 3/4 to syf i papka dla hamburgerow.
Prison Break jest faktycznie dobry, tyle ze przerwali w zlym momencie i dopiero wznowia w marcu. Niestety te wszystkie stacje tak dzialaja. Pol roku przerwy na podliczenie strat/zyskow i ewentualnie nowy kontrakt. Mnie te przerwy dobijaja niesamowicie. Przewaznie zapominam ze ogladalem jakis serial wczesniej. Lepiej poczekac az wypuszcza dvd z wszystkimi sezonami i w tydzien to przerobic. Przynajmniej czlowiek sie tak nie wkurwia.
Lost z dobrego serialu zamienia sie w Mode na Sukces czy jak to sie nazywa. Nic sie nie dzieje w wiekszosci odcinkow. Zauwazyli ze maja porzadna zyle zlota i zrobia z Losta serial na 9-10 sezonow. Szkoda, bo serial ma potencjal, ale przeciaganie go w nieskonczonosc to nie sposob na zadowolenie widza ( przynajmniej mnie ). Anyway, Lost to aktualnie jeden z lepszych seriali i naprawde warto go zobaczyc, bo on udowadnia ze granica pomiedzy kinem a telewizja jest naprawde cienka. Ten serial pochlania wiekszy budzet niz przecietne hiciory kinowe.

Jezeli ktos jest fanem sci-fi to polecam Battlestar Galactica ( 2004, bo z 7x roku jest malo strawne ). To jeden z najlepszych seriali sci-fi jakie sie kiedykolwiek pojawily. Tylko ze prawdziwym fanom sci-fi pewnie nie trzeba go polecac ;)

Z filmow ostatnio ogladalem "Collateral" Michaela Manna. Naprawde swietny film, szczegolnie jezeli ktos lubi sposob w jaki Mann kreci swoje filmy. Praca kamery to poprostu poezja ( ale w "The Insider" byla zdecydowanie lepsza ). Sam film od strony fabuly tez jest swietny. Troche nietuzinkowy + swietna akcja, aczkolwiek to nie typowe kino akcji... mimo ze na naplyw napiecia i emocji nie mozna narzekac. Co mnie zdziwilo w tym filmie, ze Tom Cruise potrafi grac ( chyba jego druga dobra rola po Rain Manie, bo potem bylo dlugo dlugo nic ). Pewnie te siwe wlosy mu troche pomogly i nie zauwazylem zbytnio podjazdow kamery 'z dolu', zeby przecietny widz nie zauwazyl kurduplowatego wzrostu Tomka lol.

Yokai - Sro Sty 25, 2006 7:37 am

Hooligans - hm...w zasadzie to nie przepadam za filmami, gdzie glowna osia akcji jest napierdalanie sie po ryjach. Ten film jednak, mimo ze trzyma sie glownie tego watku to nie ogranicza sie do samej sieki. Stara sie takze pokazac to co dzieje sie wokol tego oraz to jak Ci ludzie zyja teraz, zyli kiedys, stara sie powiedziec dlaczego zajmuja sie tym nie np zbieraniem znaczkow-czy dobrze czy zle kwestia gustu, ale film warto obejrzec(moim zdaniem). Trzeba tez powiedziec cos o samych scenach walki-nie tak jak w filmach z Chuckiem Norissem, ktory dostaje 33 kopniaki, 14 kolanek + 72 uderzenia piescia i nadal skacze , giba sie ale wygrywa z innym, super łorjorem. Tu sceny sa dosc realistyczne-praktycznie kazdy pada po 1 max 2 strzalach(czasem tylko sa wyjatki), nie ma tluczenia sie polgodzinnego po twarzy gdzie ostatecznym wynikiem jest guz;p. Tu akcja rozgrywa sie mniej wiecej tak jak naprawde.
Jedyna wada jak dla mnie-jest to, ze w glowna role wcielil sie zasrany Frodo z LOTR :wink: drobna paranoja...no ale-poza tym film jest ok

SiDq - Sro Sty 25, 2006 8:53 am

Mi to <>< że to Frodo, ale jak już mówimy o takich filmach to polecam Football Factory - pwned film :d
Prezes_Kiler - Sro Sty 25, 2006 8:37 pm

imho green street hooligans mizerny..
Może za dużo naoglądałem się filmikow z ustawek / walk stadionowych.
Postać froda hooligana ROTFL
Fabuła sama w sobie ciekawa ale słabo ukazana.
Walki słabe, dynamika kiepska

6/10


40 letni prawiczek
3/10
nc...
chyba miało być śmiesznie....
...ale nie było

Killer - Pon Lut 06, 2006 3:26 pm

Wyspa 6/10

Sredniackie

Prezes_Kiler - Pon Lut 06, 2006 4:24 pm

od dawna chciałem jeszcze raz zobaczyc dzien świra i wreszcie dizsiaj zassałem i od razu włączyłem

Dzien Świra

pomysl 10+/10
gra m.k. 10+/10
całość 10+/10


btw ogladalem ostatnio [wczoraj] psy, fajnie tak obejrzec film skad sie zna wiele tekstow :D

Killer - Pon Lut 06, 2006 4:59 pm

Jezeli "Dzien swira" jmialby dostac 10/10 to ciekawe ile dostalby "Nic smiesznego" ;] 15/10 ?:D hehehe
Adolf - Pon Lut 06, 2006 8:19 pm

Dzień świra 4tw :D
"jak stary stawia dziubek to nie ma chuja we wsi"

shinoda - Pon Lut 06, 2006 10:11 pm

dzien swira - 9.5 / 10 - ten film to moj konik ;)

"ciuje?"
"czuje... igły to są przeciez..."
...
"lat ma...?"
"49, 7 razy 7"
"siedemdziesiat siedem..."

*scena z akupunktura mnie niszczy :-)

--
Collateral - 8/10 - trzyma w napieciu (chociaz znam takich, ktorych nie trzyma;)

Hooligans - 8/10 - pomysl na film moze nie jest gornolotny, ale mimo wszystko opowiedziana historia jest interesujaca. czuc brytyjskie kino oraz... brytujskich h00ls :D

LA Confidential (Tajemnice LA) - 9/10 - swietny film. swietne role. nie ma co sie rozpisywac - ogladac ;)

Lord of War - 7/10 - Cage w normie... ktos mi mowil ze swietnie zagral... jak dla mnie... bez przesady. historia ciekawa ale az tak bardzo mnie nie wciagnela. moze dlatego, ze nie moglem zindentyfikowac sie z glownym bohaterem :)

Mystic River - 6.5/10 <- dobry film ale mnie osobiscie za bardzo zmeczyl i nie dam mu wiecej ;) (pomijam swietna gre aktorska... Seana Penna to bym chetnie strzelil w morde w paru momentach ;)

Red Dragon - 8/10 - trzyma w napieciu. Norton & Hopkins...

The Big Lebowski 8.5/10 - swietny film, po porstu to trzeba obejrzec :-)

Usual Suspects (Podejrzani) - 9/10 - poczatek mnie nie zachwycil ale druga czesc filmu swietna. swietna gra Kevina Spacey :)

Vidocq - 6.5/10 - film jest kiepski ale sceneria i zdjecia sa rewelacyjne IMHO. ogolnie idea filmu mi sie podobala, ale akcja moglaby sie toczyc w troche bardziej interesujacy sposob (kwestia gustu). polecam ze wzgledu na kolorystyke zdjec :)

;-)

ps. nie stawiam wysokich not, po prostu ostatnio wrocilem do ogladania filmow i staram sie ogladac cos, co wiem, ze jest dobre (rekomendacje Adolfa robią swoje;)

Prezes_Kiler - Wto Lut 07, 2006 7:31 am

dick and jane [czy jakos tak]
Film z jimim carreyem czyli powinien być śmieszny...
...ale wcale nie był...

oglądałem go wieczorem, nawet gdy byłem zmęczony dostrzegłem głupkowate sceny [kiedy oboje maja wykrzywione mordy i pozniej z tym błotem omg]
obejrzałem, nie żałuje ale nic pozatym..
dam 5/10 bo nie usnąłem...

Yokai - Wto Lut 07, 2006 9:14 am

Jarhead-hm..w sumie nawet ciekawy film, cos przekazuje i warto obejrzec. Niestety sa filmy wojenne o wiele lepsze..o wiele...jak dla mnie 6/10

Fighter in the wind-historia, ktora przedstawia mniej lub bardziej zycie koreanczyka Baedala, tworce karate kyokushin(ten czlowiek ogolowi spoleczenstwa znany jest jako japonczyk Oyama) filmik nawet ok-obejrzalem i nie zaluje..ale 2 raz nie zamierzam :wink: 6/10

Adolf - Wto Lut 07, 2006 9:50 pm

Kiss Kiss Bang Bang ( 2005 ) - 6/10
Spodziewalem sie czegos zdecydowanie lepszego ( recenzje mial zajebiste i 8.0 / 10 na imdb ), ale sie zawiodlem. W sumie film nie byl najgorszy. Ciekawie nakrecony i pare momentow bylo naprawde smiesznych, ale tylko pare. Dalbym 7/10, ale koncowka tez byla chujowa :)

Adolf - Nie Lut 12, 2006 10:20 am

Equilibrium - 9 / 10
Woot! Zastanawiam sie dlaczego tego filmu nie widzialem wczesniej. Swietne polaczenie kina akcji ( gun kata ! ) + troche filozofii. Film naprawde zaskakuje. Nic w nim nie jest tak jak powinno byc :)
Podoba mi sie sposob w jaki pokazali miasto przyszlosci... taka utopia. Luzne skojarzenie z Chinami i komunizmem ;) Klimat w filmie zamiata i zajebista muza.
Generalnie film oceniam na 8 / 10, bo bylo pare wpadek ( aczkolwiek malo istotnych, poprostu je zauwazylem ) i czasami za szybko przeskoczyli z akcja, ale +1 za gun kata!

kurz - Nie Lut 12, 2006 12:42 pm

Aeon Flux 8/10, cos w stylu equilibrum :P
jigsaw - Nie Lut 12, 2006 12:56 pm

mnie sie szczerze mowiac equalibrum nie podobalo z powodu dosyc naiwnego i malo przemyslanego pomyslu "usuniecia uczuc". Slaba tez jest gra aktorska i masa tzw. hoolywodzkich schamatow prowadzenia akcji.
Adolf - Nie Lut 12, 2006 1:25 pm

Ja jestem sci-fi freakiem, wiec patrze na to troche z innej strony. Nie moge sie jednak zgodzic z tym, ze usuniecie uczuc bylo naiwne i malo przemyslene. Bylo skuteczne, to jest pewne :D To jest sci-fi, wiec ciezko tu sie doszukiwac realistycznych rozwiazan. Zreszta tak samo mozna sie przyczepic do prawie wszystkiego, ze jest naiwne - gun kata, obojetnosc przeciwnikow w walce ( bo czemu stoja i czekaja az zgina ) czy tez stado glupich roboli sluchajacych glosu jakiegos typka na ekranie. Poprostu czym mniej realizmu tym lepiej dla takiego filmu. Jezeli ktos widzi w sposobie w jakim w tym filmie usuwaja uczucia naiwnosc, to sam musi byc nawiny irl, jezeli mysli ze uczucia mozna wogole usunac ;d Przed ogladaniem takich filmow trzeba zrobic porzadnego reboota szarych komorek, zeby za duzo nie porownywac do rzeczywistego swiata, tylko przyjac swiat jaki przedstawiaja w filmie.
Co do gry aktorow to czesciowo sie zgadzam, ale w sumie mi to nie przeszkadzalo. Bale zagral calkiem dobrze. Jego morda pasowala mi do tej roli i calkiem fajnie bylo pokazane jego przekonywanie sie do 'ludzkiej' strony natury. W sumie reszta aktorow to byli tylko statysci. Ten czarnuch mi troche nie pasowal, bardziej do tej roli by sie nadawal Denzel Washington, ale jak wiadomo film raczej nie mial porazajacego budzetu. Jeszcze te dzieciaki nie pasowaly do swoich roli, ale one wogole nie pasowaly do tego filmu. Watek z rodzina mi sie wogole nie podobal, aczkolwiek dobrze ze sie znalazl ;)
Ah... no i jeszcze te hollywoodzkie prowadzenie akcji. Tylko ze w jakim filmie go nie ma? Bo jakbys sie uparl, to w kazdym takie cos znajdziesz. Niestety w hollywood nakrecili tyle filmow i porobili tyle motywow, ze w kazdym innym filmie znajdzie sie cos oklepanego. Nawet powielane przez hollywood pomysly z innych krajow sa teraz nazywane 'hollywoodzkimi' <- chociazby filmy Sergio Leone.
No ale jak juz na poczatku napisalem - jestem sci-fi freakiem, wiec do mnie raczej zadna argumentacja nie trafia. Chyba ze sie pokrywa z moja :D

jigsaw - Nie Lut 12, 2006 1:49 pm

ja nie jestem sci-fi freakiem, ale to nie znaczy, ze sie czepiam nierealnosci. moge zakceptowac kazdy pomysl, byle byl dobrze opowiedziany a mi nie podoba sie budowa scenariusza, ot co. nie podam ci detali, bo film widzialem dawno temu i po prostu nie pamietam, ale wiem co ogolnie mi sie nie podobalo. mam kolege ktory jest freakiem i jemu sie tez podobalo, bo jest freakiem :D <lol> podobalo mu sie tez "Sound of Thunder" a dla mnie ten film to najwieksza kupa jaka widzialem od miesiecy, wiec juz nie wiem co mam was myslec :D
a co do hoolywodzkich kliszy. to ze sa jakies schematy to wiadome i robiac film mainstreamowy trudno od nich uciec, ale nie akceptuje filmow ktore opieraja sie tylko na nich (jak np. "Sound of Thunder" - kazda mozliwa klisza z typowego filmu o podrozach w czasie i problemami z tym zwiazanymi, taki "Efekt Motyla" dla ubogich umyslem :D

jigsaw - Nie Lut 12, 2006 1:57 pm

ostatnio ogladam od poczatku wszystkie serie Sopranos (chce zdazyc przed premiera 6 serii 12 marca na HBO) i juz mi to troche padlo na umysl, wiec poprzedni post jest troche nieposkladany (prawie jak scenariusz "EQ" ;)

Sopranos - drama
Seinfield - comedy
Simpsons - toon

3 x [S] - najlepsze Shows w TV dude! ;)

vitez - Nie Lut 12, 2006 5:40 pm

Cytat:
Equilibrium - 9 / 10
Woot! Zastanawiam sie dlaczego tego filmu nie widzialem wczesniej.


Lol dopiero teraz to obejrzales? Ja ze dwa lata temu co najmniej i bardzo milo wspominam ten film - jeden z najlepszych sf jakie widzialem, choc szczegolow juz nie pamietam.

Prezes_Kiler - Sob Lut 18, 2006 7:38 pm

RH+
polski film, z przybylską więc obejrzałem...
film jak papier toaletowy...

2/10 za nagą scene z przybylską bo tak 0/10 :]

Killer - Sob Lut 18, 2006 11:28 pm

Milion dolar baby (Za wszelka cene) - 8,5/10 naprawde warto. Goraco polecam!!
Killer - Sob Lut 18, 2006 11:28 pm

Four Brothers (Czterej bracia) 8/10 calkiem niezly, mozna sciagac ;D
omen - Sob Lut 18, 2006 11:52 pm

Into The Blue - dosc ciekawy, fajne rybki ;) (7/10)
szyna^ - Nie Lut 19, 2006 1:00 am

Just like heaven - dla tych co lubia z kobieta obejrzec cos romantycznego i dla tych co lubia ogladac szczescie w samotnosci
shinoda - Nie Lut 19, 2006 6:31 pm

Komornik - 8/10 - dobry film. pokazuje ze zawsze jest czas na zmiany - by zmienic sie na lepsze.
SiDq - Pon Lut 27, 2006 5:41 pm

Layer Cake - 9.5/10 Polecam bardzo gorąco o,O
croix - Pon Lut 27, 2006 9:07 pm

Hydrozagadka - mmmmm :>
Miś
Sami Swoi
Shutter - Najbardziej kozacki horror (nowy) jaki ogladalem
Thing (coś) - tez kozacki horror

shinoda - Sob Mar 04, 2006 7:37 pm

Hydrozagadka miazdzy!
Yokai - Czw Mar 09, 2006 8:49 pm

troche o Japonii

polecam filmy Akiry Kurosawy "Ame Agaru" oraz "Kagemusha" - czlowiek jest klasykiem jesli chodzi o kino Japonskie...filmy sa swietne pod wieloma wzgledami-nie ma co gadac to trzeba obejrzec / 9/10
(oczywiscie to tylko mala czesc jego filmow-reszte dodam za jakis czas ;) )

"The Last Samurai" - co prawda to nie Kurosawy .. i film jednak troche gorszy od tych, ktore wymienilem wczesniej-ale tez dobry / 9/10

Yokai - Pon Mar 13, 2006 8:12 am

"Monachium" - hm..
z 1 strony bardzo mi sie podoba pomysl na film-czyli tlo historyczne(zamach na izrelskich sportowcow podczas olimpiady-chodz powinno sie mowic igrzysk olimpijskich). Oby takich filmow bylo jak najwiecej. Cos przekazuje, mowi o czyms waznym i niestety wciaz obecnym. Spielberg(rez) wykonal w miare dobra robote. Ukazana jest takze dosc sprawnie psychika glownego bohatera, zakonczenie daje do myslenia.
Niestety z 2 strony..dosc duza jest przewidywalnosc wydarzen..ja przyjamniej odnioslem takie wrazenie. Niestety mozna sie domyslic co, jak bedzie wygladalo w nastepnych scenach. Nie zawsze oczywiscie(bez przesady) ale jednak czasem tak bywa.
Po drugie..poruszony jest tu problem zatargow Izrealczykow z Arabami. Szkoda tylko, ze nie zostal zbyt zglebiony( bo jest o czym mowic)..a izraelczykow stawia sie w roli zawsze tych poszkodowanych..
no ale-wazne, ze chociaz sa filmy, ktore staraja sie cos przekazac-mimo ze nie mowia wszystkiego(ten chociaz probuje i chwala mu za to)

jak dla mnie 8,5-9/10

Kribol - Wto Mar 14, 2006 12:46 am

Witam..

To moze ja powiem cos wiecej o serialach ktore ogladam, filmy nie sa juz w modzie nadeszla era seriali ;)

1. "The Shield" - Dramat, Kryminal, Sensacja, Komedia w tym serialu brakuje jedynie SF :) (z czego sie ciesze). Glownie serial pokazuje tzw. Grupe Uderzeniowa - jednostke do walki w szczegolnosci z przestepczoscia zorganizowana w najgorszej dzielnicy LA, pokazuje rowniez sprawy i zycie policjantow, detektywow z tego samego posterunku co grupa. Brudni gliniarze, przekrety, dochodzenia, wielkie pieniadze, gangi, morderstwa, gwalty, a nawet watek gejowski to wszystko mozna w tym serialu zobaczyc. Oglada sie go naprawde przyjemnie i lekko chociaz sceny niekiedy sa naprawde ostre. Przy takim serialu mozna naprawde sie zapomniec i stracic poczucie czasu (4 sezony w 5 dni mowi samo za siebie). Fakt trzeba troche nadrobic bo we wtorek bedzie juz 10 odc 5 sezonu ale warto bo z odcinka na odcinek serial robi sie jeszcze lepszy. Ocena: 10/10

2. "Prison Break" - to juz zupelnie nowy serial bo rozpoczeto jego emisje w sierpniu 2005 i wyszlo narazie 13 odcinkow, kontynuacja od 20 marca. Bardzo dobry scenariusz, co to ludziom do glowy przychodzi, w skrocie mowiac serial opowiada o genialnym inzynierze ktory przekonany niewinnoscia brata skazanego na kare smierci postanawia wyciagnac go z wiezienia, wymyslil plan ucieczk co do kazdego szczegolu i umiescil go w postaci tatuazy na calym swoim ciele. Serial naprawde trzyma w napieciu, sporo akcji, wiezienne zycie, ucieczka ale co jak co bardzo nietypowa :) . Ocena 9/10, musialem dac 9 bo The Shield jest lepszy =].

3. "Invasion" - kolejny nowszy serial bo dopiero leci 1 sezon. Dramat, Sci-Fi. Ten opis bardzo dobrze pasuje do serialu, mnie przekonal bym go sciagnal ;) : "Od wieków człowiek przeszukiwał niebo w celu znalezienia oznak inteligentnego życia. Ale bez skutku. A co, jeśli odpowiedź znajduje się w fakcie, iż obcy byli tu... wśród nas? I co, jeśli wszystkie naturalne katastrofy, których nas spotykają są tylko zasłonami maskującymi coś o wiele bardziej złowieszczego?" Wiecej nie trzeba chyba dodawac, co najwyzej ze po pierwszych 3-4 odcinkach mozna sie lekko zniechecic, ale kolejne to juz naprawde cos co nie pozwoli odejsc od monitora.. Polecam na pozne godziny nocne, mozna nie raz podskoczyc :) . Ocena 8/10.

4. "LOST" - tego serialu nie trzeba chyba opisywac, warto tylko zauwazyc ze poczatkowo byl naprawde bardzo dobry, wspaniala gra aktorska, genialny scenariusz trzymajacy w napieciu w kazdej sekundzie trwania serialu, niestety jak zwykle pieniadze robia swoje i zaczyna sie straszne przeciaganie fabuly w celu nakrecenia jak najwiekszej ilosci sezonow (pierwsze miejsce pod wzgledem ogladalnosci w stanach, to naprawde duza kasa), teraz zamiast starac sie wyjasniac widzowi co tak naprawde dzieje sie na tej wyspie, dodawane sa nowe watki ze juz naprawde czlowiek gubi sie w tym wszystkim. Mimo tego wszystkiego serial godny polecenia :) . Ocena 7/10

*kolejnosc ma znaczenie...

Warto jeszcze dodac jeden nowy serial "The Unit" ktory zapwiada sie naprade bardzo dobrze. Jak narazie wypuszczony zostal jedynie jeden odcinek pilotowy i byl bardzo udany.. z pewnoscia bede sledzic ten serial dalej. Serial opowiada o elitarnej jednostce do zadan specjanych wykonujacych roznego rodzaju misje na calym swiecie. MOge w tej chwili ocenic jedynie 1 odcinek :) 9/10. Adolf tutaj usmiech w twoja strone bo wiem ze Ci sie spodoba =].

Oczywiscie zaczalem przegladac inne seriale rowniez, napisze cos wiecej jak sie co do ktoregos przekonam :)

Zdrowka Zycze =]

Killer - Sro Mar 15, 2006 2:15 pm

To ja tesh dodam jeden serial...

Moda na sukces - -1/10 - Poprostu zenada ;D hehehehe

kazpex - Sro Mar 15, 2006 2:50 pm

MacGyver (7 seasons) 7/10 :wink:
Kribol - Sro Mar 15, 2006 3:25 pm

Moda na sukces fakt zalosny serial.. natomiast jezeli chodzi o MacGyvera to byl to wielki hit w swoich czasach tak jak Straznik Texasu :) . Kilka lat temu 8/10 teraz 4/10 =] ocena dla jednego i drugiego.
pyz - Sro Mar 15, 2006 4:18 pm

ta, MacGyvera to chyba kazdy ogladal :)
Killer - Sro Mar 15, 2006 5:51 pm

Druzyna A owned!!!!!!!!;]
kogucik - Sro Mar 15, 2006 6:48 pm

Żółwie ninja ze Sprinterem na czele szajki. Pamiętam Szredera :P Taka głowka mała w robocie :D
Yokai - Sro Mar 15, 2006 7:04 pm

"Doktor Kłin" rox :wink:

no i " Luz maryja" of korz

SiDq - Sro Mar 15, 2006 7:47 pm

[quote="CooLFoN"]Żółwie ninja ze Sprinterem na czele szajki. Pamiętam Szredera :P Taka głowka mała w robocie :D [/quote]
Bipopo i Roxtedi pwned kolego :wink:

pyz - Czw Mar 16, 2006 7:36 am

Star Wars owns you all, newbs =(

p.s.
ciemna strona mocy rlz!

Joseph - Nie Mar 19, 2006 11:58 pm

Magnolia - trzygodzinny film z 1999 z tegorocznym oscarowcem (Philip Seymour Hoffman) i Tom Cruise. Szkoda opisywać. Namiesza wam w baniakach tak, że nie wstaniecie. Ja po zakończeniu filmu 15 minut ze szczęką na podłodze spędziłem :)

Requiem dla snu - tematyka oklepana (uzależnienia) ale sposób wykonania powala.

Wicker Park (Apartament) - zaskakująca historyjka. Pobudza emocje. Polecam.

Donnie Darko - spooky klimat i zaskakujące zakończenie :)

Matchstick Men (Naciągacze) - Nicolas Cage w wyśmienitej roli i powalające zakończenie. Czego więcej trzeba?

A Beautiful Mind (Piękny Umysł) - to chyba większość zna. Znakomita rola Russela.

Bowling for Columbine (Zabawy z bronią) - historia 2 uczniów, którzy postanowili zabawić się w q2 w szkole :| oparta na faktach... jak sobie pomyślisz, że to może się zdarzyć w twojej szkole... :|

Elephant (Słoń) - podobnie jak wyżej

Czas serferów - Linda w ciekawym wydaniu :) Dawno się nie śmiałem

Million Dollar Hotel - Nie wiem jak to opisać ;) ale szczęka na ziemi pare razy... szczególnie ten Gibson ze skrzelami... brak słów :)

Crash (Miasto Gniewu) - tegoroczny oscar.... duże podobieństwo do Magnolli... ale interesujący

Skeleton Key (Klucz od koszmaru) - zwykły thriller ale fajnie zakończenie :)

Tyle mi przychodzi do głowy. Szkoda, że nie obejrzycie "Atanarjuat, the Fast Runner". 3 godzinny film o eskimosach :P Tego nie ma ani w hollyood ani bollywood :D

shinoda - Wto Cze 06, 2006 12:17 pm

Kod da Vinci - ksiazki nie czytalem, film widzialem. Mnie sie podobal, bo akurat lubie takie historie. Ogladalo mi sie go latwo, lekko i przyjemnie. 2.5 godziny zlecialo szybko i nie nudzilem sie. 7/10.

i jeszcze maly linkz00r ad. Kodu. (zwrocilem uwage ze wzgledu na Swidnik - bo kilka osob z forum, mieszka w tym miescie)

http://film.onet.pl/F,103...wiadomosci.html

Yokai - Wto Cze 06, 2006 2:31 pm

o prosze..a to psikus :wink:

btw- w swidniku sytuacja wyglada tak, ze jesli ktos juz ma ochote na kino-to wsiada w autobus/samochod i za 10 min jest w Lublinie(mamy bardzo blisko). Tam jest kilka dobrych kin.
Nasze swidnickie to raczej zabytek :?

Prezes_Kiler - Wto Cze 06, 2006 6:52 pm

ad świdnika "chodzi o związki burmistrza z Opus Dei"

paranoja zeby jakiś gumoludek mówił co bedzie oglądane a co nie ;d




ja sie chyba na da vinci w sobote wybiore, ciekawy jestem jak ten film został zrobiony ...

shinoda - Wto Cze 06, 2006 9:51 pm

Cytat:
ja sie chyba na da vinci w sobote wybiore, ciekawy jestem jak ten film został zrobiony ...


kamera + aktorzy + scenografia + dzwiek + rezyser ;) + costam + leonardo da vinci :d

ps. +scenariusz ;]

Killer - Sro Cze 07, 2006 4:52 pm

Kod Da Vinci - 6/10 - film sredniacki, do tego zrobiony po najlzejszej linii oporu tzn. zywcem skopiowana ksiazka (bardzo okrojona) + zmienione zakonczenie (niby mialo byc to zaskoczenie... lol). Ogolnie w filmie nie ma takiego napiecia i tak szybkiej akcji co w ksiazce.

Polecam ksiazkowe wydanie tego dziela bo jest naprawde dobre. W ksiegarniach jest wersja rozszerzona ze zdjeciami wszystkich miejsc, ktore bohaterzy odwiedzaja w ksiazce oraz dziela Leonarda zeby przyjzec sie gdzie tkwia kody ukryte przez mistrza ;] Wersja ta jest moze troszke drozsza, ale zapewniam ze kazdy kto kupi nie bedzie ani sekundy zalowal, bo ksiazka wciaga bez reszty.

Killer - Sro Cze 07, 2006 4:54 pm

Silent Hill - 8/10 - zajebisty filmik ale bardzo irytujace zakonczenie, dlatego obnizona ocena. Zakonczenie wskazuje ze bedzie niewatpliwie druga czesc, wkurza mnie to ;p
Killer - Sro Cze 07, 2006 4:56 pm

Agent XXL II (Big Momma's House 2) - 3/10. Naprawde kiepski film zrobiony na wyrost. Jeszcze jedynke szlo obejrzec, ale dwojka kiepska. Dalem 3 bo lubie tego aktora ;]
shinoda - Czw Cze 08, 2006 1:23 am

nie moglem usnac....

Cytat:
Kod Da Vinci - 6/10 - film sredniacki, do tego zrobiony po najlzejszej linii oporu


po 1. nie po najlzejszej tylko po najmniejszej
po 2. nie mowi sie "po najmniejszej linii oporu",
tylko "po linii najmniejszego oporu",
bo nie linia jest najmniejsza tylko opor. ajt?

a teraz spac :D

ps. ma sie TĘ dziewczyne polonistke, no nie? :( :( :( :shock:

pyz - Czw Cze 08, 2006 5:03 am

juz widze jak shino powie cos w "zlej formie" w trakcie stosunku :twisted: jk m8

a co do da vinci - zassalem z torrenta, a tu - SURPRISE! 9/11 :) haha.. kocham podmieniane nazwy plikow :roll:

Killer - Sob Cze 10, 2006 5:32 pm

[quote="shinoda"]nie moglem usnac....

Cytat:
Kod Da Vinci - 6/10 - film sredniacki, do tego zrobiony po najlzejszej linii oporu


po 1. nie po najlzejszej tylko po najmniejszej
po 2. nie mowi sie "po najmniejszej linii oporu",
tylko "po linii najmniejszego oporu",
bo nie linia jest najmniejsza tylko opor. ajt?

a teraz spac :D

ps. ma sie TĘ dziewczyne polonistke, no nie? :( :( :( :shock: [/quote]

phi!

Killer - Sob Cze 10, 2006 5:33 pm

Straszny film 4 - film straszny... 2/10, dalem 2 bo dostalem na plycie i nie musialem sciagac.... lol
emilio - Wto Cze 13, 2006 2:25 am

Cytat:
po 2. nie mowi sie "po najmniejszej linii oporu"

to jest jakas reguła ? ;)

shinoda - Wto Cze 13, 2006 11:20 pm

umiesz czytac, czy tylko udajesz?

regula jest tylko taka, ze nalezy czytac ze zrozumieniem, ale mniemam, ze to byl tylko zart z Twojej strony :]

pozdro600

emilio - Sro Cze 14, 2006 8:29 am

czytajac ze zrozumieniem zdanie: "
Cytat:
po 2. nie mowi sie "po najmniejszej linii oporu"
co sie nasuwa ?
analizujmy:
Kod:
po 2.
punktowanie
Kod:
nie mowi sie
okreslasz tutaj co sie robi a co nie
Kod:
 "po najmniejszej linii oporu"

tutaj dokladnie o co chodzi

wydaje mi sie ze tak wygladaja reguly :D
p.s to byl zart :P
wamwuajarz

shinoda - Sro Cze 14, 2006 2:53 pm

wybacz, myslalem ze jestes debilem, a ty zwyczajnie błaznujesz.
zwracam honor.

Prezes_Kiler - Sro Cze 14, 2006 4:28 pm

[quote="shinoda"]wybacz, myslalem ze jestes debilem, a ty zwyczajnie błaznujesz.
zwracam honor.[/quote]

o kurwa :D

Killer - Sro Cze 14, 2006 5:11 pm

Co nie zmiania faktu ze Kod Da Vinci jest nudny jak flaki z olejem =]

Cala Polska czyta... Czytajcie i wy ;)

emilio - Czw Cze 15, 2006 9:23 am

mos racja
omen - Sro Cze 28, 2006 12:01 am

The Fast and the Furious Tokyo Drift - jesli ktos lubi fajne fury i jeszcze fajniejsze azjatki ;)



Ps. Pierwsza czesc byla najlepsza.

Adolf - Nie Lip 16, 2006 10:41 pm

2 seriale:

The 4400 - 5/10 - porazka generalnie. Serial zapowiadal sie ciekawiej. Obcy ( stroggosi ? ) co pare lat porywaja osoby z ziemi i wysylaja je na ziemie w naszych czasach. Zadna z osoba nie pamieta jak to sie stalo, ale wszyscy pamietaja swoje wczesniejsze zycie. Generalnie serial opowiada o powrocie do zycia, tyle ze jest to strasznie naciagane. Slabi aktorzy ( paru daje rade ) + jakies marne watki milosne + syndrom supermana u niektorych. Da sie obejrzec, ale nie wiecej niz 1 odcinek na pare dni. Moze pozniej sie rozkreci, ale 1 sezon raczej jest slaby.

ReGenesis - 8/10 - tego mi zawsze brakowalo, serial o bioterroryzmie. Troche sporo chemicznego i biologicznego belkotu, ale daje rade. Akcji w tym serialu raczej nie ma, ale jest fajna intryga i wszystko wyglada bardzo realnie, nie naciagaja faktow, no moze procz klonowania, ale teraz to jest jazzy. Troche to wszystko przypomina inny serial Numbers, tyle ze tutaj do rozwiazywania problemow uzywaja wzorow chemicznych, a tam matematycznych. Dobrzy aktorzy + konspiracja! Szkoda tylko, ze pilot zdeklasowal pozostale odcinki. Jakby utrzymali poziom pilota, to smialo moglbym dac 9/10.

Killer - Pon Sie 14, 2006 6:52 am

Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka - 6,5/10 Uwielbiam filmy przygodowe, ale niestety 2 czesc piratow nie utrzymala poziomu pierwszej :( No i to zakonczenie z serii wkurwiajacych... heh, znow trzeba czekac na nastepna czesc. Chyba niedlugo zaczna seriale w kinach puszczac ;P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group