Capture The Flag (ctf.pl)
Forum dyskusyjne CTF.PL

archiwum - pomocy!! TS & VO!!

WoLF - Sro Mar 09, 2005 10:14 am
Temat postu: pomocy!! TS & VO!!
czesc ! czy ktos moze pomoc jak skonfigurowac i zalozyc serwer w TS i VO!!?? z gory thx!
Kazwa - Sro Mar 09, 2005 12:18 pm

hehe, ja umiem VO .. po prostu sciagasz serv ze strony VO .. rozpakowujesz i uruchamiasz : ventrilo_srv.exe .. i juz masz .. Musisz miec zewnetrzne IP, zeby to hulalo .. mysle, ze w TS jest to samo ..

Co tutaj do konfigurowania? Mozesz co najwyzej uruchomic ventrilo_srv [plik konfiguracyjny] i tam sobie pozmieniac rozne pierdolki, ktore w sumie nie musza byc w ogole edytowane, zeby serv dzialal ..

Matrix^^ - Sro Mar 09, 2005 12:32 pm

Wiesz kazwa wszysko by bylo dobrze tylko nie wiem jak to zrobic a przeyda sie sm takie cus..
Prezes_Kiler - Sro Mar 09, 2005 12:37 pm

ej no sorry ale to jest tak banalne że nie rozumiem jak można tego nie umieć
no chyba że nie chce się wam czytać readme ale to już PEBKAC i wtedy lepiej żeby taki server nie stał :twisted:

SiDq - Sro Mar 09, 2005 3:13 pm

Kazwa odpowiedziała, a Matrix dalej się pyta. Nie no fajnie. :roll:
Kazwa - Sro Mar 09, 2005 4:06 pm

Eh, wiecie co .. napoczatku poszukajcie infa nt temat na stronach VO i TS .. na pewno cos tam jest, jesli nawet mi sie udalo [w ogole, co tutaj moze nie wyjsc?] to uruchomic .. A pozniej dopiero wypytujcie innych ..
Napisalam co wiedzialam ..

WoLF - Sro Mar 09, 2005 4:13 pm

mi chodzilo glownie o serv..dzieki! :-*
sikor - Sro Mar 09, 2005 4:15 pm

Hmm cos ode mnie. Do robienia serwera tsa na wlasnym "normalnym" lanczy bede ociagal. Do tego potrzebne jest bardzo dobre lancze zeby nie bylo opoznien w transmisji dzwieku ale zawsze mozna wbic na jakeis publiczne serwry ts i tam zalozyc wlasnym pokoj , my w tdmc zasami tak robilismy jak testowalismy gre na ts. Jak cos wolf to msg na gygy
Matrix^^ - Sro Mar 09, 2005 4:44 pm

ej starczy lacze polmegowe??...Thx sikor
Kazwa - Sro Mar 09, 2005 5:08 pm

ja mam lacze niby 1mbit .. i zakladalam VO na 6 osob .. Calym Speedom, wydaje mi sie, ze lekkie lagi sa .. ale jakos udawalo im sie grac =]
Matrix^^ - Sro Mar 09, 2005 6:03 pm

Aha czyli jak ja zalorze dla 5smkow to moze sie uda:D
Matrix^^ - Sro Mar 09, 2005 6:04 pm

Ej ale kazfa ale na vertilo czy na ts..bo na ts wiekszy ping i wtyki straszne:/
-rc-AZES - Sro Mar 09, 2005 6:45 pm

www.google.pl
kozako - Sro Mar 09, 2005 6:50 pm

jezleli ts scierwi i sa lagi i opoznienie a na vo zajebiscie wszytko chodzi to wybieram ts ;p
WoLF - Sro Mar 09, 2005 10:23 pm

hahahah ;) :lol: :twisted:
omen - Sro Mar 09, 2005 10:52 pm

a ja bym wybral ts bo ts tnie, a vo nie ;)
kozako - Czw Mar 10, 2005 7:55 am

ts mowi prawde a vo blefuje
Matrix^^ - Czw Mar 10, 2005 1:07 pm

Hehe kozako zawsze wybiera lepiej
szyna^ - Czw Mar 10, 2005 4:39 pm

a ja bym wybral skype wtedy ping pond 500 ;D
-rc-AZES - Czw Mar 10, 2005 5:58 pm

przeciez przez gadu-gadu mozna rozmawiac .. my tak wlasnie robimy podczas meczy
Kazwa - Czw Mar 10, 2005 6:11 pm

Ja tam uzywam komorki .. dzwonie do fayi, rozlanczam sie, dzwonie do kurza, rozlanczam sie, pozniej do aciego .. trudno tylko wyczekac na odpowiedni moment, kiedy oni miedzy soba nie rozmawiaja, bo ciagle zajete : Cholera, gdybym miala lepsza komorke, to videokonferencje bysmy robili na naszych wyswietlaczach .. w porownaniu z tym, TS i VO umywaja sie! ;)
Kala - Czw Mar 10, 2005 11:41 pm

rotfl.
WoLF - Pią Mar 11, 2005 1:11 am

...ja myslalem zeby zalozyc radio sznurek...kubek po kawie wystarczy...tylko skad ja wezme sznurka 350 km do bialegostoku:D..ale myse ze bylo by gitara..w sumie jak heyah obnizy wajche na rozmowy to mozna by bylo i przez koma jak Ola:D
vitez - Pią Mar 11, 2005 3:34 pm

Wszedzie jest cos za cos, tak samo w VO vs TS.
TS mniej obciaza lacze ale za to ma gorsza jakosc dzwieku (taki mocno CB radiowy sie wydaje), VO ma gladki dzwiek ale za to wielu osobom ping na tym skacze (mi np nie ping skacze ale zlom sie obciaza jakos tak ze po kazdej mapie na VO granej musze reboot zrobic).

Przyjemny zestaw do uzywania VO/TS to:
- lacze min 0.5 Mb/s
- karta dzwiekowa typu SoundBlaster a nie jakies PC on board default musi device
- mikrofonik typu przypinanego do ubranka a nie jakis na stojaku czy badziewne sluhawki plastikowe z mikrofonem - koszt rzedu 20-30zl a wygoda cholerna, do tego sluchawki Philips juz najtansze (ok 40zl) dadza jakosc dzwieku o niebo lepsza niz jakiekolwiek plastikowe badziewie za 20zl.
- sprzet taki jak do Q2 wystarczy by uciagnac i VO i TS dodatkowo... tyle ze moj np sie przycina bo 20 min na VO, z TS nie mam poroblemow...
- wiekszym problemem w konfiguracji jest client niz serwer VO ;) , z TS chyba w obu rownie latwo ale ... trzeba zachciec odrobinke chociazby pomyslec i poczytac a nie prosic "dajcie mi to na tacy jak kawa na lawe" .

Matrix^^ - Pią Mar 11, 2005 11:26 pm

E wolf z tym kablem i kubkim to nie jesy zle...ja wole megafon an balkon rzglos na wszyskie strony swiata nawet do telewizi i jedziem z tym koksem tylko troszki gardlo boli ale to leprze niz dzwonienie za 1,50...bez obrazy moze ktos ma taniej ale nie oplaca sie zaplacic te 30groszy tylko tyle zeby powiedziec faya bierz quada!! :wink: wiec ja wole kubek :twisted: kubki rulezzz :D hehe duzy ten post :P ale mam gadane to w tym nowym pakiecie z idei 8) kozak jestem...wolf usmasz ciasteczka i choc domnie z tym kubkim i kablem albo kup megafon!!

Pozdro all!!

p.s nie no nudzi mi sie wolf herbatniki a nie ciasteczka mi upiecz i liptona herbate bo reszta to szajs albo kup winiacza w kartonie!!! miud lipa jak pijesz to miud jak zygasz to lipa!! hehe powiedzialem co wiedzialem pozdro wolf i cale sm nie zapominajac o reszcie siwat a takze wszechswiata.. no bo wkoncu nnie mozna nikogo lekcewazyc nerka nie to chyba inaczej mialo byc narka to jest dobrze

Matrix^^ - Pią Mar 11, 2005 11:27 pm

ej vitez ma dluzsze ale kup kabez z izolacja bo te lubelskie ziemie radioaktywne
Kazwa - Sob Mar 12, 2005 12:17 am

e tam pieprzysz, ja mam cale inv w samych swojakach czy jak to tam sie nazywa w plusie .. ;P
kozako - Sob Mar 12, 2005 9:15 am

my w ewc z jednego siedla prawie wszyscy i golebie mozna wysylac, to naprawde szybki i niedrogi sposob przekazywanie informacji, tylko do Adolfa dluzej idzie ale on szybko czyta ;p no i trzeba potem po nich sprzatac, znaczy po moim nie trzeba ale tazza to sra ciagle...
Matrix^^ - Sob Mar 12, 2005 5:57 pm

wolfie to my moze meile bedziemy wysylac
Matrix^^ - Sob Mar 12, 2005 5:58 pm

nie sorry poczta leprza i najlepiej poleconym bo tak to wrog przejmie i nic z tego nie bedzie
spider] - Sob Mar 12, 2005 7:20 pm

a moze morsem ? lub jezykiem migowym badz telepatia
shinoda - Nie Mar 13, 2005 9:12 am

Cytat:
nie sorry poczta leprza


wtf, nie ucza juz w szkole polskiego? :shock:

spider] - Nie Mar 13, 2005 10:29 am

najwidoczniej w jego przypadku nie :wink:
Adolf - Nie Mar 13, 2005 10:36 am

pewnie ma papierek :)
WoLF - Nie Mar 13, 2005 2:23 pm

...matrix wstyd..wstyd:P:P nie kompromituj SM ;) hah..poczytaj slownik ortograficzny i gramatyczny...:D bez obrazy ;) hah
shinoda - Nie Mar 13, 2005 3:38 pm

Cytat:
pewnie ma papierek :)


tak, o zoltym zabarwieniu ;)

a co do slownikow... http://so.pwn.pl/ - jest nawet wtyczka do firefoxa :roll:

-rc-AZES - Nie Mar 13, 2005 5:23 pm

http://sjp.pwn.pl tez ... :)
WoLF - Wto Mar 15, 2005 2:29 pm

..kutwa nigdzie nie moge sie polaczyc wyskakuje takie cus..jak chce pobrac liste serwow to tez ERROR

a tak jak chce sie podlaczyc do jakiegos serwa:/
[15:18:12] Connecting to banita.pl<-or example)
[15:18:12] Got a bad response from the server

-rc-AZES - Wto Mar 15, 2005 4:03 pm

nie wpisales hosta ? lub zly IP ? ;)
WoLF - Wto Mar 15, 2005 4:46 pm

juz zrobilem...pEaCe

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group