Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - NoCheat

Kiler - Sob Lip 12, 2003 8:15 pm
Temat postu: NoCheat
Ostatnio dość popularny na DMie, od niedawna na CTFie zaczyna sie robic "sławny"
Mowa tu o NoCheat [coś ala Q2Ace]
W newsach anomal i na ctfie Vitez starali się przybliżyć wam ten temat.
Co o nim sądzicie?
W odpowiedzi pomoże ankieta :wink: :arrow:

Kumanus - Sob Lip 12, 2003 10:12 pm

hmm mnie sie to bardzo podoba :D chociarz na poczatq nie dzialalo mi bo zainstalowalem wersje dla servera :P huhu. fajna jest ta konsola :D
A najbardziej podoba mi sie railtrail bo .. zawsze gram na cl_particles "0" zeby miec wiecej fps i wogole nie widzialem raila co mnie bardzo irytowalo a teraz widze bo railtrail dziala na
cl_particles "0" :D :) :P
:>
:]

Adolf - Nie Lip 13, 2003 7:04 am

Nie.
Krsnick02 - Nie Lip 13, 2003 1:06 pm

Nie wiem co to i sie pewnie nie dowiem bo nie bede tego nawet instalowal, musialbym najpierw q2 zainstalowac bo nawet nie mam na dysq :D od miecha nie gralem i nie zamierzam grac...
Kiler - Nie Lip 13, 2003 2:56 pm

no i czym sie chwalisz :cry:
jakbys kcial sciaganc http://q2download.prv.pl

vitez - Pon Lip 14, 2003 5:39 am

Cytat:
Nie wiem co to i sie pewnie nie dowiem bo nie bede tego nawet instalowal...


By sie dowiedziec co to wystarczy przeczytac njusa mojego czy anomala , w miare pokrotce chyba wyjasnilismy z czym to sie je i jakie ma najfajniejsze funkcje :) . Ale skoro nie zamierzasz instalowac Q2 to masz racje - lepiej tego nie ruszaj ;)

Mi sie ogolnie podoba bardziej od 2ace... choc nie wiem jak tam z autoscreenshotami (bardzo to sobie chwalilem podczas Ligi w Q2ace - nie musialem pilnowac po meczu zrobienie screena z wynikami) oraz jak z autodemkami (czasem sie przydawaly np podczas klanowki gdy przed rozpoczeciem meczu malo ktory gracz pamieta o wlaczeniu nagrywania w odpowiednim momencie), podejrzewam ze ich nie ma ...

Kiler - Pon Lip 14, 2003 11:23 am

vitez dokladnie ze wszystkim się stoba zgadzam.
JEst jedno ale ;]
Q2ace stoi w miejscu nocheat nie ;p
Bryce mowil ze postara sie poprawić locs'y i w nowszych wersjach planowane jest wlasnie nagrywanie demek i screenshoty.
JEszcze te screenshoty to bym wytrzymal ale demka musza byc ;p

Kumanus - Pon Lip 14, 2003 4:37 pm

te screny sie robily zawsze czy tylko na match setup'ie ?
vitez - Pon Lip 14, 2003 6:06 pm

Cytat:
Q2ace stoi w miejscu nocheat nie ;p


Nocheat nie stoi w miejscu bo jeszcze nie osiagnal stopnia q2ace... moze i jest bezpieczniejszy - na to dowodu nie ma, moze ma kilka bajerkow wiecej, ale i kilku bajerkow z ace mu brak :( . Dla mnie bardziej przydatne byly te autonagrywania i autoscreenshoty niz przezroczysta konsola, drawfps, drawping czy railtrail... rzecz gustu.

Kumanus: zalezy jak sobie skonfigurujesz tak bedziesz mial screenshoty.

Kumanus - Pon Lip 14, 2003 11:12 pm

nie pozostaje nic innego jak czekac na up-to-date nocheat'a . ;p
KaZmI - Sro Lip 16, 2003 10:08 am

jesli dobze wyczytałem na forum najnowsza wersja pozwala na minimalną ilość 10 fps
wiec nie bedzie dałos ie wejsc do kiosku na ctf1 dla pocieszenia dodam ze w nasteppnej wersji ma byc see;)

Kumanus - Sro Lip 16, 2003 2:10 pm

na 15 fps idzie wejsc ..
Icer - Sro Lip 16, 2003 6:29 pm

a mozesz mio napisac w jakim czasie wjedziesz do kiosku na 15 fps ?
vitez - Sro Lip 16, 2003 11:59 pm

Ja tam wchodze na min 120fps do kiosku (rogiem od strony drzwiczek quada)... a aktualnie mam 500-600fps :D
Kiler - Pon Sie 04, 2003 2:38 pm

wyszla nowa wersja opatrzona numerkein 2.33

Zmiany:
[nie chce mi sie tlumaczyc ale jest dosyc prosto i jasno napisane]



2.33 changes:
- Completely recoded auto-updating
* NoCheat.exe can now also be automatically updated (requires game restart)
* Updates shouldn't cause dial-up box to come up if disconnected.
- Added cl_railtrail_color (value 0-5)
- Added cl_highlight (default on). Will highlight people's names in console
- Fixed nc_help's opengl vendor/renderer data
- Removed cvar "fixedtime"
- Fixed loc overflow bug when dealing with large distances
- Lowered cl_maxfps's minimum to 5 from 15
- Fixed screenshots/demos/etc being saved to baseq2 instead of the mod folder
- Added cvar_toggle and cvar_inc (from BeefQuake)
- Removed gl_ztrick
- Added celshading (gl_celshading)
- Added hud/text scaling (gl_scale)
- TGAs now can be loaded instead of any other image format (wals, pcxs, etc). This means you can now use TGAs for skins, console backgrounds, the font, etc.
- Removed XP/Normal mouse acceleration messages
- m_xp set to 2 will force it to use the XP fix, even if you aren't in XP
- Added video mode 1280x1024
- nut.pcx checked for AQ2
- command "error" removed
- gl_coloredlightmaps (default: 1) added. Setting to 0 results in greyscale lightmaps with a software render look. (code by evilpope)
- AMD drivers support


One other big change is NoCheat's ref_gl has been renamed to ref_ncgl. If you want to use NoCheat's graphical improvements, you can either set it to "NoCheat OpenGL" in the video menu or change vid_ref to "ncgl" in your configs. In order to use celshading, 32bit textures, hud scaling or the greyscale textures, you must use ncgl instead of gl.

Krsnick02 - Pon Sie 04, 2003 4:14 pm

Vitez mialem na mysli ze nie bede tego testowal pewnie. Pozatym podabalo mi sie Biteme i jakos nie badzo mi sie chcialoby zmieniac na cos innego :P
ziuum - Pią Sie 15, 2003 5:40 pm

mam jedna prosbe, pisze tutaj bo nie chcialem zakladac do tego nowego topiku.
ma ktos moze lokacje do ctf'owych map do nocheat ?
i jezeli tak to jeszcze jedno: sciagnalem sobie lokacje do dm'owych mapek, ustawilem cl_drawlocs 1 i na mapie pojawilo sie pełno bialych kwadracikow. Jezeli wie ktos o co chodzi to prosze o pomoc.
:arrow:

duke - Pią Sie 15, 2003 6:07 pm

Przez tego noczita moj oryginalny cs sie wieszal, wiecej sie tego nie dotkne.
ziuum - Nie Sie 17, 2003 12:44 pm

widzisz, to znaczy ze piraty sa lepsze ;]

ma ktos te je.bane locsy ??

KaZmI - Nie Sie 17, 2003 10:51 pm

przeczytaj se readme jest komenda tora to wyłacza ale jej nie pamietam
KaZmI - Nie Sie 17, 2003 10:53 pm

przeczytaj se readme jest komenda tora to wyłacza ale jej nie pamietam
ziuum - Pon Sie 18, 2003 1:55 am

cl_drawlocs 0
juz mam ;] thx

mero - Wto Sie 19, 2003 7:43 am

bosze.... jak ja dawno tu niebylem....
pierwsze slyszu o tym NoCheat :{

trza chyba jakies zaleglosci nadrobic, niech tylko wroce z wakacji :}

Krsnick02 - Sro Sie 20, 2003 12:58 am

Ziuum jezeli locsy od biteme dzialaja z tym no cheatem to moge Ci je wyslac, o ile of cors je znajde.

Do jakich map Ci trzeba locsy ? q2ctf1-5, lfctf1 ? q2dm1-8 ? czy jeszcze cos. bo z tego co pamietam to mam ich troche, tylko nie wiem czy beda Ci one pasowac bo to sa locsy reprezentacji Finalndii, od qmple z FI, coponiektorzy powinni sie domyslec o kogo chodzi :]

Adolf - Sro Sie 20, 2003 3:11 am

wow tygrys, masz przyjaciela w finlandii, ale ty jestes swiatowy kurcze
czemu sie wczesniej nie przyznales ? wiesz, zaskoczyles mnie.. taki pionek z bialego i ma przyjaciela zgranica, wybiles sie, pewnie teraz jestes guru u siebie

mero - Sro Sie 20, 2003 7:04 am

Zyrafy wchodza do szafy !

Pawiany wchodza na sciany !

Kiler - Sro Sie 20, 2003 7:34 am

tygrys jak mozesz to jeszcze przeslij na kiler@kiler.quake2.org
Krsnick02 - Czw Sie 21, 2003 5:42 am

Bosz Adolf nudny sie robisz tak jak nudne sa te twoje texty. Znowu zaczynasz bezsensowne klutnie o niewiadomo co ?

Kiler jak nie zapmne to i tobie wysle :P

Adolf - Czw Sie 21, 2003 10:16 am

nudny to ty jestes i to ci powie kazdy.
ja zaczynam klotnie ? gdzie ? chyba ze ty masz znowu jakies schizy :/

Kiler - Czw Sie 21, 2003 11:05 am

Cytat:

Kiler jak nie zapmne to i tobie wysle :P

dziekuje, bede czekal ....

Krsnick02 - Czw Sie 21, 2003 5:27 pm

[quote="Adolf"]wow tygrys, masz przyjaciela w finlandii, ale ty jestes swiatowy kurcze
czemu sie wczesniej nie przyznales ? wiesz, zaskoczyles mnie.. taki pionek z bialego i ma przyjaciela zgranica, wybiles sie, pewnie teraz jestes guru u siebie[/quote]

Ostatnia klutnie adolf zaczynasz tym postem, dalej Ci wymieniac ktore zaczoles ?

Teraz spadaj do swoich burakow ze swojej wsi, gosciu bEZ przyjaCIOL zagranica.

Sry za offtopic.

Adolf - Czw Sie 21, 2003 6:27 pm

keke ^^
kozako - Czw Sie 21, 2003 9:02 pm

niach niach :D
sory za offtopic :D ponioslo mnie !

ziuum - Wto Sie 26, 2003 3:33 pm

Tygrys, nie wiem czy dzialaja , ale sprobuje.
Wyslij mi na maila wszystkie jakie masz.

ziuum - Czw Sie 28, 2003 4:10 pm

dzieki za locsy, dzialaja normalnie..
Kiler - Nie Sie 31, 2003 10:58 am

zium wyslij mi proszę, na kiler@kiler.quake2.org bo tajgerek cos nie w ysysla :]
Krsnick02 - Nie Sie 31, 2003 5:53 pm

Ziuum wyslij mu jak mozesz bo ja musialbym jeszcze raz z cd zgrywac, a niebardzo mam jak bo zajety zdziebko jestem. Nawet na forum mniej zagladam, teraz tylko na szybkiego zajrzalem bazgrnac pare postow, pozatym jutro zaczynam studia :D , a musze pare spraw jeszcze zalatwic.
vitez - Pon Wrz 01, 2003 2:20 am

Cytat:
pozatym jutro zaczynam studia :D


Chyba szkole a nie studia... albo jakis bardzo dziwny semestr. Bo normalne studia to sie 1 pazdziernika zaczyna.

Krsnick02 - Pon Wrz 01, 2003 11:34 am

Ano studia tyle ze nie na zadnej polibudzie ani uniwerku dlatego 1 wrzesnia zaczynam :D
vitez - Pon Wrz 01, 2003 5:34 pm

Cytat:
Ano studia tyle ze nie na zadnej polibudzie ani uniwerku dlatego 1 wrzesnia zaczynam :D


A wiesz, z ciekawosci rozejrzalem sie po paru stronach... wiekszosc _normalnych_ prywatnych (spolecznych, panstwowych itp) uczelni (czyli jak to nazywasz uniwerki, polibudy) ale takze i szkol wyzszych zaczyna 1 pazdziernika. Co to za nienormalna szkola wyzsza do jakiej idziesz?

ziuum - Pon Wrz 01, 2003 6:14 pm

studium
Icer - Pon Wrz 01, 2003 8:28 pm

jakie studium ziuum to szkola specjalna :D
Krsnick02 - Pon Wrz 01, 2003 11:16 pm

Dobrze gadasz ziuum :P a dokladniej na Studium Informatyczne :]

Vitez troche niepotrzebnie zadales sobie trudu, mogles sie poprostu zapytac :P

Icer znowu zaczynasz :P <joke>

ziuum - Wto Wrz 02, 2003 6:41 pm

wiem, bo moj brat tez idzie wlasnie na studium informatyczne, mozliwe ze na te same ...
Krsnick02 - Wto Wrz 02, 2003 8:53 pm

W ZSB-G ? jezeli tak to tam samo gdzie ja :D zapodaj jeszcze nazwisko jak mozesz.
ziuum - Wto Wrz 02, 2003 9:16 pm

zapytam go dokladnie gdzie i ci powiem.
szyna^ - Wto Lis 18, 2003 3:59 pm

Moim zdaniem ten Noczit nic nie chroni ...... takze proponuje BiteMe! ;]
Tur!n - Wto Lis 18, 2003 7:21 pm

BiteMe!<------ tesz wole... kwestia chyba przyzwyczajenia : ))))) zreszta niedawno sie przerzucilem z kfk :P :P :P :P :P :P :P :P :P nie lubie zmian...
Magnus - Wto Lis 18, 2003 7:52 pm

No Cheat ssa że tak powiem
Kumanus - Wto Lis 18, 2003 8:01 pm

a mnie to sie nc podoba ... q2ace bylo do dupy... kfk i bitme nie uzywalem
:d ;]

FireBird! - Wto Lis 18, 2003 8:08 pm

Jezeli ktos potrafi grac to czy bedzie mial nocheat, ace, czy biteme nie bedzie mialo dla niego znaczenia...
Rezor - Wto Lis 18, 2003 8:22 pm
Temat postu: vote yes
ja proponuje q2ace 121 :P : także vote yes na q2ace 121
szyna^ - Wto Lis 18, 2003 8:28 pm

Kat ale mimo to wole widziec cyfrerki ..... bo czasem moge nie uslyszec kiedy quad np bo ja gram najczesciej z muza.
Tur!n - Wto Lis 18, 2003 8:36 pm

dokladnie... mp3... a glosy z q2 wylaczone... dla mnie to stanowi wUasnie najwiekszy problem... niom...

vote no 4 N.C.

vitez - Wto Lis 18, 2003 10:53 pm

Cytat:
Jezeli ktos potrafi grac to czy bedzie mial nocheat, ace, czy biteme nie bedzie mialo dla niego znaczenia...


Jesli ktos potrafi grac i ma naprawde dobra celnosc a nie ma nocheat to jest na dzien dobry podejrzany ;) , tym bardziej jesli gra na fejku. Dlatego - dla niego nie ma to znaczenia, ale dla innych graczy to ma znaczenie zeby dany wymiatajacy gosc udowodnil ze ich nie oszukuje. A we wszelkich glosach za NIE dla NoCheat przemaweia tylko polski egoizm i "tumiwisizm" wobec innych. Bo Polacy to juz taki niezalezny ludek ze jak ktos im proboje cos wmowic/poradzic/zasugerowac to sie zaperzaja w stylu "Coo? Ja mam tego gowna uzywac? O nie! Po moim trupie! To JA bede decydowal co bede robil a nie ogol za mnie". No i w takich sytuacjach trzeba Polaka (czyli np was - zatwardzialych antynocheat bo "biteme ma timera" - LOL ) za pysk wziac i na sile zmuszac - bo do mozdzku nie dociera ze to dla dobra innych. Bo w swoim egoizmie taki gracz twierdzi "wole miec cyferki niz udowadniac innym ze nie czituje, no bo nie czituje" - stwierdzenie "no bo nie czituje" to zaden dowod. Tak samo jak stwierdzenie ze NoCheat nic nie udowadnia - sa dowody na to ze NoCheat nie jest shakowane i wykrywa wszelkie znane czity po stronie gracza. Nie ma dowodow na to ze tak nie jest. Wniosek: albo ktos wymiata z NoCheat i gra spokojnie - dla siebie i dla innych graczy spokojnie ze nie jest cziterem. Albo gra bez nocheat "bo woli cyferki w biteme" i tym samym naraza sie na spore ryzyko podejrzen ze czituje - jesli gra dobrze. Na serwerach ogolnych - decyzja nalezy do graczy czy sa egoistami i lubia narazac sie na podejrzenia. Na serwerach - decyzja adminow serwera czy wymuszac NoCheat (na Coolnecie jest obowiazkowy - przyp. red.) ; w ligach - decyzja organizatorow a NIE graczy-egistow czy NoCheat wymagane czy nie.

Adolf - Wto Lis 18, 2003 11:03 pm

ja i tak wole cyferki na ekranie .. i szczerze mowiac mam to gdzies czy mnie beda banowac czy tez nie dopuszcza do jakies ligi, po prostu nie bede gral z tymi chorymi zasadami :) NoCheat to jest paranoja. Niektorzy wszedzie widza czity, ot co.. taki matrix, tyle ze zamiast cyferek sa czity.
Grzdyl - Sro Lis 19, 2003 12:11 pm

jezu... jestem w szoku... chyba po raz pierwszy zgadzam sie z Adolfem... musze sobie gdzies ta date zapisac i oprawic w ramke...

adolf... normalniejesz... :wink:

szyna^ - Sro Lis 19, 2003 3:37 pm

Ne ne Grzdyl to Ty normalniejesz :P
Grzdyl - Sro Lis 19, 2003 6:50 pm

szyna... z nienormalnymi nie gadam... :)
az zrobiuem glupiego jubileuszowego setnego posta prze ciebie...
aj...

szyna^ - Sro Lis 19, 2003 7:47 pm

Bueh to niezle ;]
Grzdyl - Sro Lis 19, 2003 10:19 pm

nabijacz postow... :p

nie czajj sie tak... i tak masz mneij ode mnie...
zaraz wyskoczy ukryty i zobaczysz...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group