Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - POMOCY dziwne !

sM.spider - Wto Sty 11, 2005 5:50 pm
Temat postu: POMOCY dziwne !
mam straszny i bardzo dziwny problem z quakiem:
Gdy wchodze na jakis serwer to natychmiastowo wywala mnie z quaka z bledem:

GLimp_frame swapbuffers filed !

!!!!!!!!!!Wszystko juz robilem, caly format dysku reinstal windowsa i nic !!!!!
Pomozcie bo to jakis dziwny problem... :/

ziomek - Wto Sty 11, 2005 5:59 pm

ja tam nie wiem
WoLF - Wto Sty 11, 2005 6:07 pm

rezor ziomek :lol:
sM.spider - Wto Sty 11, 2005 6:09 pm

dzieki za pomoc :/ moze ktos rozwiaze ten glupi problem ?
vitez - Sro Sty 12, 2005 12:23 am

Sprobuj ustawic glebie kolorow pulpitu na 16bit...
sM.spider - Sro Sty 12, 2005 8:05 am

vitez to nic nie dało :/ probowałem zmieniac sterowniki do karty graficznej i dalej jest tak samo :/
Kumanus - Sro Sty 12, 2005 2:19 pm

A wie ktos czemu windows xp + sp2 (nie u mnie) ale u kumpla zawiesza sie po dluzszym czasie pracy, najczesciej jak sie jakis film oglada itd...
WoLF - Sro Sty 12, 2005 5:27 pm

doinstaluj Swx-nw to pomaga :lol:
szyna^ - Sro Sty 12, 2005 11:18 pm

a wie ktos moze czemu mi sie komp zawiesza jak gram ? albo sam sie resetuje ? TYLKO PRZY Q2 mam taki motyw ;/ Pomocy !!!!!!!!!!!1
sM.spider - Czw Sty 13, 2005 1:55 pm

ta szyna mam taki sam problem... znaczy teraz w quaka chyba nie pogram bo dzis zrobilem reinstalla windowsa z formatem na wszystko (caly dysk czysty na 'cacy' ;D) i quake nie dziala
szyna proponuje sciagnac najnowsza wersje directx'a (chyba 9.0c jak sie nie myle) oraz najnowsze sterowniki do twojej karty graficznej. Ktos pomoze mi z tym glupim problemem ktorego opisalem powyzej ? :/
DODATKOWY OPIS:
Gdy wchodze w quaka wpisuje mape to textury mi tak dziwnie 'skaczą'
i nagle zawieesza sie quak. Musze klikac non-stop alt+ctrl+delete, by wyjsc z quaka :/ juz chyba nigdy w niego nie zagram :-(

Prezes_Kiler - Czw Sty 13, 2005 2:51 pm

system masz czysty ale czy masz czystego q2+ctf?
czy jakies paki itd?

sM.spider - Czw Sty 13, 2005 2:55 pm

killer.. zrobilem reinstalla windy z formatem CALEGO DYSKU TWARDEGO.
Zainstalowalem sterowniki, directx i quaka. I znow ten sam problem co przed reistalem. plyta z quakiem jest dobra, bo probowalem juz kilku wersji quaka sciagnietych z internetu (demo, jakies patche itp.)
i nie działa, niedlugo oszaleje :/

szyna^ - Czw Sty 13, 2005 11:41 pm

eeee ja nie mam takiego samego problemu
tylko MI SIE KOMP RESETUJE ALBO WISI ALBO WYKONUJE NIE PRAWIDLOWA OPERACJE
A MAM NAJNOWSZE WSZYSTKO I PROBOWALEM STARE!

sM.spider - Pią Sty 14, 2005 3:13 pm

a wiec... ten blad pojawil sie gdy mialem zanik prądu i komp sie wylaczyl.
Wlaczam quaka i jest ten blad obsrany. Niewiem co jest przyczyna. Inne gry 3D 8) tez mi sie zawieszaja (np. Quak 3). Sadze ze w q2 juz nie zagram :/

pyz - Pią Sty 14, 2005 3:39 pm

ja miałem dziwny błąd, na GF2 Ti, po prostu obraz mi się wieszał (przegrzewał się CPU na karcie), spróbuj obniżyć taktowanie, może i u Ciebie pomoże, mi pomogło. Innych pomysłów nie mam co może być u Ciebie źle (albo zrób kwestie: windows, windows update, sterowniki *oryginalne* z płyty do karty)..
Nuclear - Pią Sty 14, 2005 4:47 pm

Sprawdz w biosie ustaienia, moze cos tam sie zresetowało na domyślne po zaniku prądu, i ci nie działa.
szyna^ - Sob Sty 15, 2005 1:02 am

Pyza ja mam gf4 ale nie titanium ;/ i w innych grach mi sie nie wiesza. TYLKO W Q2!
vitez - Sob Sty 15, 2005 3:04 am

Sprobujcie zainstalowac WinME albo 98 a moze i na win2000 z SP jakims pojdzie - Q2 nie lubi XP i to od samego poczatku powstania tego systemu operacyjnego bylo wiadomo 8) .
WoLF - Sob Sty 15, 2005 7:39 am

...mi chodzi wszystko elegggancko...tylko jask na swoj sprzet to mam za malo fpsow...ale wiadomo to XP :)
sM.spider - Sob Sty 15, 2005 11:21 am

pyz gdzie znajduje sie to 'taktowanie' ??? wogole co to jest ? nigdy o tym nie slyszalem
Tur!n - Sob Sty 15, 2005 12:11 pm

spider :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
sM.spider - Sob Sty 15, 2005 12:23 pm

no co ? :oops: moze nie wiem gdzie to jest ? :twisted: jestem zdesperowany bo wszyscy w quaka graja procz mnie :?
pyz - Sob Sty 15, 2005 1:07 pm

taktowanie to ilość "procesów" na sekunde, a dokładniej ilość wykonywanych obliczeń w ciągu sekundy (jeśli mowa o procesorze).

z kolei ja to miałem u siebie gdzieś w ustawieniach karty (z poziomu Windowsa) na oryginalnych driverach, na jakichś zassanych z neta już nie miałem takiej możliwości :o co tu dużo mówić, winblows sucks :>

sM.spider - Nie Sty 16, 2005 7:43 am

no fakt u mnie tego nie bylo wiec zrobilem reinstalla z formatem na wszystkie dyski i znow tego nie bylo :/ gdzie to szukac ? bo moze cos zle robie :/

PS: 8 raz reinstal sys'u :D

WoLF - Nie Sty 16, 2005 7:55 am

...kurde Pajaczku wracaj...od poniedzalku liga :cry:
Prezes_Kiler - Nie Sty 16, 2005 8:35 am

Cytat:
taktowanie to ilość "procesów" na sekunde,

Cytat:
u mnie tego nie bylo wiec zrobilem reinstalla z formatem na wszystkie dyski i znow tego nie bylo :/


wez zobacz czy masz procka na płycie głównej ;d
bez kitu poległem ;d;d

pyz - Nie Sty 16, 2005 1:43 pm

ja pisałem o taktowaniu CPU na karcie, które zmienić AFAIK można jedynie dzięki driverom. :> ale ogólnie to nie skumałem o co Ci chodzi Kiler

spider, a gdzie dokładnie - nie pamiętam, Adolf mi to podsunął, może on będzie pamiętał, ale wątpie..

szyna^ - Nie Sty 16, 2005 7:06 pm

hakiery pomozcie noooo
mam win98se ! i nadal nie wiem czemy tylko w q2 mam problemy ;/

Kumanus - Pon Sty 17, 2005 3:04 pm

zassij sobie service packa do w98 ;) ja mam nie wiem czy to cos wogole daje :P na 98 nigdy nie maialem problema z q2
Kazwa - Pon Sty 17, 2005 4:44 pm

Szyna, sprobuj na Xp albo na 98 nie se .. poprobuj .. ;)
pyz - Pon Sty 17, 2005 5:55 pm

service pack do win98? a to dobre, Kabanos, oświeć mnie proszę, głupiego windows lusera, gdzie takie magiczne soć jak "service pack" do 98 dostane? chyba, że dla Ciebie "service pack" to SE, jak tak to "wporzo.pl" :)
PIELUCHA - Wto Sty 18, 2005 5:14 am

napewno mial na mysli se albo me :)
a tak nawiasem mowiac ostatnio gdzies znalazlem jakies latki ala xp pod 98 :]

Tur!n - Wto Sty 18, 2005 6:44 am

a moze to wina sterownikow do karty graficznej?ja co prawda dzialam na Xp ale wiem ze mialem porblemy z q2 :) np. Software grafika i poznije cos jeszcze :) ale zaopatrzylem sie w najnowsze stery i g00d bylo :)



Pozdrufka, TuR!n

pyz - Wto Sty 18, 2005 11:23 am

doprawdy? nigdy nie słyszałem o "service pack" dla Windows 98. fakt środowisko Windowsów jest mi conajmniej mało znane, ale coś takiego to IMHO totalny absurd, a nadal nie dostałem żadnego linka ani nic od autora tej cudownej wypowiedzi :)

Pielucha, adowkat diabła ^^

PIELUCHA - Wto Sty 18, 2005 3:06 pm

pisalem w poscie o latkach ala xp pod 98 prosze linka :
http://www.pcworld.pl/ftp/pc/katalog/73_2.html
pozycja 43 i 44 :>

szyna^ - Wto Sty 18, 2005 3:14 pm

Pyza jest service pak do w98se i mam go....
Ps. Kaziu na xp tez mi sie wiesza ? chyba bo nie pamietam ale raczej tak!

pyz - Wto Sty 18, 2005 3:32 pm

Pielucha, patch != service pack

Szyna, a daj no mnie linka, z tego co ja na microsoft.com wyczytałem, "servie pack" dla Windows 98 to "update" do Windows 98 SE (ten, o który mi chodzi), więc nadal nie widzę *service pack* dla *Windows 98 Second Edition* :)

szyna^ - Wto Sty 18, 2005 10:02 pm

nie wiem czy tam mozesz wejsc ftp://bialystok.bsk.vectranet.pl
pyz - Wto Sty 18, 2005 10:20 pm

wolałbym raczej coś oficjalnego z MSu, w końcu to ich produkt :) a service pack by someone, w produkcie typu Windows.. cóż :> przemilcze.
Kumanus - Sro Sty 19, 2005 10:30 am

generalnie mowi sie ze windowsy to badziewia, tak wiec "service pack by someone" moze faktycznie jest dobry?
Adolf - Sro Sty 19, 2005 10:51 am

Win nie jest zly, tylko trzeba wiedziec do czego go uzywac, bo jezeli ktos stawia servery na tym i potem narzeka .. to sie wcale nie dziwie, ze 'generalnie windowsy to badziewia'.
Anyway, microsoft juz nie supportuje innego winxp niz winxp z sp2, wiec warto to possac mimo wszystko ... i najlepiej ze strony m$. Bill nie jest taki zly ;P

pyz - Sro Sty 19, 2005 5:11 pm

tak z ciekawości, Kumanus.

mówisz, że taki ble -- powiedz mi, co poza Microsoft Windows umiałbyś normalnie jako desktop używać? Tak, żeby mieć arkusz kalkulacyjny, jakąś małą baze danych, kalkulator, edytor tekstu, przeglądarke etc. :) I ani mi się waż mówić o "Linux Mandrake" czy coś w tym stylu, bo od tego to już lepiej używać Windows 3.11 :/

Kumanus - Sro Sty 19, 2005 7:51 pm

ja osobiscie nie umial bym niczego innego uzyc :) z xp mam problemy :D
linux to dla mnie juz czarna magia. a ze winy sa badziewne to juz od niejednego usylaszem tyle. sam osobiscie nie mam zdania na ten temat ;o

WoLF - Sro Sty 19, 2005 8:48 pm

winy sa zajebiste/..uzywam xp'eka...i jest git ale wada jest to ze ma za duzo dziur :? :cry:
szyna^ - Czw Sty 20, 2005 1:43 pm

eeeeeee a ja nadal mam problem z q2 .... nosz psia mac niech ktos mi powie jak to zrobic ;/
Prezes_Kiler - Sro Sty 26, 2005 6:55 pm

DLA INFO:
Cytat:

Windows 98 SE Service Pack 2.0 (Nieoficjalny) Beta 3 Data dodania: 2005-01-25
Oprogramowanie > Zarządzanie systemem > Patche/uaktualnienia
Nieoficjalny Service Pack dla angielskiej wersji Windows 98 SE. Pakiet zawiera ponad 70 różnych uaktualnień i poprawek opublikowanych do tej pory przez koncern Microsoft. Wśród nich znajdziemy poprawioną obsługę pamięci (pierwotnie Windows 98 SE nie obsługiwał więcej niż 512 MB pamięci RAM) oraz rozwiązanie problemów z obsługą protokołu USB.
Producent/Autor: Alper Coskun
Licencja: Freeware
Rozmiar: 15,39 MB

źródło idg.com.pl
co nie zmienia faktu że nie jest to oficjalny SP

pyz - Sro Sty 26, 2005 8:46 pm

dokładnie tak jak napisałeś. to jest coś a'la "tuning" a nie "model producenta" :)
sM.spider - Czw Sty 27, 2005 6:31 pm

dlatego ze nie uzyskuje rozwiazania mojego problemu wznowie tego topa..
szyna moze to ci pomoze.. niestety mi to nie pomogło supprt microsoft

NOWE INFORMACJE MOJEGO PROBLEMU:
-gdy minimalizuje quaka i sprawdzam zuzycie procesora wynosi ono 100% !!!
-quak chodzi mi tylko na softcore (niewiem jak to sie pisze) wczesniej grzałem na default openGL a teraz duuupa.

kurde juz niegram z miesiac w quaka tylko na mecze przychodze :/[/url]

WoLF - Czw Sty 27, 2005 7:24 pm

....jak ja bardzo chcialbym Ci pomoc...lecz nie wiem jak :cry: :cry: moze to wina karty..jesli robiles formaty i te sprawy :? hmmmmm :roll:
Kribol - Pią Sty 28, 2005 12:14 am

zainstaluj sobie inny system.. :/
Blade - Pią Sty 28, 2005 10:05 am

Moze sprobuj innego quaka zainstalowac? moze to wina q2 po prostu..
WoLF - Pią Sty 28, 2005 1:22 pm

z tego co wiem chlopak....mial rozne wersje q2...i rozne systemy win....i nie pomaga..wiec chyba karta:)
sM.spider - Pią Sty 28, 2005 8:46 pm

instalowałem wszystkie winy oprocz 2000 i 95 :) probowałem 3 quakow i nic (oryginalna,sciagnieta z netu, z cafe)
inne gry mi piknie chodzą orpocz q2, q3 i reszty niewiem :/

aha przypomniało sie 8)
czasami gdy gram w sacred lub inne gierki wyskakuje mi 'niebieski ekran' i pisze ze cos jest z plikiem n_vid.dll lub jakims innym z rodziny nvidia.
No juz całkiem niewiem co sie dzieje...

Prezes_Kiler - Pią Sty 28, 2005 8:50 pm

a jakie drivery do grafy instalowales?
jakie wersje ?

WoLF - Sob Sty 29, 2005 3:01 am

jak masz ge forca to polecam ten sterownik ...detonatro jest bardzo dobry , sam go uzywam i nie mam problemow na win xp..pozdro

http://www.underpl.org/ma...at=45&dfile=407

sM.spider - Sob Sty 29, 2005 4:37 pm

no instalowałem rozne drivery...
-oryginalne z plytki ktora dostałem przy zakupie karty (stare jak swiat)
-najnowsza wersje z neta
-i te ktore dostałem od zaprzyjaznionego informatyka

Wczescien q2 mi chodził na tych od informatyka ale teraz buuum zadne nie działają :/

Qnik - Sob Sty 29, 2005 7:32 pm

a jak grasz bez open gl to Ci chodzi ?
sM.spider - Nie Sty 30, 2005 7:50 am

qn lewusie ;p
TERAZ moge grac tylko na software
WCZESNIEJ mogłem grac na default open gl

wolf te detonatory nie działaja, ani te 71.25 :/ daj linka do 71.20 8)

btw.
słomaniy boy = matrix ;D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group