Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Magistry
Autor Wiadomość
Yokai 
Jabłuszko
(_)/////D


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 625
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:58 am   

cholera..tyle lat a ja nie wiedzialem ze Ty milosnik historii ;)

tak o sosabowskim i jego brygadzie tez..ale nie tylko..byla jeszcze jedna polska jdnstka dzialajaca na froncie wschodnim ponoc..plus porownac polska brygade z wojskami aliantow i szwabow..zobaczymy jak to wyjdzie. Kompania braci rulez ;)
_________________
[DV]eddie ... endless ;)

http://devilsklan.w.interia.pl
 
 
     
Kazwa 
Malinka
egeszegedre!


Wiek: 113
Dołączyła: 14 Gru 2002
Posty: 1006
Skąd: Wroclove! :*
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 11:22 am   

lol =]
Zawsze mnie zastanawialo, jak mozna studiowac Historie .. lubisz to ? ;>
I co pozniej ?
Ja to w ogole, moja wiedza historyczna zaczyna sie i konczy na datach 1410 i 1939 ;)
_________________
endless tears, forever joy!
 
 
     
Yokai 
Jabłuszko
(_)/////D


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 625
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 11:49 am   

cholera tak to sie gada z kobietami..przeciez Ci juz tlumaczylem ;)

nie no powiem tak..kilka okresow lubie-ale nie jestem maniakiem...duzo jest rzeczy ktore sa ciekawe. Caly wiek XX jest swietny i intresujacy.. problem w tym ze w wydaniu akademickim wszystko jest dretwe i nudne...a tak naprawde ten okres plus czasy np samracji sa naprawde ciekawe. Na bank Ola nawet Ciebie by zaciekawil :) trzeba by tylko bylo znalezc cos odpowiedniego

co potem?.. jest nadzieja..specjalizacja redaktorsko-edytorska...wiec do jakiejs gazety moze..tudziez wydawnictwo..sie zobaczy
jesli nie wystarczy..to podyplomowe..jesli to nie wystarczy..coz pech-swiat daje troche mozliwosci;) cos sie wymysli

a tak naparwde to studia sa tylko preludium do tego co bedzie potem-nie przewidzi sie co sie w zyciu przyda
_________________
[DV]eddie ... endless ;)

http://devilsklan.w.interia.pl
 
 
     
kazpex 
NASA


Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 564
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 1:11 pm   

Trzeba sie wszystkim interesowac troche ;)

a historia zawsze mnie ciekawila od najmlodszych lat...

Pytacie jak mozna studiowac historie? To ja zapytam jak mozna studiowac psychologie, filozofie i inne wynalazki malo przydatne w zyciu i kierunki ktore generuja bezrobotnych :roll: (w tym miejscu zaprosic mozna do wspolpracy socjologa by pokazal jaki odsetek bezrobotnych studentow jest po takich kierunkach lub niepracujacych w swoim zawodzie) Zawsze mozna powiedziec ze to kogos interesuje...

A co do spadochroniarzy to byla elita kazdej armii. Wystarczy podac przyklad obrony klasztoru na Monte Cassino prowadzonej wlasnie przez "Zielone Diabły" Studenta lub obrona Bastogne 101 amerykanskiej. Te jednostki zawsze ponosily duze straty podczas desantu a wynikalo to z bledow popelnianych porzez dowodcow i przydzialu nie do konca zrozumialych zadan taktycznych tudzież braku koordynacji z innymi rodzajami wojsk (operacja "Merkury", "Market-Garden", "D-Day"). Coz, w koncu nowy i nie do konca odkryty rodzaj prowadzenia walki w tamtych czasach. Z tego co wiem to na froncie wschodnim nie wykorzystywano na jakas znaczaca skale jednostek powietrzno-desantowych.
_________________
"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od Ciebie wymaga."
 
 
     
Kazwa 
Malinka
egeszegedre!


Wiek: 113
Dołączyła: 14 Gru 2002
Posty: 1006
Skąd: Wroclove! :*
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 2:33 pm   

Ja troche inaczej na to patrze, psychologia/socjologia/filozofia .. no niewiem, wydaja mi sie bardziej przydatne niz historia .. Ucza nas o stosunkach miedzyludzkich, grupach spolecznych, wplywach, kulturze, kulcie czlowieka, jego wychowaniu, zachowaniu, slowem- o TOBIE :P
Filozofia dodaje natomiast jeszcze jakas sfere mistyczna, jakies wyjasnienie odgorne do tego wszytskiego ..
A historia? Mnie to jakos nie interesuje, co bylo to bylo, co ma byc i jest teraz - jest wazne ;)
A to, ze wynika to po czesci z przeszlosci, to coz, wiedza z zakresu liceum/podstawowki nad wyraz mi wystarcza :D
No, ale wiadomo, ile ludzi tyle opinii .. Tak tylko, zaczelam ten temat ;)


"Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy .. Ważnych jest pare tych chwil, tych na które czekamy ... " lalala ;>
_________________
endless tears, forever joy!
 
 
     
kazpex 
NASA


Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 564
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 3:03 pm   

"Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy .. Ważnych jest pare tych chwil, tych na które czekamy ... " - Marek Grechuta

"lalala ;>" - Kazwa :)

tak tak Aleksandro..."Carpe Diem" Horacego

Wiem, że jesteś zwolenniczką epikureizmu ale jeżeli mam przedstawić swoje zdanie to uważam, że jednocześnie należy zachować trzezwosc umyslu i nie ulegac do konca pragnieniom i zludzeniom :wink: Jednoczesnie moge sie zapytac co uwazasz za najwyzsze szczescie?
Tak naprawde to do wielu rzeczy iście filozoficznych to sam doszedłem. Pozniej sie tylko dowiedzialem ze byl ktos wczesniej kto na to wpadl i to zdefiniowal (ot cala filozofia) :wink:
_________________
"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od Ciebie wymaga."
 
 
     
Prezes_Kiler
Jabłuszko


Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 562
Skąd: P(r)oland/Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 4:11 pm   

ratunku ;d
_________________


 
 
     
Kazwa 
Malinka
egeszegedre!


Wiek: 113
Dołączyła: 14 Gru 2002
Posty: 1006
Skąd: Wroclove! :*
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 5:43 pm   

A czemu nagle to sie przeradza w jakas dyspute filozoficzna? ;P
Wiesz, ze tego nie lubie :D
_________________
endless tears, forever joy!
 
 
     
kogucik
Jabłuszko


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 630
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 6:50 pm   

Aż się zastanowiłem jak z jednego pyłku co kiedyś spadł na Ziemię powstali ludzie i inne zwierzęta ;)
_________________

LFCTF4 & LFCTF10 player
 
 
     
kazpex 
NASA


Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 564
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 7:04 pm   

e tam filozoficzna od razu, jedna mala niewinna odpowiedz a Ty juz ze mnie filozofa robisz 8)

Hedonistko Ty jedna :wink:

"slow down, no rush"
_________________
"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od Ciebie wymaga."
 
 
     
Yokai 
Jabłuszko
(_)/////D


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 625
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 8:37 am   

hm...wiesz Olu ze bys sie zdziwila naprawde. Co prawda jest sporo debilnych przedmiotow typu jakas np.."historia polski XIX wieku" ..czy inne wynalazki.."wydawanie zrodel historycznych" ... kretynski sredniowieczny sposob wykladania/nauczania wiedzy ktory totalnie nie uczy myslenia ani nic nie rozwija..

ale jest tez zawsze na kazdym roku po 1,2 przedmioty wlasnie ktore albo sa praktyczne albo mowia o wielu ciekawych rzeczach... mielismy socjologie..filozofie...archeologie..a w tym roku antropologie. Szczegolnie polecam antropologie..jezeli jest dobry wykladowca jak np ten facet ktorego ja mialem..to przedmiot jest super....0 nudy..siedzi 40 osob i kazdy slucha-powaga..az trudno uwierzyc ;)
naprawde w 1 rok dowiedzialem sie o innych kulturach tyle co przez pare ladnych lat wczesniej :? az troche wstyd przyznac ale coz...

wszystko ma swoje zady i walety
_________________
[DV]eddie ... endless ;)

http://devilsklan.w.interia.pl
 
 
     
kozako
Śliweczka
zly jamnik


Dołączył: 14 Gru 2002
Posty: 371
Skąd: z tamtąd
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 6:54 pm   

ZIP rlz ! :P historia fe :)
_________________
i'm evil so don't fuck with me niach niach :)
 
 
     
shinoda
Człowiek z Krzemu, Hassel the Hoff

Dołączył: 22 Sie 2004
Posty: 626
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 1:47 pm   

[quote="FireBird!"]5 lat na pierwszym roku i nie zapowiada sie zebym zaliczyl sesje. W tym tempie to jakies 25-30 lat...[/quote]

pierdolic mgr :D graj w wowa :D
_________________


Czasem tak w życiu bywa, że raz pęka serce, raz prezerwatywa...
 
     
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 1:50 pm   

Przecierz gram a mgr moze poczekac :P
_________________
napierdzielac z karabinka !
 
     
kazpex 
NASA


Wiek: 40
Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 564
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 4:43 pm   

ja pierd.... stres przed jutrem :x hilfe...
_________________
"Wymagaj od siebie więcej, niż ktokolwiek inny od Ciebie wymaga."
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.61 sekundy. Zapytań do SQL: 13