Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - propozycja tyczaca coolnetu.

sliw - Nie Sty 18, 2004 6:32 pm
Temat postu: propozycja tyczaca coolnetu.
Mam propozycje, ktora mam wrazenie, ze moze wprowadzic wiecej zycia w ramach rozgrywek na coolnecie i ew. na innych serverach.
Niech codziennie na przyklad o 12.00 niech sie odpali parser ktory przeleci logi coolneta i wypisze "top fragers", "top fragers <weapon>", "top flag cariers" "top lamers" etc... listy statystyk moga byc w sumie segregowane po nicku i po klanie przy tym nicku. Listy moga byc dzienne tygodniowe i miesieczne...

"top lamers" moze zbierac ludzi ktorzy maja zwyczaj uciekania z przegrywajacego teama. Badz dolanczania do druzyn wygrywajacych kiedy maja przewage liczebna.

Mozliwosci sa duze...

Czekam na komentarza :>

Sliw

ps. jakby co nawet ja moge napisac prosty parser badz w awk, perlu, phpie albo tclu, aczkolwiek bym potrzebowal kawalka logu na ktorym moglbym sie oprzec.

pps. nie wiem co coolnet loguje moze nie logowac wystarczajaco danych wiec nei wiem czy jest to do zrobienia....

ppps. a i oczywiscie statystyki bylyby ogolnie dostapne na lamach www.ctf.pl :>

szyna^ - Nie Sty 18, 2004 6:52 pm

a co to da? mi np na cool to nic ;/ ping 200 non stopa .... ale pomysl bardzo fajny good luck a i tak logow Orlan Ci nie da
ryq - Nie Sty 18, 2004 7:33 pm

moim zdaniem bardzo dobry pomysl ;] tylko to chyba zalezy od orlana czy sie zgodzi ;p
Kiler - Nie Sty 18, 2004 7:43 pm

no sliwu$ dobrze gada, statsy dobra rzecz :]

byly kiedys statsy na www serva "flagowy ctf.pl"
wiec moglbys się oprzeć o te źródło [kto je ma? zel?]
ale czy bundy i orlanek się zgodzą to inna baja ale chiba taa :]

Adolf - Nie Sty 18, 2004 8:46 pm

statystyki zniszcza ta gre.. to jest dla lamek, ktore sie musza dowartosciowac
kfak - Nie Sty 18, 2004 9:10 pm

vote no. ludzie zaczna grac zeby byc pierwszym na liscie.

zero tp bedzie, a tak przynajmniej sa zalążki :P

Spidi - Nie Sty 18, 2004 9:51 pm

no jak zero tp :)
jak dasz najwiecej punktow za oddanie np doca dla fc to w tym momecie bedzisz tym zygal :) bo kazdy ci odrazu da :) keke az bedziesz mial dosc :P

Grzdyl - Nie Sty 18, 2004 10:49 pm

za...
przynajmniej zobacze ile razy wpadlem do lawy/walnalem sobie pod nogi/ spadlem z duzej wysokosci... na to sie nie da wplynac... tak sie po prostu zdarza... a co do fragow to wiadomo ze na pierwszym miejscu bedzie ta osoba ktora bedzie grala najwiecej... no i zobacze ile wreszcie flag wynioslem... bo juz sporo bylo capow... (az mi sie lezka w oku zakrecila...) <chlip>
;)

sliw - Nie Sty 18, 2004 11:40 pm

Ludzie zaczna grac, to chyba nie jest nic zlego. Pozatym statsy mozna zawsze zrobic na 2 serverach ctf'a. Jak zrobie skrypta nie sadze by byl problem do przeniesienia go na inna maszyne. No i nie sadze by ludzie az tak walczyli o pozycje w statsch.

tp mozna takze zmotywowac wlasnie statsami.

Grzdyl: top fragers mozna odniesc do czasu ktory spedza w grze. Licznik typu 50 fragow/minute (1278 wszystkich). Albo srednia 89 fragow na gre.

Bedzie mozna zobaczyc ulubiona bron gracza, a przynajmniej taka z ktorej najczesciej kiluje. Mozna by bylo zobaczyc najleprze mapy gracza.

Osoby ktore wejda na scene ctf'a po raz pierwszy beda mogli obaczyc kto tu kroluje :>, a takze beda mogli patrzec jak ich statystyki powoli sie poprawiaja. A brak jest u was nowych mordek.

Na pewno statsy zle pomyslane moga zepsuc gre, ale to chyba jak ze wszystkim, ale takie ktore beda pokazywaly wiarygodna strone, sadze ze dadza nam duzo :) zabawy :) .

Sliw

ps. jeszcze wpadlem na pomysl statystyk kto ile przeklina :>... mam akurat slownik przeklenstw po polsku... . tylko problem z nazwa "TOP <censored> talkers" :>

Kiler - Pon Sty 19, 2004 6:55 am

Cytat:
Osoby ktore wejda na scene ctf'a po raz pierwszy beda mogli obaczyc kto tu kroluje :>,

- [KAI]KILER.J
do tego nie trzeba statsów ;s

next sprawa -=> statsy są for fun
i tak ci co umieją tp będą grali tp a ci co nie umieja będą się uczyć od tych lepszych [czytaj: beda nasladowac [KAI]KILER'a ktoory im pokaze tp]
:lol: :lol:
nie ma bata trzeba wziasc sie do roboty panie sliwek :]

vitez - Pon Sty 19, 2004 7:45 am

Cytat:
Jak zrobie skrypta


Nie mecz sie (znajac twoja szybkosc to za pare lat pokazalbys wersje demo). Pogooglaj sobie wg ngstats+Quake2 . Wprawdzie projekt nieaktualny ale skrypciki do zbierania statystyk sa gotowe. I z tego co koajrze to nie byl jedyny projekt statystyk, bw-admin chyba tez cos mial.

pyz - Pon Sty 19, 2004 10:02 am

quake2-stat kiedys byl, na samym q2.tpnet.pl dawnym zasluzonym, stare ale jare byly staty, takze zaden nowatorski pomysl. a Ty sliw jako z Wawy jestes to pomysl lepiej o tym zjezdzie bo Vitez dezerterem sie stal
sliw - Pon Sty 19, 2004 10:47 am

Dzieki vitezik, wiedzialem ze zawsze umiesz docenic moje lenistwo :>...

A i dzieki za wskazowki...

Nie spodziewalem sie by co by pomysl byl nowy, mam tyle lat ze naiwnosc mam juz za soba :>

Ale nic nie rusze poki orlan tego pozytywnie nie zaopiniuje. Moje lenistwo mowi zeby nic nie ruszac bo a nuz to bedzie do wyrzucenia :>...

Co do zlotu, orly sokoly... organizowac na pewno nie ja bo ni mam glowy na takie cuda. Ale do akademikow moge podejsc, bo to w sumie ode mnei 16 minut piechota (kiedys podliczylem jak tam chodzlem do panienki :>). Tylko nie chcialbym sam, bo wtedy nie bede z "organizatorem", i bede raczej zlym przedstawicielem, ale postaram sie moze odpowiednio zmotywowac Viteza.

Sliw

Kumanus - Pon Sty 19, 2004 4:10 pm

a dupa !!
orlanowi nie bedzie sie chcialo dac logow a sliwowi nivc robic .. i bedzie lipa ;]
mozna zamknac topic ;o ;]

Kiler - Pon Sty 19, 2004 5:31 pm

a tam jak orlana sie grzecznie poprosi to powinien dać, czemu nie ?
Adolf - Pon Sty 19, 2004 6:56 pm

Bo nie.. prosiles kiedykolwiek o cos Orlana ?, widac ze nie :/
brzoza - Pon Sty 19, 2004 7:10 pm

sliwa a zaprzegniesz do tego swojego skryptu sieci neuronowe ? :D
Adolf - Pon Sty 19, 2004 7:34 pm

jak to beda statsy z sieciami neuronowymi, to nawet ja sie zgadzam na takie cos, ale tylko w tym przypadku ! :P
Kiler - Pon Sty 19, 2004 8:06 pm

prosilem pare razy orlana i zawsze moglem sie z nim dogadac ;s
Adolf - Pon Sty 19, 2004 8:43 pm

i nawet nie zauwazyles kiedy cie wyruchal w dupe
szyna^ - Pon Sty 19, 2004 8:55 pm

HHEhehehhehe Adi ;D
brzoza - Pon Sty 19, 2004 9:48 pm

adolf ty uwazaj sliw to ekspert od sieci neuronowych.. ma chyba z 8 tomowy podrecznik traktujacy o tym temacie .. kazdy tom ma pewnie z 1024 strony... :D
sliw - Pon Sty 19, 2004 11:46 pm

[quote="brzoza"]adolf ty uwazaj sliw to ekspert od sieci neuronowych.. ma chyba z 8 tomowy podrecznik traktujacy o tym temacie .. kazdy tom ma pewnie z 1024 strony... :D [/quote]

Brzoza czy my sie znamy ??
Bo bym powiedzial ze nie, ale moze nie mam 8 tomowego podrecznika ale 8 tomow to moze mam i moze nie ma okraglych 1024 stron, ale z 8 ksiazek na ten temat sie znajdzie, i maja okolo po 512 stron i od jakiegos czasu zglebiam ten temat :>.....

I to by sugerowalo ze jednak skads masz o mnie info :>...

Sliw

ps. ekspertem nie jestem, zaledwie czeladnikiem :>
pps. nie widze zastosowan sieci w tym przypadku, chyba ze siec mialaby rozpoznawac czy gracz uzywa zbota czy nie (kwestia duzo wiekszej celnosci, nie uzyskanej naturalnie). Jednak potrzebowalibysmy do tego raczej maszyny Turinga 3 rodzaju niz sieci neuronowej, a maszyny Turinga 3 rodzaju niestety jeszcze nikt nie zbudowal ;) .

vitez - Wto Sty 20, 2004 12:41 am

Cytat:
Dzieki vitezik, wiedzialem ze zawsze umiesz docenic moje lenistwo :>...

Nie , nie lenistwo, a slomiany zapal i brak ambicji :P

Cytat:
Ale nic nie rusze poki orlan tego pozytywnie nie zaopiniuje.


Rusz rusz, mozemy potestowac na moim serwie a jak bedzie dobrze dzialac to dopiero jako juz przetestowany pomysl i skrypt mozna bezpiecznie wrzucic na wiekszy serwer :P .

[quoteAle do akademikow moge podejsc[/quote]
Juz drugi miesiac tak gadasz...

Cytat:
Tylko nie chcialbym sam, bo wtedy nie bede z "organizatorem", i bede raczej zlym przedstawicielem, ale postaram sie moze odpowiednio zmotywowac Viteza.

Nie marudz tylko idz i sie dowiedz o koszta i czy w ten weekend beda wolne pokoje dla ok 40 osob. Tyle wydukac chyba umiesz? I na mnie nie licz - nie mam czasu.

Cytat:
Brzoza czy my sie znamy ??

Chyba sie znacie... z firmy Archiego gdzie i Makak i ty i skrzeka pracowaliscie... Cybermaas sie toto nazywalo?

brzoza - Wto Sty 20, 2004 12:58 am

Sliw... oj to sie za bardzo nie przykladales do czytania o tych sieciach neuronowych... mozna by bylo ja wykorzystac do oceniania jak dany frag/akcja czy cokolwiek jest cenne dla druzyny... nauka mogla potrwac dlugo jesli chodzi o propagacje wsteczna .. no i pewnie ilosc wejsc byla by dosyc kosmiczna... wyjsc wystarczylo by z 5 (tak jak w szkole ;)

czy my sie znamy.. powiedzmy ze kiedys sobie przezemnie prawie reke petarda urwales na sylwestrze... a od cybermasa to ja sie odzegnuje rekami i nogami .. zadnych wisienek nie robilem.. to hautura krowy i makaka i cobiego i roberta ;P

ryq - Wto Sty 20, 2004 3:18 am

Cytat:
to hautura krowy i makaka i cobiego i roberta ;P


cala mafie wymienil ;d teraz jak uslyszycie te xsywy/imiona to uciekajcie ;d

vitez - Wto Sty 20, 2004 4:12 am

Cytat:
a od cybermasa to ja sie odzegnuje rekami i nogami .. zadnych wisienek nie robilem.. to hautura krowy i makaka i cobiego i roberta ;P


Tez sie tam szwendales (mowie o fizycznej obecnosci w lokalu, nie wnikam kto/co tam pracowal/o ) wiec sie mogliscie na siebie napatoczyc.

Kiler - Wto Sty 20, 2004 6:17 am

Cytat:
cos tam ze nie zauwazylem jak mi ladowal w dupe [by alfons]

Wspomnienia z dzieciństwa?
DLatego masz taki alfonsowaty móżdżek z pesymistycznie nastawonym ptakiem ???
"Urzekla mnie twoja historia" Smeagolu....

sliw - Wto Sty 20, 2004 9:33 am

Cytat:
Sliw... oj to sie za bardzo nie przykladales do czytania o tych sieciach neuronowych... mozna by bylo ja wykorzystac do oceniania jak dany frag/akcja czy cokolwiek jest cenne dla druzyny... nauka mogla potrwac dlugo jesli chodzi o propagacje wsteczna .. no i pewnie ilosc wejsc byla by dosyc kosmiczna... wyjsc wystarczylo by z 5 (tak jak w szkole ;)

Marzenie scietej glowy, kto by ja uczyl. I nie ma zdecydowanie mocnych atraktorow. I wystarczajacej liczby informacji. Co do wejsc nie sadze by bylaby kosmiczna. w 50 by mozna sie spokojnie zmiescic. A robilem niedawno siec na 3000 wejsc. :>. lepiej to oprzec na algorytmie :>

Chociaz mozna by bylo zrobic ciekawa rzecz, a mianowicie statystyke fragow oprzec na jakosci gracza zestrzelonego :>.
Albo jesli z siecia uczyc ja czy dany frag wplynal na przebieg gry (tzn czy dany frag zwiekszyl szanse wygranej). To sadze ze mozna by bylo ja nauczyc. Sam bylbym ciekaw wynikow. Bo wydaje mi sie ze marne szanse by siec znalazla w tym jakas regularnosc :>.

Cytat:

czy my sie znamy.. powiedzmy ze kiedys sobie przezemnie prawie reke petarda urwales na sylwestrze... a od cybermasa to ja sie odzegnuje rekami i nogami .. zadnych wisienek nie robilem.. to hautura krowy i makaka i cobiego i roberta ;P


Ha... lol, tego sie nie spodziewalem, kope lat ze tak to nazwe ;) .

Zapomniales chyba dodac o TAG'u... , chyba ze ciebie tam nie bylo.

Sliw

ps. masz duzo leprza pamiec ode mnie bo cie ni w zab nie skojarzylem ;)

sliw - Wto Sty 20, 2004 9:43 am

Cytat:

Nie , nie lenistwo, a slomiany zapal i brak ambicji :P

slomiany zapal to moze, brak ambicji.... gdzie tam :>.
Cytat:

Rusz rusz, mozemy potestowac na moim serwie a jak bedzie dobrze dzialac to dopiero jako juz przetestowany pomysl i skrypt mozna bezpiecznie wrzucic na wiekszy serwer :P .

to ruszam szczegoly na privie... , jak to pojdzie u ciebie to wrzucimy na inne serverki :>.
Cytat:

Juz drugi miesiac tak gadasz...

Juz drogi miesiac czekalem na ciebie :>, az sie odezwiesz :>... jutro pojde bo jutro mam wiecej czasu.
Cytat:

Nie marudz tylko idz i sie dowiedz o koszta i czy w ten weekend beda wolne pokoje dla ok 40 osob. Tyle wydukac chyba umiesz? I na mnie nie licz - nie mam czasu.

Tak jest kapitanie...

Adolf - Wto Sty 20, 2004 1:24 pm

Kiler ja nic nie wspominalem o dziecinstwie, moze to jednak sa twoje wspomnienia ? Anyway, naucz sie czytac porzadnie, a moze zrozumiesz wiecej. Tak wogole to dlaczego o tym wspominasz, naprawde masz az tak duzy uraz ? Zmien forum i podaj real nicka.
Adolf - Wto Sty 20, 2004 1:26 pm

Jak nie chcesz to nie musisz odpisywac. Widzisz moj avatar ? Jestem podla dziwka :P
Kiler - Wto Sty 20, 2004 3:54 pm

uuuu adolf ma glupsze "argumenty" niz ruska tranzwestytka na wybiegu :s
vitez - Sro Sty 21, 2004 12:46 am

Cytat:
Cytat:

Rusz rusz, mozemy potestowac na moim serwie a jak bedzie dobrze dzialac to dopiero jako juz przetestowany pomysl i skrypt mozna bezpiecznie wrzucic na wiekszy serwer :P .

to ruszam szczegoly na privie... , jak to pojdzie u ciebie to wrzucimy na inne serverki :>.


Przygotuje ci pare logow ale to chwile potrwa, przypomnij mi za kilka dni bo aktualnie nie mam czasu :/

sliw - Sro Sty 21, 2004 7:17 pm

Cytat:

Przygotuje ci pare logow ale to chwile potrwa, przypomnij mi za kilka dni bo aktualnie nie mam czasu :/

przypominam na zapas...
a tak to czekam :)

Sliw


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group