Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - Predkosc w demku..

-=ff=-sz4dy - Czw Gru 26, 2002 12:43 pm
Temat postu: Predkosc w demku..
Zalozmy ze mam nagrane demko jakies.. i chce je puscic w zwolnionym tempie.. na to komenda to chyba timescale.. chce zeby to lecialo w predkosci timescale .1
ale ta komenda nie dziala i ciagle wraca do poprzedniej wartosci 1 Co zrobic ? jak zwolnic demko ????????

vitez - Czw Gru 26, 2002 5:36 pm

Chyba programikiem do ogladania demek... demoplayer czy jakos tak... podpowiadam tylko bo sam demka ogladam raz na ruski rok :/ - brak czasu.
-=ff=-sz4dy - Czw Gru 26, 2002 9:38 pm

a wiec tak.. udalo mi sie jakos przyspieszyc.. taka kombinacja :
alias "+ff" "timescale 6"
alias "-ff" "timescale 1"
bind f7 "+ff"
ale zwolnic za cholere sie nie da.. 0.1 .1 itd itd.. nie dziala :/ a powinno...

Kiler - Czw Gru 26, 2002 10:12 pm

[quote="-=ff=-sz4dy"]a wiec tak.. udalo mi sie jakos przyspieszyc.. taka kombinacja :
alias "+ff" "timescale 6"
alias "-ff" "timescale 1"
bind f7 "+ff"
ale zwolnic za cholere sie nie da.. 0.1 .1 itd itd.. nie dziala :/ a powinno...[/quote]
a fiec shady:
ja sobie zbindowalem:
bind 1 timescale 1
bind 2 timescale 7 [dzila]
bind 3 timescale 0.1 [zwalni i mi dzila a jak ci nie dziala to zobacz bind 4 :D ]
bind 4 timescale -3 [boshe jakie strraszne zwolnienie ale dziala :D ]
fiec i liczby dziesietne i ujemne dzialajom przy zwalnianiu ;]
a fajnie bo nie fiedzialem o tym ze moshna tak manipulofac demami..
nie bawiłem sie w aliasy ale jak bindy dzialajom to i aliasy tesh...

vitez - Czw Gru 26, 2002 10:53 pm

Hm a moze "dzialalnosc" timescale zalezy od tego czy uzywasz biteme czy q2ace itp?
-=ff=-sz4dy - Pią Gru 27, 2002 1:20 am

kiler moze udostepilbys mi jakos swojego q2 ? tak bez pakow zbednych najlepiej ctf'ow itd.. chodzi mi tylko o to zeby dalo sie zwolnic demko :/ dzieki z gory daj znac na p2p
Kiler - Pią Gru 27, 2002 10:19 am

dam znać tutaj bo te p2p to jakoś jest lipne ;p
moj quake2 to jest oryginalne demko ;] z idsoftware.com + v.320 z ctfem i moj pak i cfg ;]

więc nie mam pomysłu by ci udostepnic mojego queja ale ten sam możesz sobie ściągnąć [40MB?] z idsoftware.com

ale zanim to zrobisz to obadajmy dlaczego ci nie działa ;]
vitez wspomniał o sofcie..
ja używam q2ace v1.17 jeżeli ty tego nie używasz spróbuj może zadziała ;]

danke aufviedersehen! ;]

-=ff=-sz4dy - Pią Gru 27, 2002 11:11 am

no wiec.. zainstalowalem demko2 [40mb].. na nie wrzucilem 3.20 + ctf [full], wrzucilem na to q2ace 117 czy jakos tak.. nic nie zmienilaem kompletnie.. ale mimo wszystko i tak nie dziala timescale mi kompletnie.. nie reaguje w ogole na taka komenda w czasie ogladania demka.
Jezus - Pią Gru 27, 2002 12:26 pm

Zainstaluj sobie demoplaya ...
Przeczytaj readme i dowiesz sie all :)

Lub poszukaj programiku do obrubki demek tam to se nawet klatkami puscisz :D ( niestety nazwy nie pamietam ... )

vitez - Pią Gru 27, 2002 3:21 pm

Keygrip?
Tym programem m.in. byl robiony filmik Quake2- polish frag festival.

-=ff=-sz4dy - Pią Gru 27, 2002 5:59 pm

Jezus: w demoplayu przyspieszanie dziala.. zwalnianie nie .. ke ?
Vitez: Jak nie wiesz jak byl robiony pff to sie nie odzywaj plz :) bo byl robiony wlasnie tak jak ja chce zrobic.. czyli zwolnic demko zeby komputer mogl robic wiecej screenshotow tga.. z ktorych robi sie avika [videmachem][ktorego sie pozniej obrabia [adobe premierem] + dodaje dzwiek [jakims tam dolby cos tam...].. tak o to zostal zrobiony quake2- polish frag festival... a keygrip byl wykorzystywany do robienia specjalnych efektow tylko w demkach.. jakich ogladniejcie pff. wiec ma ktos pomysla czemu moze mi nie dzialac ? :D
btw.. jezeli nie zwolnie demka to bedzie wygladalo tak jak moemntami widac na pff jak przechodza abrdzo szybko miedzy korytarzami.. czyli jakies 100km/h koles biegnie :D

vitez - Pią Gru 27, 2002 6:14 pm

Moze ty szady jak nie wiesz jak byl robiony to sie nie odzywaj? Czytalem stronke o filmie i napisy koncowe w nim. W Polish frag Festival byl uzywany dosc mocno keygrip a ma on opcje wlasnie spowalniania demek a ty dosc metnie tlumaczysz o co ci wlasciwie chodzi z tym zwalnianiem. Najpierw pisales ze chcesz wolniej odtwarzacz demko, a tu wrzucasz cos o screenshotach z tga i o predkosci 100 km/h = niezbyt dokladnie piszesz po co ci wlasciwie to wolniejsze/szybsze odtarzanie demka. Bo jak tylko do ogladania demek wolniej lub szybciej - to timescale albo demoplayer, jak do edycji/robienia efektow czy nawet sklejania demek w filmik ze zmiana predkosci odtwarzania - to keygrip ... ale to bardzo ogolnie bo jest wiecej programow (wymienione w napisach koncowych Polish Frag Festival - poproboj ktorys z nich).
-=ff=-sz4dy - Pią Gru 27, 2002 8:09 pm

Wiciu.. wiec opisze Ci sposob w jaki robili ten filmik bo widze uwazasz sie za madrego.. :P 1. przerabiali sobie demko.. zeby mialo takie efekty fajne specjalne.. keygripem.. pozniej wlaczali q2.. timescalowali je do 0.1 i puszczali cl_animdump 1 .. pozniej z powstalych tga'ow robili avika videomachem.. pozniej obrabiali go adobe premierem.. i pozniej dodawali dzwiek.. wiec Vicio nie wypowiadaj sie na ten temat bo rozmawiale z tworca i on mi powiedzial jak to robil do czego sluzyl kazdy program i jak mam to zrobic.. czaisz ?
-=ff=-sz4dy - Pią Gru 27, 2002 8:30 pm

killer moze daj mi swoj config ? szadzik@polbox.com
Jezus - Pią Gru 27, 2002 11:08 pm

Szady :D
Wyslij mi na u2u :D Msg z kontaktem tego kolesia ... ( gg, icq, mail, tel, numer gaci :D itp ... ) Chcialbym z nim wymienic sie informacjami ...

p.s. Z tymi gaciami nie bierz do czapy ...

Teodor - Sob Gru 28, 2002 12:47 am

[quote="-=ff=-sz4dy"][...] 1. przerabiali sobie demko.. zeby mialo takie efekty fajne specjalne.. keygripem.. pozniej wlaczali q2.. timescalowali je do 0.1 i puszczali cl_animdump 1 .. pozniej z powstalych tga'ow robili avika videomachem.. pozniej obrabiali go adobe premierem.. i pozniej dodawali dzwiek.. wiec Vicio nie wypowiadaj sie na ten temat bo rozmawiale z tworca i on mi powiedzial jak to robil do czego sluzyl kazdy program i jak mam to zrobic.. czaisz ?[/quote]

a nie lepiej zrzucic demko bezposrednio do avika a pozniej obrabiac, zamiast bawic sie w "tricki poklatkowe" z *.tga? przeciez to roboty a roboty :-)

mookee - Sob Gru 28, 2002 6:36 am

Cytat:
a nie lepiej zrzucic demko bezposrednio do avika a pozniej obrabiac, zamiast bawic sie w "tricki poklatkowe" z *.tga? przeciez to roboty a roboty :-)


Ciekawe jak chcesz zrobic slowmotion z *.avi nie tracac fps?
Czytales moze uwaznie co napisal sz4dy? -"timescalowali je do 0.1 i puszczali cl_animdump 1 .. pozniej z powstalych tga'ow robili avika videomachem.. "

Wujku dobra rado przeczytaj sobie to jeszcze raz uwaznie i zastanow sie gdzie tu jest wzmianka o obrabianiu grafiki na poziomie *.tga?

Kiler - Sob Gru 28, 2002 9:29 am

szady tylko ja mam tam burdel ale dla kcacego nic triudnego :P
[jush wysylam]

wujku2 ;] wujku1, kto mi pofie po co jest to: cl_animdump 1
włączyłem sobie stare demko tm vs z [sedzia rejv] zrobiłem binda by bylo timescale 0.1 i cl_animdump 1 - timescale sie zrobilo a to cl_animdump nie fiem, nie widzę rożnicy gdy to jest na 0 i 1 ;/
pomyślałem że automattycznie robi screnshoty wiec zajrzalem do scrnhots a tam nic sie nie stalo ;p
tio po co tio est ??

Kiler - Sob Gru 28, 2002 9:56 am

zaawansowany debilizm - oo jak mi przykro ;/
za ty jestes tak inteligentny jak twój avatar..
i nie mam zamiaru cytować "bardzo inteligentnej" "osoby"
i jak masz coś do mnie to priv - co nie umiesz?

mookee - Sob Gru 28, 2002 10:18 am

Kiler tak ci ciezko nacisnac guzik edytuj? po jaka cholere wstawiasz tu dwa posty jeden po drugim?
Juz ktos ci wczesniej wspomnial zebys sie nauczyl cytowac poprawnie.. tymczasem znowu zaawansowany debilizm, w postaci cytowania osoby ktora cytuje osobe cytujaca jeszcze inna osobe, a wszystko po to aby sie dowiedziec o co chodzilo temu ostatniemu.

NIE CYTUJ MOICH POSTOW jesli sie nie nauczysz robic tego poprawnie, wstyd mi potem ogladac swoje wypowiedzi w postach takiego oszoloma :/

-=ff=-sz4dy - Sob Gru 28, 2002 10:53 am

spoko ludzie :P hm.. w zasadzie teodor podsunal dobry pomysl.. ale wtedy musialbym sie pobawic keygripem.. podoklejac demka.. zwolnic w niektorym miejscu, przyspieszyc, zrobic efekty specjalne :D tzw :P , i pozniej aviexportowac cale demko [oczywiscie robilbym to demko co do ms tak zeby sie zgadzalo z fajnymi miuzikami i bedzie fajno :D btw.. jest jakis inny program do obrobki takiej demek niz keygrip ?
vitez - Sob Gru 28, 2002 2:09 pm

Czy mi sie zdaje czy szady rozgrzewa sie przed proba zrobienia czegos a'la Polish Frag Festival ale CTF? :) ... Polish Flag Festival? :D
-=ff=-sz4dy - Sob Gru 28, 2002 2:16 pm

Nazwalbym to raczej Polish Capture Festival.. i wlasnie chce cos takiego zrobic :P ale najpierw qrfa musze zrobic to.. no wiec teodora pomysl okazal sie do dupy.. poniewaz aviexport nie exportuje do avika z demka napisow ze ktos kogos zabil np Vitez almost dodged sz4dy's rocket itd itd.. sam obraz.. wiec to gupie troche :/
Teodor - Sob Gru 28, 2002 3:37 pm

ups nie zauwazylem ze napisy wcielo :p
a mookee wszystko da sie zrobic - ja tylko mialem na mysli ze zabawa z tga to duuuuzo roboty (czytaj czasu).

a z avika mozna zrobic cos np takiego:
http://son.teodor.w.interia.pl/testing.rar

sorry za jakosc ale nie chcialo mi sie bawic w resize, 2 pass itp - plik ma ok 5MB i jest w 800/600. aha lezy na interii wiec chwile potrwa zanim zacznie sciagac.

vitez - Sob Gru 28, 2002 10:41 pm

Szady GL ale wydaje mi sie ze zle sie do tego zabierasz... chyba ze na razie tylko probojesz a pozniej chcesz od poczatku ruszyc pelna para. Wg mnie jedna samotna osoba nie powinna tego robic tylko cala grupa projektowa po uprzedniej specjalnej selekcji demek, oraz napisaniu zarysow filmu :) . A nie tak hop-siup - "wyszlo mi robienie avikow z demek to zrobie film" :/ . A sposob opisany przez ciebie w jaki robiony byl Polish Frag Festivl tez nie dziala?
-=ff=-sz4dy - Sob Gru 28, 2002 11:45 pm

Vitez ja chce sie nauczyc to robic.. pozatym juz mam ludzi ktorzy mogli by ze mna to robic.. kazmi, jezus, st33l, i teodor mi pomaga
vitez - Nie Gru 29, 2002 12:47 am

Mhm kolko zamkniete... a myslalem ze wezmiesz dobry przyklad z dmowcow i rzucisz w eter "wyslijcie demka" lub "kto chce pomoc robic film ale pewnie uzyjecie tylko wlasnych demek i uczycie sie od nowa robic zamiast krzyknac "kto sie zna niech pomoze" :/ . Ja sie na szczecie nie znam na demkacha vs avi wiec sie na sile nie pcham, ale ktos kto sie zna moglby sie chetnie zglosic a nie tak sami sie miedzy soba dobieracie... nieladnie :P (a demka pewnie tez tylko wlasne uzyjecie prawda? ;) )
Krsnick02 - Nie Gru 29, 2002 5:49 am

Oj witez nie przesadzaj tak odrazu wszystkiego, skad wiesz moze niedlugo bedzie topik czy news na ctf.pl o tym, niegdy nic nie wiadomo.

PS: Mam do zaoferowania troche demek :) w wiekszosci z turniejow i ff :P choc sa tez i starsze i nowesz i fajne i takie tam wogule jest ich troche :P

-=ff=-sz4dy - Nie Gru 29, 2002 12:55 pm

Vitez ani razu nie powuiezdialem o zamknietym kolku itd.. ja chcialem zaoferowac jak sie do konca naucze to robic.. zeby all mi wysylali jakies swoje demka i ja wtedy bede selekcjonowal z ekipa co wrzucic co nie :P
vitez - Nie Gru 29, 2002 1:42 pm

To czekamy na oferte chetni zwarci i gotowi na napisanie njusa pod tytulem "wysyljcie demka!" :)

Eh zazdroszcze czasu wolnego na robienie tego :/

-=ff=-sz4dy - Nie Gru 29, 2002 4:10 pm

Ja w nocy mam duzo czasu.. :P :P :P :P :P na robienie filmikow
Krsnick02 - Pon Gru 30, 2002 12:52 am

Szady na turniej nagram ci cd z all demkami jakie znajde :) wiec odemnie bedziesz mial ich sporo :) all ff jakie mam to napefno bedziesz mial :) all z 2 i 3 turnieju i 1 jak znajde :P wiec bedzie gites :) bedziesz mial z kilkaset demek do przejrzenia :D
xman - Pon Gru 30, 2002 1:53 pm

ja to juz mam pomysl co do filmu ... ci co ogladali ten filmik z dm'a to widzieli ze tam bylo wymienianie graczy i pokazanie kilku fajnych akcji w ich wykonaniu ... w tym filmie o ctf'ie co bedziecie robic mozna zrobic cos podobnego tylko ze nie pokazywac poszczegulnych zawodnikuf tylko klany :D kilka lub kilkanacie akcyjek danego klanu :lol: i bedzie vitez :oops: znaczy sie gitez :roll: :wink:
-=ff=-sz4dy - Pon Gru 30, 2002 1:57 pm

w sumie to dobry pomysl bo gdyby mieli byc gracze to filmik mialby +- 3 godziny :D
kfak - Pon Gru 30, 2002 2:43 pm

jezeli chodzi o klan [3M] ... ;) a w szczegolnosci mnie i kriga, to mozemy podrzucic fajne demka, zroznymi sztuczkami i akcjami ... :)

jak cos - priv ;]
GG: 2341173 icq i mail nizej :)

o malo bym zapomnial :) od dluzszego czasu myslalem o zrobieniu filmiku takiego, ale w dm2 [nie wiedzialem ze mozna w *avi, co zmienia postac rzeczy... i od wyjscia pff marzenia o filmie 3m staja sie coraz wieksza realnoscia [dm & ctf :>], jeszcze nie wiemy czy to wypali, ale materialy ktore zostana urzyte, w produkcji, moge dac robiacym PCF :*

/edit: takie male ALE, moze jednak narazie sie wstrzymajmy z produkcja PCF i poczekajmy na rozbudowe ctf.pl i wkrecmy w to ludzi z UT, q3? filmiki z q3 sa l33t ponoc [wlasnie sciagam :>]
wiec moze polish capture festival, niech bedzie, ale nie tylko q2 ;) ? co wy na to :O ?

xman - Pon Gru 30, 2002 5:06 pm

jesli chodzi o demka ewc to moge przygotowc najlepsze :D
PS: kfak skod sciagasz te filmiki >??

vitez - Pon Gru 30, 2002 5:13 pm

Hyh tak myslalem ze jak juz szadzik sie przyzna to sie rzuca na niego z setkami demek :>
A ja podsumuje krotko: to potrwa.
Btw: akcje calych teamow? Ekran musialby byc podzielony na kilka czesci: quader zdejmuje wrogiego fc, swoj def czysci w tym czasie baze wlasna piersia oslaniajac swojego fc ktory majac rakiete tuz za plecami przyklada flage tuz po odlozeniu jej przez quadera itp :>

xman - Pon Gru 30, 2002 6:00 pm

nieeeeeeeeeee ... nie o to chodzi :P chodzi o to zeby to jakos zrobic z przejsciami . jakas akcja quadera puzniej przejscie i obronaca sieka reile jak na zbocie puzniej cos jeszce i tak dalej :wink:
mkuh - Pon Gru 30, 2002 7:18 pm

mam ponad 100 demek roa z klanowek (sa na serverze - powiesz jakie chcesz to ci podam link)
Dioxide - Czw Lut 20, 2003 6:54 am

[quote="xman"]jesli chodzi o demka ewc to moge przygotowc najlepsze :D
PS: kfak skod sciagasz te filmiki >??[/quote]
kwaq zapewne sciaga te filmiki z ORGA.
[url]q3arena.gry.wp.pl[/url]
A tak pozatym to wie ktoś czy demko można przewijać?:D Do przodu i do tyłu?:D[/url]

vitez - Pią Lut 21, 2003 3:13 am

Przewijac mozna ale tylko w programach odtwarzajacych demka a nie w Q2 . Np demoplayer albo keygrip ... niestety nie posiadam i nie ma na download.ctf.pl . Jakby mi ktos podeslal mailem to bylbym wdzieczny :) (bo mi sie teraz nie chce szukac, ide spac a jak sie obudze moze ktos juz podesle).
Kumanus - Pią Lut 21, 2003 10:57 pm

Nie wiem gdzie sie z tym wisac..
Chodzi o to ze brakuje mi kilku mapek np. q2ctf3b, sctfX(czy cos takiego nale nie sumactf bo to mam) i jeszcze kilka. Vitez moze bys co wzucil do download'a... I czemu nie gracie na ctffive ???? zagrajcie se fajna mapka (polecam-tylko z downloada nie dzila tylko ta w paku z "mapy wieksze"-przynajmniej u mnie)

vitez - Sob Lut 22, 2003 7:19 pm

Zarowno q2ctf3b jak i sctf* sa dostepne na downloadzie. Podpowiedz: sctf* to Strogg maps :) . A ctffive zmienilem , powinna byc dobra (wzieta swiezo z servera na ktorym dzialala :) ).
Kumanus - Sob Lut 22, 2003 9:22 pm

oki Thx !!!
Pozddrofka :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group