Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - Bez quada?

vitez - Sob Lip 19, 2003 4:56 am
Temat postu: Bez quada?
Pomyslalem sobie ze fajnie moglaby wygladac jakas Liga bez quada (tak jak jest ban BFG to mozna i quada wylaczyc).
Spowodowaloby to wymuszenie zupelnej zmiany taktyki wielu klanow i... niekoniecznie obecnie najlepsze klany naprawde okazalyby sie najlepsze.
Bo niektorzy gracze to bez quada prawie nie potrafia grac... zupelna metamorfoze musialaby przejsc taktyka ofensywy - co najmniej 3 graczy na silnie broniona baze a nie jeden napakowany quader z psem... srodek by opustoszal, gra nie bylaby taka schematyczna - ze rowno co minute jatka na srodku, rowno co minute defensywa ktoregos klanu spodziewac sie moze napakowanego quadera (albo nie bardzo napakowanego). Gra bylaby bardziej niepewna - atak moglby nastapic w kazdej chwili, ledwo kilku atakujacych zebraloby sie do kupy.
Brak quada owszem oslabialby kazda druzyne, ale wprowadzalby wiekszy element niepewnosci i wymuszal wymyslenie ciekawych taktyk.

Co wy na to?

Kumanus - Sob Lip 19, 2003 10:13 am

ciekawe ... moze nie bedzie wynikow tpu 30-0 :d
Kiler - Sob Lip 19, 2003 10:30 am

walka byłaby trudniejsza i w dużej mierze decydowałby początkowy rozkład techów.
Myslę że to fajny pomysł
:wink:

Adolf - Sob Lip 19, 2003 12:06 pm

proponuje jeszcze wylaczyc techy, zeby nie bylo juz zadnych obowiazkow
po prostu chodzisz i strzelasz, a przypadkiem zagladasz do bazy wroga i bierzesz flage
oczywiscie, kategoryczne .. NIE!

vitez - Nie Lip 20, 2003 6:39 am

Cytat:
proponuje jeszcze wylaczyc techy,!


Przesadzasz z marudzeniem... quad nie jest wyznacznikiem CTFa takim jak techy czy flagi czy hak... quad jest tylko zmienna w ustalaniu taktyk a nie celem gry jako takim... rownie dobrze moznaby zrobic paczke map gdzie zamiast quada bylaby niewrazliwosc i wtedy taktyki bylyby ustawione wlansie na odpowiednie wykorzystanie niewrazliwosci (jak najszybciej dorwac flage i ja doniesc a eskorta ubija "blokerow" )...
O ile CTF bez quada to CTF nadal (q2ctf5, lfctf4) , o ile CTF bez BFG to tez nadal CTF to juz CTF bez techow to nie CTF :) (quad nie zostal wprowadzony w modzie CTF tylko w oryginalnej grze wiec nie jest integralna czescia modu CTF, tylko dodatkiem w grze).

Btw, Adolf jest wlasnie jedna z tych osob co nie umieja bez quada grac IMHO ;) stad nie dziwi mnie jego veto :>

Kiler - Nie Lip 20, 2003 10:36 am

ja tam nie wiem czy nie umie itd ale bylem pewien ze powie vote no ;]
rzecz gustu...
ja tam lubie q ale jak go nie ma to nie marudze ;p
no chyba ze mapa to lf10 - zalamka :(

vitez - Nie Lip 20, 2003 12:56 pm

Cytat:
ale bylem pewien ze powie vote no ;]


a to druga sprawa... Adolf lubi byc w opozycji :>

Jimi - Nie Lip 20, 2003 1:11 pm

wybaczcie ze sie wypowiadam w sprawie ktora ostatnimi czasy mnie mniej dotyczy ale jest bliska mojemu sercu ;>. NIE wyobrazam sobie walki na ctf1 kiedy to wychodzisz na srodek po q a tu nie ma Walki i gradu pociskow w kirunku/wrogiego koloru/... kur*wa jak to tak mozna ... to jest zatracenie tego o co Walczysz zeby w ostatecznosci wygrac....


------------memento jimi-------------dt come back soon------------

Kumanus - Nie Lip 20, 2003 4:39 pm

ale czy te walki na srodq ctf1 nie nudza cie juz ? zawsze w olko to samo ... a teraz ctf1 moze bedzie inne .. warto sprobowac [moim zdaniem]
KaZmI - Pon Lip 21, 2003 1:15 pm

ja bym z checią se taką lige zagrał
vitez - Wto Lip 22, 2003 3:24 am

Ja tylk badam teren... z racji wielu wyjazdow to moze po wakacjach cos takiego szybkiego - dwumiesiecznego ruszy (na max 8 klanow systemem kazdy z kazdym i tyle :) wygrywa najlepszy bez zadnych playoffow, finalow itp)
Icer - Sro Lip 23, 2003 1:36 pm

viez moim zdaniem to bez sensu ... no komends!
B0rG - Sro Lip 23, 2003 5:27 pm

Sprobojcie zagrać Bes Squada.
vitez - Sro Lip 23, 2003 8:54 pm

Cytat:
no komends!


Naucz sie angielskiego jesli chcesz tak szpanowac wyrazeniami ktorych nie znasz ;)

pH - Sro Lip 23, 2003 11:33 pm

ee tam dlaczego prawie nikt nie gra lfctf10 ?? dlaczego rzadko kto lubi ctf5 a prawie nikt nie lubi ctf4 ?? proste ... nie ma q tam gdzie jest q ctf1 ctf2 ... i takie tam inne to jest walka wiec moim zdniaem mozna zrobic lige gdzie bedzie jeszcze wiecej q np na ctf1 mozna wstawic jeszcze jednego quada na srdoku
Icer - Czw Lip 24, 2003 12:58 pm

vitez to byl polish english ..:D i sie nie przypierdalaj znowu murzynie ty!
Kiler - Czw Lip 24, 2003 4:41 pm

pH napisal:

ee tam dlaczego prawie nikt nie gra lfctf10 ?? -
wchodze na serva a tam vote na: ctf1,2, lf4 i lf10!! i w koolko te mapy leca
to jak nikt nie gra lf10?

prawie nikt nie lubi ctf4 - a przeciez tam jest quad... sam sobie zaprzeczasz?


moim zdniaem mozna zrobic lige gdzie bedzie jeszcze wiecej q - tesh dobry pomysl ;p
np na ctf1 mozna wstawic jeszcze jednego quada na srdoku - nieee ;p
w bazach w rogu np psa po jednym ;p [moja popozycja]

Adolf - Czw Lip 24, 2003 6:24 pm

Kiler naucz sie cytowac, a potem zacznij sie dopiero udzielac na forum, ok ? Z twojego belkotu nic nie wiadomo :/
vitez - Czw Lip 24, 2003 7:08 pm

Cytat:
ee tam dlaczego prawie nikt nie gra lfctf10 ?? dlaczego rzadko kto lubi ctf5 a prawie nikt nie lubi ctf4 ??


Na ctf4 jest quad to po pierwsze.
Po drugie cos rzadko grasz chyba, mi sie zdarza z godzinke/dwie dziennie ostatnio i ciagle slysze jeki "lfctf10! " "lfctf4!" i na zmiane te dwie mapy?
Czemu?
Moze wlasnie dlatego ze akurat na tych dwoch nie ma quadow?
Wiec dlaczego, jesli w ciagu dwoch godzina grania na coolnecie widze co najmniej 10 jekow o lfctf10 i kolejne 10 o lfctf4 ty twierdzisz ze prawie nikt ich nie lubi?

Edit: ja tez akurat za tymi mapkami nie przepadam, ale jestem ciekawe jakie klany by przyjely taktyki np na takie q2ctf1, tak znane i ograne ze az nudne a tu zonk - nie ma quada i co robic? :P

Adolf - Czw Lip 24, 2003 8:50 pm

[quote="vitez"]
Cytat:
nie ma quada i co robic? :P

Jak to co ? Zabijac ! Wtedy gra jest na maxa uproszczona - bierzesz bron i idziesz strzelac, zero taktyki imho - tak wlasnie wyglada gra na lfctf10 i lfctf4... No ale... jak tam chcecie. Trzeba pamietac tylko o jednym - capture the flag, not frag ! .

Kumanus - Czw Lip 24, 2003 9:11 pm

Cytat:
Jak to co ? Zabijac ! Wtedy gra jest na maxa uproszczona - bierzesz bron i idziesz strzelac, zero taktyki imho - tak wlasnie wyglada gra na lfctf10 i lfctf4...

tak ale lf10 i lf4 to male mapki i jak tam grac zespolowo jak na nich sie nawetr nie idzie napakowac ani odetchnac na chwilke (chodzi mi o to ze ciagle sie ginie)

Icer - Czw Lip 24, 2003 10:03 pm

ej vitek ludzie moze chca troche pograc na mapach typu lf10 zeby sobie postrzelac ..a nie nabic sie na ps i z quadem pomielic .. po reilowac itp.. ale liga bez quada to lekka przesada ...
Kiler - Pią Lip 25, 2003 10:37 am

[quote="Kumanus"]
Cytat:
Jak to co ? Zabijac ! Wtedy gra jest na maxa uproszczona - bierzesz bron i idziesz strzelac, zero taktyki imho - tak wlasnie wyglada gra na lfctf10 i lfctf4...

-tak ale lf10 i lf4 to male mapki i jak tam grac zespolowo jak na nich sie nawetr nie idzie napakowac ani odetchnac na chwilke (chodzi mi o to ze ciagle sie ginie)[/quote]

ej to ty moze ciągle giniesz co ;p?
jak dobry skill i tp to uwierz mi że można grać zespołowo.

[quote=Adolf]
....capture the flag, not frag ! .
[/quote]
- capture the flag, not Quad

[quote="Icer"]
ej vitek ludzie moze chca troche pograc na mapach typu lf10 zeby sobie postrzelac ..a nie nabic sie na ps i z quadem pomielic .. po reilowac itp.. ale liga bez quada to lekka przesada ...
[/quote]
Jak chcą sobie postrzelać niech idą na rejlwar kubusiowy lub dm'a
Albo single player;p

Kiler - Pią Lip 25, 2003 10:40 am

tutaj po prostu qote jest zwaolne a nie że ja nie umiem cytować, na fb kulturalnie dziala...
Kumanus - Pią Lip 25, 2003 12:43 pm

Cytat:
ej to ty moze ciągle giniesz co ;p?
jak dobry skill i tp to uwierz mi że można grać zespołowo.


skill.. ta chyba teamy nie rownie to tak. jestes napakowan, all techy wasze i tp jak chuj.. Jak teamy sa rowne to ni hu hu nie ma szans grac tp ... np na lf10 stoj na defie .. co chwile bedzie ci ktos wlatywal na baze .. jak juz przyleci 2, a ty sam jestes to ciezko jest sie obronic (jesli sqady sa rownie - twoj zekomy skill)

Kiler - Pią Lip 25, 2003 2:54 pm

jak dobry skill i tp to przykładowo:
atakujesz w 3, póżniej 2 obtrania fc
to już tp
a żeby dobrze bronić i nie blokować to jeszcze skill
simple
oczywiście maplki słabo nadają się do grania 5/5

vitez - Pią Lip 25, 2003 6:11 pm

Cytat:
tutaj po prostu qote jest zwaolne a nie że ja nie umiem cytować, na fb kulturalnie dziala...


Jakos wszystkim innym wychodzi cytowanie tylko tobie nie, wiec to nie wina forum a twoja nie sadzisz?

Hint: jak wciskasz "quote" to skasuj w nawiasach kwadratowych to co w cudzyslowach wraz z cudzyslowami tak zeby tekst byl pomiedzy znaczkami quote a /quote bez wymieniania nazwy uzytkownika ktory pisal.

Kiler - Pią Lip 25, 2003 9:27 pm

ale trzeba o tym pamietac;ppp
M!ng - Sob Lip 26, 2003 8:10 am

Czesc wam. Ja osobiscie nie gram za duzo jus zw q2ctf, ale lubie mapy bez quada, moze to na meczach ligowych i sie nie sprawdza, ale podczas tgry na colnecie czesto gra przeradza sie w "Capture the Q" i zadko kiedy przypomina Capture the Flag, a wiec głosuje na TAK.
Dzieki i nara.

Icer - Sob Lip 26, 2003 11:14 am

ja niewiem nudzicie sie ? liga bez quada toz to bezsens wogóle zrobcie lige only reil! wtedy bedzie sieka! eh..
vitez - Nie Lip 27, 2003 1:29 am

Cytat:
zrobcie lige only reil! wtedy bedzie sieka! eh..


Widzisz Icer ty jak czasem pomyslisz to i dobry pomysl dasz... mozna i only rail zrobic ;)

Krsnick02 - Nie Lip 27, 2003 11:13 am

Wy robicie z ctfa posmiewisko, ctf to ctf a nie jakies chujumuju dzikie weze. Bez quada mozna jeszcze grac bo bedzie to normalny ctf, przecierz sa mapy gdzie defaultowo nie ma quada, ale reszta udziwnien to juz nie ctf wiec se darujcie.
Adolf - Nie Lip 27, 2003 12:40 pm

Posmiewiskiem to jestes ty.. Znowu wszystko interpretujesz na swoj sposob, masz katastrofistyczne podejscie do sprawy. Jedynym powaznym pomyslem w tym topicu jest liga BEZ QUADA, reszta pomyslow to tylko zarty, ale jezeli ty tego nie zauwazasz, to ja nie wiem co z ciebie za czlowiek. To jest forum, tu sie tylko dyskutuje i musisz o tym pamietac.
Icer - Nie Lip 27, 2003 3:19 pm

dobrze adolf mówisz .. tygrys za bardz owszystko do siebie bierzesz .. vitez dal chalo z ebez quada .. a inne pomysły to yoke ! ale widac ty nie bardzo kumaty jestes .. trudno ..:D
Kumanus - Nie Lip 27, 2003 7:21 pm

no to bez joke'ow . moze zagramy taka lige a jak nie bedzie sie wiekszosci podobac to sie ja szybko zakonczy i tyle ...
Krsnick02 - Pon Lip 28, 2003 1:00 am

Poprzednia tresc byla inna ale zmienilem ja bo stwierdzilem ze i tak to sensu nie ma bo i tak dalej swoje bedziecie pierdo.lic (przepraszam za wulgaryzmy bo jeszcze ktos sie poczyje urazony).


PS: sory (coponiktorzy) za offtopic.

PS2: to tylko moja opinia wiec sie nie czepiajcie chyba ze macie 0 tolerancji dla pogladow innych ludzi... ale jak cos to juz wasz problem.

Adolf - Pon Lip 28, 2003 2:26 am

a tygrys jak zwykle swoje .. i on mowi ze my dalej bedziemy pierdolic to samo ? stary, idz sie zbadac, ale tak porzadnie...
Icer - Pon Lip 28, 2003 8:54 am

hehe ... tygrys wyluzuj :D
kozako - Pon Lip 28, 2003 2:31 pm

hehe ej a moze liga bez tygrysa , wiem ze bedzie trudno i zamotanie ale poradzimy sobie wierze w nas :D
Krsnick02 - Czw Lip 31, 2003 1:42 am

Kozako widze ze malo spostrzegawczy jestes i wogule sie nie orientujesz na scenie q2ctfa, dla twojej informacji ja juz nie zagram w zadnej lidze, od ponad miesiaca nie gram w q2, FF.q2ctf jest zamkniete na zawsze wiec FF tez nie zobaczysz juz nigdy w zadnej lidze q2ctfa.

Adolf twoje posty zostawie bez komentarza bo jestes jak moj brat, nic do ciebie nie dociera jak sie normalnie pisze, jak nienormalnie to tez niedociera. Nie pisz wiecej do mnie bo nie chce mi sie do ciebie odpisywac.

Adolf - Czw Lip 31, 2003 1:55 am

Tygrys piszesz o sobie ? Halo! .. Halo!! Jestes tam ?
Juz napisalem, idz sie leczyc, a dopiero potem zabieraj sie za dyskusje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group