Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - Rekrutacja ??

Neo - Nie Mar 02, 2003 7:05 pm
Temat postu: Rekrutacja ??
Napiszcie co myślicię o tym pomyśle.

Zrobić na www ctf.pl liste osób którzy są bez klanu i szukają klanów będzie łatwiej kogoś zwerbować ;],myśle że to jest dobry pomysł.
Zrobić dział taki i było by miło :)

cerberus - Nie Mar 02, 2003 7:26 pm

A kto zechce do twego klanu Neo ??? hihihi
vitez - Pon Mar 03, 2003 12:09 am

A kto odsieje fejki z tej listy? Nie ma zadnego rozsadnego kryterium ... na mnie nie patrzcie ja mam do fejkow po prostu nosa (oceniam po zachowaniu na servie) i zawsze gotowego ignora :>
Kiler - Pon Mar 03, 2003 6:18 am

neo: vote.... YES!
Dioxide - Pon Mar 03, 2003 2:05 pm

VOTE YES
Krsnick02 - Pon Mar 03, 2003 4:06 pm

To jest w sumie dobry pomysl, ale tak jak zwrucil uwage Vitez kto odsieje fejki i innych ktorzy tylko sie zgrywaja itp. Bo to musialo by byc jakos. Taki wstepny pomysl, zrobic baze z danymi graczy w ktory nie tylko jest gg i mail, ale tez z jakiego ip graja itp. Of cors tylko do wgladu CLow i adminow ctf.pl, nowe klany musialy by dostac autoryzacje od adminow ctf.pl by mogli tam miec wglad. Mysle ze to nie najgorszy pomysl, bo wglad dla wszystkich to odpada ! bo zawsze sie znajdzie taki co bedzie chcial cos napsuc majac te dane.
vitez - Wto Mar 04, 2003 8:07 am

Cytat:
nie tylko jest gg i mail, ale tez z jakiego ip graja itp.


To by dosc dziwnie wygladalo w przypadku graczy z sieci osiedlowych (hello Vectra) - kilkunastu/dziesieciu graczy z tym samym IP ...
albo kafejki?

Pomysl dobry ale ja jestem bardzo sceptycznie do niego nastawiony patrzac na postawe wiekszosci graczy polskiego CTFa ktora mozna skrocic do "gram pod fejkiem - bo moge, bo lamie, dla jaj". Za duzo graczy jest takimi pseudodowcipnisiami, luzerami ktorzy mysla ze sa bardzo dowcipni robiac glupie kawaly sobie i innym, a tym samym psujac wszelkie najlepsze nawet inicjatywy... dzieci po prostu.

fear - Wto Mar 04, 2003 8:23 am

tymrazem zgadzam sie z Vitezem jest za duzo fejkow i przekretow zeby zrobic cos takiego ... moze ten pomysl przeszedl by w innym kraju :D w polsce bedzie ciezko ;/
Krsnick02 - Wto Mar 04, 2003 1:14 pm

W polsce tak, ale jakies 2-3 lata temu :D jak nie bylo tyle dzieci i nie bylo tyle fejkow i nie bylo takiego lamerstwa w elicie grajacych, bo wsrod slabo grajacych zawsze lamerstwo bylo.
Kiler - Wto Mar 04, 2003 2:47 pm

to jest dosyć ciężka sprawa ale możnaby sprobować, najwyżej by się to zlikwiowało. Tyle że łatwo mi mówić bo sam tego nie zrobie bo nie znam się jeszcze na php ;/
vitez - Wto Mar 04, 2003 3:19 pm

Cytat:
nie znam się jeszcze na php ;/


Ani nie masz dostepu do ctf.pl (bo jak to Neo pisal mialoby byc na ctf.pl).
Zrobic, odpalic, zobaczyc ze sami "jajcarze" i fejki sie wpisuja (bo na imprezkach w kafejkach po piwku i trawce to tylko "jajcarze" siedza :/ )i skasowac? To po co w ogole ma to ktos robic, meczyc sie tylko by przetestowac i zamykac potem?

Albo robic ale tak porzadnie, z takimi kryteriami i zabezpieczeniami zeby uniemozliwic fejki, podszywki itp "dowcipy" , albo nie robic w ogole.

Numer IP to zadne kryterium zabezpieczeni , napisalem o tym wczesniej. Moderacja zgloszen to juz jakies rozwiazanie (czyli akceptowanie ich i umieszczanie na stronie przez jakas osobe a nie automatycznie po wyslaniu) .
Nee... wg mnie pomysl OK ale nie przejdzie tzn jego wykonanie zostanie zniszczone przez lamerow, dowcipnisi i fejki - takich juz graczy mamy w Polsce, z taka srednia wieku i inteligencji ze nie ma co o tym myslec.

Kiler - Wto Mar 04, 2003 4:36 pm

no ani dostepu do ctf.pl nie mam :P
ale ztakim założeniem jak ty vitez patrząc to po co wogole ma być quake CTf, te forum...
wchodzisz na server a tu 0 teamplaya
wchodzisz na forum a tu bluzgi
a jednak ktoś jescze gra w q2 i korzysta z forum
można tak na to spojrzeć
co nie zmienia faktu że w pewnym stopniu masz racje.

Neo - Wto Mar 04, 2003 10:37 pm

[quote="vitez"]
Cytat:
nie znam się jeszcze na php ;/


Ani nie masz dostepu do ctf.pl (bo jak to Neo pisal mialoby byc na ctf.pl).
Zrobic, odpalic, zobaczyc ze sami "jajcarze" i fejki sie wpisuja (bo na imprezkach w kafejkach po piwku i trawce to tylko "jajcarze" siedza :/ )i skasowac? To po co w ogole ma to ktos robic, meczyc sie tylko by przetestowac i zamykac potem?

Albo robic ale tak porzadnie, z takimi kryteriami i zabezpieczeniami zeby uniemozliwic fejki, podszywki itp "dowcipy" , albo nie robic w ogole.[/quote]


Vitez no ale to by szło np na kogos maila i ten ktos by juz wiedział czy to fejk czy nie np musisz bodac maila GG itp na maila wysyłasz mu jakis tam Kod i on musi go wpisac albo jakos inaczej to by przeszło czasami mozna zaryzykowac

vitez - Sro Mar 05, 2003 6:55 am

[quoteVitez no ale to by szło np na kogos maila i ten ktos by juz wiedział czy to fejk czy nie np musisz bodac maila GG itp na maila wysyłasz mu jakis tam Kod i on musi go wpisac albo jakos inaczej to by przeszło czasami mozna zaryzykowac[/quote]

Neo a widzisz jakis problem w zalozeniu sobie dowolnego maila na jakims darmowym serwerze, potem nowego uzytkownika GG z falszywymi danymi, tak samo ICQ z falszywymi danymi?

Ja nie widze, w przeciagu 5 minut moglbym sie zglosic do ciebie jako Krzysiu Blablinski, nick krzybla z mailem krzybla@wp.pl (albo poczta.onet.pl albo wiele innych) i z gg z wypelnionymi falszywymi danymi (imie nazwisko jak wyzej, miasto jakies zmyslone powiedzmy Kapiszyn). I rozpoznasz takiego? Odrobina sprytu i checi i masz zaplecze (mail i gg) na fejknika i nie wykryjesz takiego chyba ze przez personalne spotkanie. I maile do siebie moze odbierac i udawac prawdziwa osobe, i gg moze odpalac...

Auchim - Sro Mar 05, 2003 1:31 pm

Jest jeszcze jedno rozwiazanie , tylko duzo roboty, ktoś z Vectry mógłby sprawdzac wewnetrzne ip. Jest tylko pare ale: trzeba by było zrobic liste wszystkich graczy z ich ip wewnatrznymi i posprawdzac czy sie nie powtarzaja i sprawdzac to co jakis czas bo ze zmiana wewnatrznago ip w Vectrze nie ma zadnego problemu. Wogole szkoda zachodu na to wszystko bo fejków i tak sie nie wykryje, zawsze ktos taki moze po prostu grać z kafejki.
vitez - Sro Mar 05, 2003 8:48 pm

Cytat:
Jest jeszcze jedno rozwiazanie , tylko duzo roboty, ktoś z Vectry mógłby sprawdzac wewnetrzne ip. Jest tylko pare ale: trzeba by było zrobic liste wszystkich graczy z ich ip wewnatrznymi i posprawdzac czy sie nie powtarzaja i sprawdzac to co jakis czas bo ze zmiana wewnatrznago ip w Vectrze nie ma zadnego problemu. Wogole szkoda zachodu na to wszystko bo fejków i tak sie nie wykryje, zawsze ktos taki moze po prostu grać z kafejki.


Brzmi jakbys uwazal wszyscy gracze w q2ctf w Polsce graja z vectry ? :O

A co ze sprawdzaniem pozostalych chetnych?

Auchim - Sro Mar 05, 2003 11:37 pm

Vitez wcale tak nie uwazam :P

Cytat:
To by dosc dziwnie wygladalo w przypadku graczy z sieci osiedlowych (hello Vectra) - kilkunastu/dziesieciu graczy z tym samym IP ...


No to znalazłem jedno rozwiazanie na "twój" problem.

Neo - Czw Mar 06, 2003 12:12 am

No to chuk Vitez musielibyśmy zaufać ludzium przez jakis czas było by moze parej jaj ale puzniej było by ok i pomesł by wypalił
conan - Czw Mar 06, 2003 1:54 am

Kurwa grac a nie jakies pojebane pomysly rozkminiac.
vitez - Czw Mar 06, 2003 8:35 am

Cytat:
No to chuk Vitez musielibyśmy zaufać ludzium przez jakis czas było by moze parej jaj ale puzniej było by ok i pomesł by wypalił



HEHEHEHEHHEHEHE :D
Zaufac? Tym dzieciakom co graja po piwku i trawce, co uwazaja ze lepiej grac z biteme bo ma timera niz z q2ace by udowodnic ze nie ma czita?

Co wola grac pod fejkami bo sie boja nicka pokazac, bo sobie bezkarnie moga lamic pod fejkiem?

Niestety takich graczy jest wiekszosc w Polsce , wystarczy spojrzec na serwery o dowolnej godzinie - 60% fejki, 20% nowi gracze, 20% "normalni" (klanowicze, z-factor itp starych wyjadaczy co nie graja pod fejkami). I takim chcesz zaufac?

Kiler - Pią Mar 07, 2003 10:20 pm

masz racje vitez ale są jeszcze tacy upierdliwi co zamiast grać swoje jak starzy "wyjadacze" przypierniczają się do nowych/fejkow....
kfak - Pią Mar 07, 2003 10:30 pm

po co to wszystko? coraz mniej osob gra w ta gre, bo zamiast grac, wy wymyslacie durne problemy i klucicie sie...

moze ruszcie dupe na server i popykajmy cos ciekawego.

Neo - Pon Mar 10, 2003 10:45 am

hmmm kfak ja wiem czy coraz mniej osob gra jezeli domnie kumple wada pograc a jest new i chce sie poczuczyc grac go wywalaja ze jeszcze nie wiem o co chodzi to go wywalaja bleh zero kultury :( no duzo ludzi znam co chca grac w to no ale nie znaja servow itp wiec mysle se tak ze osob przybywa i odchodzi :( tak jak w kazdej grze a ta rekrutacja naserio gud pomysł
vitez - Wto Mar 11, 2003 2:34 am

Chyba najpierw moznaby liste serwerow pod ctf.pl zrobic... kfak to chyba twoja dzialka (wraz ze mna ale ja mam opisac stawianie serva i komendy). Wtedy wiedzieliby gdzie grac, jakie pingi, wymagania itp.
Kumanus - Sob Mar 15, 2003 9:45 am

Moze by zrobic tak na tydzien taki dzial (na probe) jesli fejkof wpisze sie wiecej niz 25% to sie dzial zamknie ..... Neo mial gut pomysla :)
Pozdrofka..

Dzidzia - Sob Mar 15, 2003 1:33 pm

hehe dziwi mnie to wszystko!

Vitez komu bedzie sie chcialo zakladac nowe mailie i gg dla zartu????
Mi sie osobiscie nie chce zarejestrowac nowego darmowego konta www, ktore mam juz zarejestrowac prawie z 2 miechy, bo nie mam czasu i checi.

Neo ma bardzo dobry pomysl i uwazam ze kazdy gracz jest w bazie ctf.pl, a jak nie to mozna po www klanow poszukac. Wtedy tych graczy mozna zamieszczac jako np "Satrzy gracze bez klanu", a wszystkich nowych i ewentualnych dzowcipnisow "Nowi gracze bez klanu".

Mozna to zrobic i wpis do tej listy powinien byc wysylany na maila.

Zeby uniknac fejkow kazdy powinien podac swoj telefo kontaktowy!!
I nie bedzie lamerstwa bo w kazdej chwili moznaby zadzwonic i porozmawiac.

Sadze ze z takimi utrudnieniami nikomu by sie nie chcialo robic jaj.

Albo mam lepszy pomysl : kazdy kto by chcial byc dodany do listy powinien zadzwonic z nie zastrzezonego numeru do jakiego webmastera z ctf.pl.

Co wy na to???

A co fejkow - przesadzacie. Ja czesto gram pod fejkiem "lame" czy cos takiego i nie wiedze nic w tym zlego. Jak mam zly dzien i chce grac to musza wszyscy wiedziec ze jestem dzidziek??????

vitez - Sob Mar 15, 2003 3:49 pm

Cytat:
Zeby uniknac fejkow kazdy powinien podac swoj telefo kontaktowy!!
I nie bedzie lamerstwa bo w kazdej chwili moznaby zadzwonic i porozmawiac.


No to juz dobry pomysl i powinien byc skuteczny...

Cytat:
Ja czesto gram pod fejkiem "lame" czy cos takiego i nie wiedze nic w tym zlego. Jak mam zly dzien i chce grac to musza wszyscy wiedziec ze jestem dzidziek??????


Tak, wszyscy musza wiedziec. Co to innych obchodzi ze ty masz zly dzien i masz ochote sobie polamic pod fejkiem psujac innym gre i wyzywajac sie tym cieszac pyszczek ze sobie polamisz pod fejkiem? Jak masz zly dzien - nie graj w ogole lub pograj po lanie / z botami / w inna gre w trybie single player a nie zamierzasz wlazic jako fejk i psuc dzien tez innym lamiac se do woli. Btw... juz z 10 razy sie tu z fejkowcami klocilem o ich podejsciu "gram pod fejkiem ... bo moge" wiec od razu zrobmy EOT albo ewentualna odpowiedz napisz na PM zeby offtopika nie robic.

Jimi - Sro Mar 26, 2003 12:34 pm

Niewielu jest graczy nowych co - nie znaja tych juz poszanowanych i rozpoznawanych na serverach. Sadze ze wiarygodnosc osoby ktora bedzie wpisywana do bazy danych powinna zostac potwierdzona przez takiego gracza... w razie jakichkolwiek watpliwosci powinien byc zastosowany pomysl Dzidziusia z telefonem... . Eh ... nieco dziwne metody "zapobiegania fakom"... ale co poradzimy :? .
Aha Vitez ja gram pod fakiem tyle samo czasu co pod naturalem i nie sadze zeby to bylo zle... a fake powstal - bo mialem syndrom stresu realnika (nie moglem zagrac doberze pod realem). - Wiec mow mi jeszcze ... :]



---------------memento mori---------------

Kiler - Sro Mar 26, 2003 1:48 pm

o ja tesh mam czasem "syndrom real nicka"
!!
i to jest prawda!
chociaz nawet na kai.ctf.pl mam aliasy rejl? PogromcaDziewic i Smerf
to czeto bywa tak ze nie dizie mi i wtedy zmieniam nicka i jest jakos lepiej.
oczywiscie glupio to brzmi ale tak jet
ale jak juz jstoka to zmieniam na normala ;]

vitez - Sro Mar 26, 2003 3:02 pm

Ja jakos tego syndromu nie mam. Czuje sie dumny ze niezaleznie od chwilowego poziomu moich umiejetnosci (bo, jak chyba kazdy, raz gram lepiej raz gorzej) mam w sobie na tyle odwagi by nie chowac sie pod fejkiem, by w calosci wziac na siebie - na swojego prawdziwego nicka odpowiedzialnosc za swoja gre. Mam wrecz prawie odwrotny syndrom... jakbym zagral pod fejkiem to stracilbym caly szacunek do siebie i wiare w siebie.
Kiler - Sro Mar 26, 2003 5:21 pm

nooo jak ty bys pod fejkiem za gral to bys musial byc niezle chory :D
vitez - Sro Mar 26, 2003 7:30 pm

Jak sie ostatecznie przesiade na q4ctf to w q2ctf bede pod fejkiem gral by sie wyzyc :>
kfak - Sro Mar 26, 2003 10:46 pm

[quote="vitez"]Chyba najpierw moznaby liste serwerow pod ctf.pl zrobic... kfak to chyba twoja dzialka (wraz ze mna ale ja mam opisac stawianie serva i komendy). Wtedy wiedzieliby gdzie grac, jakie pingi, wymagania itp.[/quote]


msg me via pm[aka u2u] w sprawie daty i godziny spotkania na IRC'u i przeprowadzenia wszystkich niezbednych testow.

vitez - Sro Mar 26, 2003 11:06 pm

Cytat:
msg me via pm[aka u2u] w sprawie daty i godziny spotkania na IRC'u i przeprowadzenia wszystkich niezbednych testow.


Czyzbys nie zauwazyl ze lista serwerow (obecnie 8) juz dziala? Nie bede sie chwalil dzieki komu :PPP


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group