Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - q2? xp?

Tur!n - Sro Lip 23, 2003 10:07 pm
Temat postu: q2? xp?
Witam...

mam pytanie czy da sie odpalic q2 spod xp? tak zeby chodzil w czyms innym niz software? slyszalem... ze jest jakis program... ale tylko slyszalem...

z gory dzieki za pomoc...

pH - Sro Lip 23, 2003 11:27 pm

hmm ja jak mialem na kompie xp to all chodzilo jezeli chodzi o grafike tylko jakies tam problemy z akceleracja myszki byly ... tak wiec grafike da sie napewno ustawic a co do akceleracji myszki to ponoc tesh sie da to jakos wylaczyc :D
xman - Czw Lip 24, 2003 7:28 am

turin musisz posciagac najnowsze sterowniki i dopalki do swjej karty graficznej :D
brzoza - Czw Lip 24, 2003 3:56 pm

nie odpalaj quake pod XP .. dobrze radze ...
a jezeli odpalisz to:
- musisz taki programik do refresh rate sciagnac
- plik .reg ktory fix'nie akceleracje myszy

i jezeli ktos mi powie jak mam zrobic zeby klawiatura przestala mi sie blokowac i nie przyklejal bym sie do sciany grajac pod XPkami to bede dzwieczny... bo mnie kurwica trafia jak czasami gram

Kiler - Czw Lip 24, 2003 4:34 pm

radzisz zeby nie gral pod xp a sam grasz - :D
mi pod XP systko normalnie dziallo
grafa - wina sterownikow
tak jak bsoza [:D] mowil musisz sciagnac small progz co ci wylaczy m accel ;]
[/b]

Adolf - Czw Lip 24, 2003 6:17 pm

brzoza to linux user i windows jest do niego za trudny ! za duzo okienek ! kto by sie nie pogubil ?
vitez - Czw Lip 24, 2003 7:04 pm

Cytat:
i jezeli ktos mi powie jak mam zrobic zeby klawiatura przestala mi sie blokowac i nie przyklejal bym sie do sciany grajac pod XPkami to bede dzwieczny... bo mnie kurwica trafia jak czasami gram


Ja wiem! Ja!

Zainstaluj: win 98se, win me, ostatecznie win 2000 :) a bedzie ci q2 dzialal o niebo leipej niz pod xp :>

brzoza - Czw Lip 24, 2003 7:59 pm

kiler gram pod XP bo musze miec XP :( ... niestety .. pozatym to prawda ze pod m$ wingrozie sie gubie ... bo to wszystko takie dziwne .. jak sie naciska ctrl+alt+f1 nie przerzuca na pierwsza konsole, zamiast roota jest jakis Administrator ... nie wspomne juz o zarzadzaniu plikami i jakimis dziwnymi katalogami w stylu program files , My Documents ... zamiast "Login:" XP wyswietla mi pieska... i moglbym dlugo tak wymyslac...
Kiler - Pią Lip 25, 2003 10:27 am

heheh
red ekran na linuxie ownz;]
mi w linuxie jednego brakuje: tych katalogow jak w moj komputer;]
tam jest jakis jeden katalog a restz a to sytemowe;p
w tym sie gubie ;]

Tur!n - Sob Lip 26, 2003 10:07 pm

no to dupa... przerzucam sie na milenium... jebac xp :P
vitez - Nie Lip 27, 2003 1:30 am

Cytat:
przerzucam sie na milenium... jebac xp :P


Witam w klubie :) ... btw 98 SE troche lepsze od Me, ale Me ma jakos wiecej drajwerow i w ogole odrobine nowsze...

Icer - Nie Lip 27, 2003 3:20 pm

dla mneo osobiscie nawet podoba sie milenium ale jakos do tego windowsa nei ma szcześcia .. zaistaluje i zaraz cos sie zjebie .. a na 98se .. idze jakos :P
kozako - Wto Lip 29, 2003 12:49 am

ja tez mam 98se ale myslalem nad 2000 moze mi ktos powiedziec czy bedzie gorzej lub lepiej? dziekuje!
Icer - Wto Lip 29, 2003 10:37 am

ja wlasnie kozako chcem formata zrobic i 2000 zainstalowac.. a czy on lepszy mi sie podoba ..ale jakos mis ie troche psuł .. ale sobie zainstaluje tylko nei chce msiie tego wszystkiego na nowo wgrywac ..:D
Kumanus - Wto Lip 29, 2003 11:47 am

kiedys mialem w95+internet explorer i mowilem ze go nie zmienie bo po co ..
teraz mam w98 i jestem w 100% pewien ze do poki nie zmienie kompa to systemu operacyjnego tez nie zmienie. w98 czasem sie zawiesza ale jest duzo prostszy w obsludze (dla mnie) i all na nim dziala, jest tez duzo latwiej o sterowniki do roznego rodzaju spretu.
Jak dla mnie wada w w2000 jak i xp jest to ze stare gry nie prądzą :/
Wbor nalezy do ciebie :D :P :) :twisted: 8) :wink:

vitez - Wto Lip 29, 2003 4:31 pm

Win 2000 chodzi lepiej niz 98 czy me czy 95 bo po prostu stabilniej, latwiej sie go "odwiesza"... ogolnie jest lepszy. Ale zeby stare (i niektore nowe) gry dzialaly to trzeba Service paki zainstalowac (zawierajace m.in. sporo dobrych sterownikow, directx itp). Na razie chyba 3 paki wyszly?
Jak masz szybkie lacze to po prostu ze strony microsoftu windows update sciagniesz.
Aha... zeby Win2000 naprawde ladnie chodzily to trzeba ja troche "stuningowac" (powylaczac niepotrzebne uslugi, przeleciec paroma programami optymalizujacymi i testujacymi).

Sam bardzo chetnie bym sie przesiadl na 2000 (mam Advanced Server wersje - miodzio :) , ale Professional tez moze byc) tylko... nie chce mi sie ok dwoch dnia na instalacje i optymalizacje marnowac a potem jeszcze z tydzien na doinstalowywanie programow/patchy sterownikow itp... skoro w WinMe mi wszystko ladnie dziala i nawet rzadko sie zwiesza :)

kozako - Sro Lip 30, 2003 9:20 am

dziekuje za pomoc, jeszcze sie zastanowie nad tym 2000 :D
D3aTh` - Pią Sie 01, 2003 7:08 pm

e tam, w xp gra sie fajnie 1 wada ze nie obsluguje trybu 640x480 w fullscreen tylko w oknie. Ale mozna grac w 800x600 :].
Problemy z mysza sa do rozwiazania. Gra sie troche inaczej ale moim zdaniem lepiej. Pozatym sam windows jest przyjemniejszy w oblsudze szybszy i nie wiesza sie tak jak poprzednie.
Aha no i nie wiem po chuj program do refresh rate.
Jak masz normalny monitor to powinien obslugiwac w kazdej rozdzialce w ktorej sie gra 85 hz, a lepsze nawet wiecej. Ja mam taki ktory wyciaga tylko 85 ale gram na 120 pfs z v_sync off i jest ok.

Krsnick02 - Sob Sie 02, 2003 3:34 pm

Ja mam od kolo roku ME i jakos nie nazekam, nie wiesza mi sie prawie wogule, wiesza sie tylko jak przeciarze system :], dziala bez zarzutu praktycznie, nigdy nie narzekalem na niego, chyba widac z moim kompem wspolgra wspaniale.

Co do XP i q2 to gralem na XP w q2 i instalnolem tylko mousefixa bezy m accela nie miec i sie good gralo, zadnych innych progsow nie musialem instaowac, a i w 640*480 gralem na full 8) , widac to zalerzy od karty or monitora.

KaZmI - Sob Sie 09, 2003 8:51 am

[quote="brzoza"]Documents ... zamiast "Login:" XP wyswietla mi pieska... i moglbym dlugo tak wymyslac...[/quote]

qrde ja tesh mam pieska:D
a to ze sie kleisz to nie wina xp ;)
poproboj zmieniac fps i odswiezanie monitora
zmieniaj ustawienia asz przestaniesz sie kleic ja mam odsw 160 i 99 fps w dm jest super a w ctf mam kupe :D

Adolf - Sob Sie 09, 2003 2:06 pm

klei .. buaha, duzo osob cierpi na ta chorobe, za duzo kleju
prawda jest taka, ze oryginalny q2 sie nie klei, mam i wiem, nie klei sie..

Trigger - Sob Sie 09, 2003 2:53 pm

adolf teraz tlumy maja oryginala byl w cd-action :P

a tak powaznie "klejenie" to znany problem "wspolczesnych" kwakowiczow, kiedys jak kazdy gral na v1 lub v2 i generalnie ponizej 90 fps i refresh rate 60-70 to nikt nie zdawal sobie sprawy ze problem istnieje wogole. Tak jak Kazmi mowi jest to kwestia ustalenia wlasciwej kombinacji refresha i fps.
Refresh najlepiej dobrac jak najwyzszy mozliwy a potem dobrac takie fpsy zeby przestalo kleic. Dla roznych kompow sa to rozne wartosci ktore trzeba sobie znalezc - zmniejszajac badz zwiekszajac fpsy.
U mnie np generalnie zaczyna kleic od 99-100 fps a przestaje od ca 115
wole wiecje fps niz mniej wiec gram na 117 , problem rozwiazaloby u mnie tez zejscie ponizej 98 fps.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group