Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - Przekierowywanie portów - help me

Kiler - Wto Kwi 08, 2003 8:01 pm
Temat postu: Przekierowywanie portów - help me
Jest LAN - 6 osób, jedno sdi, server ma zewnetrzne ip i soft dzieki ktoremu ja moge mieć określony port w necie [czyli pod konkretnym portem jestem widziany w necie]
I żeby jakiś kumpel spoza lana moogl sie joinac do mnie ja musze miec ten port przekierowany.
W sofcie do przekierowywania z serva pyta się o:
Czy to jest TCP czy UDP, jaki port, na jaki adres [pewnie moj wewnetrzny w sieci] na jaki port.
Nie mam zielonego [ani innego ;p] pojecia jaki port, porty wpisać.
Nie chce do www [80] tylko do q2
probowałem w obu miejscach wpisać 27910 - ale nie szlo ;/

cerberus - Sro Kwi 09, 2003 12:21 am

ja dam ci rade: wpisz tak:
Please allow to connect my best friends to my server, coz i want to kick some ass, very much please!!!
Musisz to wpisac tam gdzie pyta o TCP/UDP. Pamietaj, aby uwzglednic spacje, bo nie pojdzie...
Aha, kursor myszki musi byc w prawym dolnym rogu - to blad programu przekierowujacego :( (. Sam go odkrylem :)

B0rG - Sro Kwi 09, 2003 1:25 am

:lol:
sam bym lepiej nie poradzil!

Kiler - Sro Kwi 09, 2003 2:49 pm

i moze jesie wpisac .. and kick asholes who can't help me on that forum :P
nie, tak powaznie odpowiadajcie ;]

vitez - Sro Kwi 09, 2003 4:47 pm

Odpowiedz brzmi: NTF , czyli: Nie Te Forum :P

Poszukaj stronek z forami dyskusyjnymi administratorow sieci, albo spytaj na grupie dyskusyjnej pl.comp.intranet . My tu tylko gramy a nie chakujemy ;)

cerberus - Czw Kwi 10, 2003 12:36 am

ja chakuje :)
jestem znanym na calym swiecie hakerem komputerowym, rozgryzam kazdy problem, wlamie sie do kazdego komputera, kazdej sieci. moje drugie imie to CYBERPRZESTRZEN, a na necie mowia mi "miotacz klawiatury". Uczylem sie od znanych mistrzow hakerstwa, miedzy innymi mistrza Rozbojnika Przestrzeni. To on przekazal mi tajemna wiedze na temat hakowania, poczynajac od tajemnej wiedzy wlaczania komputera, konczac na tajemnej wiedzy wylaczania komputera.
Jezeli czytasz traz ten post, mozesz byc pewien, ze buszuje u ciebie na twardym dysku. Nie wierzysz?? OTO DOWOD: wiem, ze na pulpicie masz ikone : Moj Komputer. I co, zatkalo?? Lepiej wylacz swoj sprzet i idz do piaskownicy klockami i foremkami sie baw, bo internet jest tylko dla takich profesjonalistow, jak ja. Niech moc klawiatury i procesora bedzie z wami, dzieci moje... Zapomnijcie o tym poscie, zapomnijcie o tym, co przeczytaliscie, bo inaczej bede musial was zabic.

Kiler - Czw Kwi 10, 2003 12:53 pm

O shit ja mam ikone moj komputer!!!!
dobry jestes ;]

kfak - Czw Kwi 10, 2003 2:43 pm

lepiej napisz dokladnie JAKIE przekierowanie :/
-=ff=-alien3 - Czw Kwi 10, 2003 3:18 pm

cerbi :lol:

ja mam ikone My computer ;)

cerberus - Czw Kwi 10, 2003 5:32 pm

wlasnie wykrylem alien, ze masz piracka kopie windowsa....
nie rob takiej miny z podziwu, wystarczy powiedziec : DZIEKUJE MISTRZU KLAWIATURY za te cenne wiadomosci.

[P] Aluu - Czw Kwi 10, 2003 7:17 pm

a ja nie mam ikony moj komputer.
łał
wlamales mi sie na kompa i mi skasowales
jestes wielki ....

czy moge byc twoim uczniem
prosze
bede ci robil herbate
i przynosil kapcie

Kiler - Czw Kwi 10, 2003 8:04 pm

co to za uczeń?
on by padł przy tobe z głodu :D
kfak: przekierowanie portów
na sdi jest 1 zew ip.
ma go moj sasiad [serv]
i ja chce byc widizanyw necie
do tego sluzy przekierowywanie portow.
hgdybym wiedzial jakich to bym tutajh nie pisał problemu :D
wiem ze do www sa port 80, ale ja nie chce www tylko q2

Kumanus - Czw Kwi 10, 2003 8:32 pm

zadanie dla hakeroff..
zegarek na forum jest nie przestawiony ( pozni sie o 1 h ) i godzina posta sie nie zgadza ... kto sie podejmie .. ? moze jakie moderator,administrator ... buahahaha
:D :D :LOL: :twisted: :D :) :lol: 8)

[P] Aluu - Czw Kwi 10, 2003 10:56 pm

To jest wlasnie geniusz calego problemu to nasz rodzimy MISTRZ chackingu go przestawil zeby wszystkich zmylic
tak aby sie wydawalo ze jest jeszcze zima
a pozniej schakowal pogode ....
aaale sie rozpedzilem..

cerberus - Pią Kwi 11, 2003 1:35 pm

huh ???
cerberus - Pią Kwi 11, 2003 1:41 pm

Kumanus - napisane jest, ze wszystkie czasy CET (Central Europe Time). Tylko ta wiadomosc jest bledna. Czas jest ok, pozni sie o 1 godzine, bo czas jest w strefie czasowej "zerowej" czyli np Anglia i Irlandia. W anglii czas sie zgadza z tym forum - tylko ten tekst u dolu ze wszystkie czasy CET jest bledny.
Ot i sprawa rozwiazana :) , dla hakera nic trudnego nie ma :)
Nie bylbym soba, gdybym nie napisal jak do tego doszedlem. po prostu wlamalem sie na serwer ctf.pl i tam wyczytalem wszystko. aha - dla wtajemniczonych powiem, ze w folderze C:
ie otwierac o mojejestem z tego dumny jest filmik o nazwie "Jak grac pod fejkiem, by nikt nie wiedzial, ze to fejk, nawet fejki, nawet ja sam juz nie wiem czy jestem fejk.mpg"....
To yoyoyoyoyoyo

Kumanus - Pią Kwi 11, 2003 1:52 pm

Brawo Brawo !
Jestes naptawde genialny !
Ino pogratulowac Ci twojej wspanialej sprytnosci fizycznej i umyslowej :D
cerberus rula :D
|
|
\/

orlan - Pią Kwi 25, 2003 8:53 am
Temat postu: Re: Przekierowywanie portów - help me
[quote="Kiler"]Jest LAN - 6 osób, jedno sdi, server ma zewnetrzne ip i soft dzieki ktoremu ja moge mieć określony port w necie [czyli pod konkretnym portem jestem widziany w necie]
I żeby jakiś kumpel spoza lana moogl sie joinac do mnie ja musze miec ten port przekierowany.
W sofcie do przekierowywania z serva pyta się o:
Czy to jest TCP czy UDP, jaki port, na jaki adres [pewnie moj wewnetrzny w sieci] na jaki port.
Nie mam zielonego [ani innego ;p] pojecia jaki port, porty wpisać.
Nie chce do www [80] tylko do q2
probowałem w obu miejscach wpisać 27910 - ale nie szlo ;/[/quote]

wiec q2 korzysta z dwoch protokolow tcp do nawiazania polaczenia i udp do grania musisz miec zmapowane obydwa prodokoly jezeli kolega urzywa winrouta w portmap mozna wybrac mapowanie wubrac protokolu tcp/udp wpisac w pierwszym okienku jegop ip zewnetrzne a w drugim twoje ip port w jednym i wdrugim bez zmian.
Jezli ma linuxa z iptabels to nalezy dodac regulki
iptables -t nat -I PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 27910 -j DNAT --to 10.0.0.1:27910
iptables -t nat -I PREROUTING -i eth1 -p udp --dport 27910 -j DNAT --to 10.0.0.1:27910

czasami nalezy tez dodac z dwie kolejne jezli domyslna polisa w postroutingu jest dropujaca

iptables -I POSTROUTING -d 10.0.0.1 -o eth0 -p udp --dport 27910 -j ACCEPT
to samo dla tcp

duze litery maja znaczenie wiecej na http://debian.one.pl/howto/iptables/nat.html
eth0 to wew netrzny interfejc
eth1 zewnetrzny
10.0.0.1 to twoje ip

cerberus - Pią Kwi 25, 2003 7:10 pm

orlan, zapomniales dodac, ze mnie cytowales :)
Kiler - Sro Kwi 30, 2003 1:56 pm

orlaniq 90% info co podales nie dotyczy tego linuksa :/
Ale i tak twoja informacja ze q2 potrzebuje i udp i tcp zalatwila wszystko :D
wystarczylo wlaczyc oba ;p
thx
i nie małpoojta cerberka :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group