Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Enemy Territory: QuakeWars
Autor Wiadomość
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 10:45 pm   Enemy Territory: QuakeWars

Nie jestem juz na czasie z nowymi tytulami, ale ta gra interesuje sie praktycznie od poczatku, chociaz nawet nie wiem czy bede w nia gral. Zaniedlugo premiera ( lipiec ), wiec warto przypomniec sobie o QuakeWars.
Dla osob ktore nie kojarza samego tytulu 'Enemy Territory' przypomne, ze jest to darmowy dodatek do gry ID Software 'Return to Castle Wolfenstein'. ET zostalo zrobione calkowicie za darmo ( trzeba to podkreslic, bo kolesie odwalili kawal dobrej roboty ) przez SplashDamage. Jezeli ktos nie mial okazji nigdy w to zagrac, to na prawde duzo stracil. Gra jest lekko kamperska ( zawsze mnie to slabilo ), ale nastawiona na szybka akcje i taktyczne podejscie do gry, wiec ludzie z celownikiem w oku nie sa tak irytujacy. Pomijajac ten jeden fakt mozna smialo powiedziec ze jest to jeden z lepszych FPP w jaki mialem okazje pograc.
QuakeWars to juz jest w pelni komercyjny projekt stworzony przez polaczone sily ID Software + SplashDamage. Ci pierwsi zajmuja sie tylko silnikiem graficznym, a ci drudzy pozostala czescia. Wiec polaczenie prawie idealne.
Czemu warto sie zainteresowac tym tytulem? Bo wsrod dziesiatek marnych fpsow, ktore zalewaja rynek od dluzszego czasu, nagle pojawila sie gra, ktora ma szanse stac sie kultowa i polaczyc troche rozbita scene fanow Quake'a. Gra oczywiscie jest osadzona w klimatach Quake i w dodatku sa to czasy przed wydarzeniami z Q2, a wiec stroggosi i tanki pelna para! Od strony grywalnosci ciezko cos powiedziec, bo procz prezentacji na roznych targach i zamknietych beta testach, raczej malo osob mialo okazje w nia pograc, jednak recenzje beta testerow sa na prawde obiecujace. Za to same zalozenia gry sa jak najbardziej ciekawe ( nastawienie na wieksze teamy, sporo broni, pojazdy latajace i zwykle kaszlaki, spore mapy, taktyczne podejscie do gry, itp ). Jakby ktos chcial poczytac fajna recenzje, to polecam maly review by Tosspot ( komentator na scenie ET, rzadzi tak swoja droga ) - http://crossfire.nu/?x=co...ode=item&id=214
Nie wiem czy ktos planuje w ogole zaczynac zabawe z QuakeWars, ale jezeli zbierze sie jakis sensowny team, to mozna pomyslec nad zaatakowaniem tej gry. Jedyne czego sie obawiam to 2 rzeczy:
- wymagania sprzetowe ( zmodyfikowany silnik dooma3, ale biorac pod uwage, ze mapki beda na 24-34 osoby, to moze troche poprzycinac )
- servery w polsce ( czym nowszy fpp tym jest ich mniej ).
W kazdym razie, pomijajac pare obaw, zapowiada sie ciekawa pozycja do pogrania na pare lat.
_________________
 
 
     
SiDq
Jabłuszko

Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 703
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 7:06 am   

juz sporo czasu czekam na te gre... update kompa tez czeka i hej ho, jazda :d
_________________
[;
 
 
     
kazpex 
NASA


Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 564
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 7:53 am   

'Enemy Territory' - ta, zgadzam sie, sam sie w to zagrywalem. Co do QuakeWars to raczej ograniczaja mnie wymagania sprzetowe, zreszta nie wiem co sie bedzie dzialo ze mna po 21 czerwca 8)
_________________
"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od Ciebie wymaga."
 
 
     
Bush 
sinkman
seeman

Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 163
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 8:18 am   

a co kazpex masz termin porodu??? :mrgreen: :mrgreen:
_________________
murzynskie dziecko do murzynskiej matki:
Mamo, Mamo!! chce mi sie kope!! A Mama poczekaj, zaraz ci ukroje..
 
 
     
kazpex 
NASA


Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 564
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 12:01 pm   

Powiedzmy, ze cos sie konczy a cos sie zaczyna 8)
_________________
"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od Ciebie wymaga."
 
 
     
serch
Wisienka

Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 57
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 5:53 pm   

duzo juz slyszalem o quakewarsach i sam jestem ciekaw jak to bedzie wygladac i jakie beda wymagania sprzetowe bo 8800 / 2900 to narazie nie planuje kupowac
 
     
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 2:08 pm   

Cytat:
pojazdy latajace i zwykle kaszlaki, spore mapy, taktyczne podejscie do gry

Jakbym slyszal opis BF2, ale pozatym brzmi ciekawie, moze sie za jakis czas skusze na to, kto wie. Zobaczymy jak jak bedzie wygladac oficjalna wersja a noz w koncu sie zmieni tego starego wyge q2 na cos nowszego ;]
_________________
napierdzielac z karabinka !
 
     
Icer 
Śliweczka

Wiek: 38
Dołączył: 14 Gru 2002
Posty: 379
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 5:20 pm   

no a co q4 ci sie nie podoba ;] hehe oczywiscie yoke :]
 
     
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 6:16 pm   

Podoba mi sie, oczywiscie joke ;)
_________________
napierdzielac z karabinka !
 
     
serch
Wisienka

Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 57
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 7:33 pm   

udalo mi sie zalapac na darmowy klucz do bety(umozliwiajacy granie online) i z tego co gralem wczoraj i dzisiaj to gra jest zajebista, na poczatku jest niezle zakrecone bo nie wiesz co robic itd. ale im dluzej sie gra tym jest ciekawiej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.49 sekundy. Zapytań do SQL: 13