Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy
Autor Wiadomość
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Pon Lis 21, 2005 9:11 pm   Filmy

Ostatnio mam troche wiecej czasu i ogladam dosyc sporo filmow. Szkoda tylko, ze przy wiekszosci zasypiam, a niektorych to nawet nie odpalam, bo tak :) Wiec jezeli znacie jakies dobre filmy to smialo walcie tutaj tytulami. Tylko bez glupich komedi z czarnuchami czy cos w tym stylu ;D
Nie wiem czy kogos to interesuje, ale napisze pare filmow, ktore imho warto zobaczyc. Pozwole sobie to podzielic na kategorie. Wiem, ze niektorzy pewnie widzieli te filmy, ale moze ktos akurat nie widzial..

== Komedie ( czarny humor oczywiscie wchodzi w gre )
- The Big Lebowski ( bracia Coen zazwyczaj kreca dobre filmy, ten jednak wyszedl im specjalnie dobrze - dla mnie film masakra )
- Snatch ( Guy Ritchie i jego specyficzne poczucie humoru, miazdzy )
- Lock, Stock and Two Smoking Barrels ( Guy Ritchie... prequel Snatcha, daje rade )
- The Boondock Saints ( polski tytul "Swieci z Bostonu", naprawde sie dobrze oglada i mozna sie posmiac czasami do lez + dobra akcja przez caly film )

== Dobre filmy :)
- Goodfellas ( Scorsese + De Niro, pozycja obowiazkowa )
- The Usual Suspects ( Kevin Spacey, Del Toro, S. Baldwin, Pollak - poprostu to trzeba obejrzec, zajebista intryga i scena koncowa )
- L.A. Confidential ( Spacey, Crowe, Basinger, De Vito, Pearce - koniecznie, jeden z lepszych filmow lat 90 w swoim gatunku, niesamowita intryga i akcja )
- Chinatown ( Polanski w najlepszym wydaniu, moze troche ciezko strawne, ale ten film to prawdziwe kino... )
- Zatoichi ( niezla sieczka, zoltek z utlenionymi wlosami, w dodatku slepy ... biega i napierdala wszystko co sie rusza. Tak naprawde to moze troche ironiczny film, ale pokazuje samurajow od ten drugiej sceny ... prawdziwej. Dla ludzi wychowanych na hollywodzkich samurajach moze byc niestrawny ten film, niestety. Oczywiscie do filmow Kurosawy mu daleko, ale do Kurosawy sie nie porownuje )
- Blade Runner ( Ridley Scott i jego imho najlepszy film. Kto nie widzial tego filmu, nie wie co to jest sci-fi. Mozna sie rozpisywac godzinami, ale lepiej poprostu to zobaczyc )
- Oldboy ( ladnie zakrecona koreanska produkcja, tyle ze warta uwagi )
- Fight Club ( wiadomo )

== Kino akcji, malo ambitne, odmozdzacze ;D
- Transporter ( szybka akcja, szybkie wozy ... czego wiecej chciec )
- Chronicles of Riddick ( koles w czarnych okularach ( chyba ma jaskre ) napierdala wszystko co sie rusza i jest porzadnie wkurwiony, ze tak malo osob go goni. Sci-fi, ale z niezlym rozmachem )
- Ong-bak ( niesamowite sceny walki i troche zoltego humoru )

== Ambitne filmy... czasami az za bardzo :/
- Spring, Summer, Fall, Winter, and Spring ( Koreanski film o dorastaniu mnicha. Malo akcji, praktycznie brak slow, duzo filozofi i kultury wschodu ( chociaz warto cos przeczytac o tym wczesniej, bo w filmie raczej o tym nie mowia ). Niesamowite zdjecia, widoki jak z raju, a po srodku toczy sie zycie. Jak ktos szuka w filmach wrazen typowo estetycznych, muzyki w postaci spiewu ptakow i porzadnej dawki przemyslen, to naprawde polecam )
- Vozvrashcheniye ( ang. The Return. Nasi rosyjscy przyjaciele naprawde potrafia krecic dobre filmy. Niestety maja one jedna wade / zalete ... sa strasznie emocjonalnie pokrecone i naprawde mocne w przekazie. Film bardzo zyciowy, chociaz moze malo realny. Jak ktos chce sobie porzadnie namieszac w glowie i posiedziec rozmyslajac o sensie zycie ... polecam ;) )

Oczywiscie jest jeszcze duzo dobrych filmow, ale na dzien dzisiejszy nie chce mi sie wiecej pisac hehe. W miare mozliwosci beda cos tu dopisywal, tyle ze raczej chcialbym sam zobaczyc cos nowego, niz tylko opisywac co sam ogladam. Ah ... www.imdb.com .
_________________
 
 
 
SiDq
Jabłuszko

Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 703
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Lis 21, 2005 10:04 pm   

TROCHE wolnego czasu ; P ? Dziś oglądałem: The Longest Yard - Jak ktoś lubi filmy o rywalizacji, sporcie itd. to może spokojnie oglądać : ) bardzo dobry film o football'u amerykańskim. I po raz enty oglądałem polski dokument pt. ADRENALINA -
'-czasem tam sobie myśle na tej mszy czy zasługuję na niebko... nie! nie, zasługuje.
-To co będzie w takim razie?
-skręce szatana i będę w piekle rządził'
miazga :shock:
_________________
[;
 
 
 
ChMiElU!
Śliweczka


Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 117
Skąd: Pooland ;)
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 8:22 am   

Lock, Stock and Two Smoking Barrels i Snatch oglądałem po 10 razy ;) Filmy perfekcyjne ;] Jeszcze polecam Pulp Fiction - nie jest wcale gorszy:twisted:
 
 
 
pyz 
For the Horde!


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2003
Posty: 1768
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 8:32 am   

Pulp Fiction > all.
_________________
 
 
 
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 11:14 am   

Pulp Fiction to juz klasyka. Jezeli ktos nie widzial, to naprawde nie wiem po co zyje ;)
Od siebie jeszcze moge polecic pare filmow wojennych.
- Apocalypse Now ( stara wersja albo redux - Copolla i co to duzo mowic, moze malo akcji, ale film jest niesamowity )
- Platoon ( Stone zawsze krecil ciekawe filmy, a wojenne szczegolnie - pozycja obowiazkowa )
- Saving Private Ryan ( aka Szeregowiec Ryan - nastepny z wielkich Spielberg - rowniez trzeba zobaczyc, aczkolwiek za Hanksem nie przepadam zbytnio, mimo ze aktorem jest niezlym. No i ten film najbardziej smierdzi hollywoodem niestety :-) )
- The Deer Hunter ( mam jakis sentyment do filmow granych przez De Niro, ale skoro on zawsze gra dobrze, co poradzic )
- Taegukgi hwinalrimyeo ( aka The Brotherhood of War - koreanski film, chyba esencja filmow wojennych, aczkolwiek dla ograniczonego grona odbiorcow. Dla mnie bomba )
_________________
 
 
 
Kazwa 
Malinka
egeszegedre!


Wiek: 113
Dołączyła: 14 Gru 2002
Posty: 1006
Skąd: Wroclove! :*
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 1:33 pm   

o! good topic ;)

Sorry, ze tak chaotycznie, ale pobrali mi krew i czuje sie jakbym cala noc jarala thc..

-Gegen Die wand [Head's on, Głową w mur] .. powalajacy, zaskakujacy, nietrywialny, boski .. 100% dobrego kina .. Mistrzostwo swiata w calej okazalosci.
-Lars von Trier [director] .. boskosc, Dogma '95 .. Dogville, Przelamujac Fale [ayyyy], Idioci [:D] i of korz, Riget ;X
-Nagi Instynkt .. to chyba standard .. Sharona dala rade ;) [nie wiem jak to bedzie z 2ga czescia, ktora wlasnie kreca, bo zatrudnili dublerke dla niej - w koncu ma juz swoje lata]
-Sliver .. cos a'la Nagi instynkt .. tez z Sharona ;)

Co do komedii .. mnie powalaja Scary Movie [oprocz 2 :P] .. "Where am I?" ;D .. "Girl, you're so easy.." .. "Codyyy Codyy" [xiadz]

A co do Rudolfa wypowiedzi .. Kimkiduk zawsze spokojne filmy krecil [Spring Summer ...] .. obejrzyj Bij Jip - glowny bohater slowem sie nie odzywa przez caly film ;)
_________________
endless tears, forever joy!
 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 7:24 pm   

Do Kronik Riddicka dodam prequel - Pitch Black. O tym samym "bohaterze" , nieco mniej akcji i nawalanki ale bardziej dark s-f ... doslownie i w przenosni.
Polaczenie hard sf i horroru.
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
Yokai 
Jabłuszko
(_)/////D


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 625
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 7:27 pm   

hm..komedi Wam raczej nie polece - bo na ogol dosc malo ogladam. Ale zaakcentuje kilka innych tytulow

Pianista - swietny film, czasy II wojny swiatowej . Adrien Brody w roli glownej. nie bede rozpisywal sie na temat tego filmu z prostej przyczyny-nie am co gadac trzeba obejrzec, bo naprawde warto.

Kompania braci- rowniez bardzo dobry film oparty na faktach co czyni go wyjatkowym-dlaczego ? otoz zobaczyc mozna jak w niewielu filamach psychike i kawalek zycia prawdziwego zolnierza-polecam rowniez

Ostatni samuraj-19 wieczna japonia, ostatnia walka samurajow o honor - jezeli ktos siedzi w kliamatch japonii nie pozaluje

Ostatni mohikanin-troche naciagne pewne sceny(strzalu z muszkietow-dla ludzi znajacych fakty historyczne i mozliwosci owczesnej broni palnej to jest minus) ale sama fabula ciekawa + genialna muzyka

Man on fire-akcja z czyms wiecej-polecam

Gangi nowego Jorku-ciekawy, dlugi wciagajacy film mowiacy o protoplastach amerykanow (mniej lub bardziej)- czas sie przy nim nie dluzy, warto obejrzec

Tanczacy z wilkami-historia indian jednego ze szczepow ( siuksow lub jak kto woli Lakota) ciekawy, ambitny film przyblizajacy nam czasy 19 wieczne w stanach+super muza Johna Berryego

Leon zawodowiec- otym slyszal zapewne kazdy...Jean reno + reszta-bardzo dobry film

oczywiscie to tylko baaardzo niewielka czesc tego co ogladaklem i co mnie wciagnelo-ale dajmy sie tez wypowiedziec innym - potem cos sie jeszcze napisze ;]
_________________
[DV]eddie ... endless ;)

http://devilsklan.w.interia.pl
 
 
 
Killer
Śliweczka


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 328
Wysłany: Pią Lis 25, 2005 2:20 pm   

Ehh.. Dajcie cos czego nie widzialem :P

A ze starszych pozycji dodam: HERO (tylko dla wielbicieli chinskich legend ;)

No i warto obejzec jak ktos nie widzial Wladce pierscieni i matrix'a (trylogie)... BTW. sa tacy co nie widzieli... aaa moja mama nie widziala hehehe ;)

A wogole to Pulp Fiction Tarantino wymiata!

Z polskich filmow warto obejzec Symetrie i Ediego... no moze jeszcze Wesele jest niezle, ale ja sie troche wkurwialem, bo glowny bohater to straszny idiota i wsioor jak dla mnie...

Z komedii KILER RULEZZZZZ hehehehe ;]
_________________
-=[ Panic Fear Makers ]=- and -=[ Slaves of Pain ]=-

Powrót do kolebki...
 
 
Killer
Śliweczka


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 328
Wysłany: Pią Lis 25, 2005 2:21 pm   

Aaaa i teraz na dniach w TV leci Leon znow takze kto nie widzial to obowiazkowo!
_________________
-=[ Panic Fear Makers ]=- and -=[ Slaves of Pain ]=-

Powrót do kolebki...
 
 
ChMiElU!
Śliweczka


Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 117
Skąd: Pooland ;)
Wysłany: Pią Lis 25, 2005 3:50 pm   

na ktoorym i kiedy ;d ;d ;d ? nigdy nie mam programu TV a na internetowy program nigdy nie chce mi sie wlazyc ;] omg :lol:
 
 
 
Yokai 
Jabłuszko
(_)/////D


Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 625
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 11:29 am   

http://tv.wp.pl/?rfbawp=1...r=1&ticaid=19cd <-- just click Qniu ;]

odnosnie filmow

Equilibrium-ciekawa wizja przyszlosci/akcja + cos wiecej (moze niezbyt wiele-ale jednak) mysle, ze warto obejrzec

The island-nie wiem nie ogladalem;], slyszalem ze dobre wiec polecam Panstwu jak i sobie ;p

pozatym dodam tylko, ze naprawde warto poszukac w necie filmow Akiry Kurosawy-nie wymienaim tu tytulow poniewaz jest sporo i kazdy jest warty obejrzenia- so GL & HF (oczywsicie klimat Japoni/samurajow -miodzio ;])
-------------------------------------------------
widze, ze nikt nie wymienil Anime-a to tez filmy jakby nie patrzec z tym, że aktorzy ciut hm.."odmienni" no ale cos Wam polece, mimo że maniakiem nie jestem:

Witch hunter- czasy mniej lub bardzie dzisiejsze( ze wskazaniem na przyszlosc) w roli glownej przedstawiona dziewczyna z roznymi ciekawymi umiejetnosciami, niezly klimat, muzyka-film wciaga wiec polecma

Berserker-czasy sredniowiecza, w roli glownej przeszczep z wielkim mieczem-brzmi glupio ale to tylko na pozr..bo film ciekawy, z przeslaniem..polecam

Hellsing-wampiry, ciekawy klimat, muzyka-dobra japonska robota

Mononokahime-przyznac tzreba bajka..ale jesli ktos lubi anime obejrzy z przyjemnoscia

Ninja scroll- samuraj/ japonia lrotki i dosc prosty-ale milo sie ogladalo mimo wszystko

Rurouni Kenshin-tooo jest film ;] 1 klasa/dla lubujacych sie w sztukach walki mieczem i nie tylko i ogolnie krajem kwitnacej wisni-musiscie to obejrzec

Vampire hunter- inny model wampiryzmu(tzn odbiegajacy od klasyki wampiryzmu-mam tu na mysli ksiazki Anne Rice lub podrecznik Wampir-maskarada -jesli ktos czytywal to wie o czy,m mowie ;]) ale filmik mozna obejrzec
_________________
[DV]eddie ... endless ;)

http://devilsklan.w.interia.pl
 
 
 
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 1:02 pm   

No to jedziem dalej ;)

- Godfather 1 & 2 ( no mam nadzieje, ze wszyscy widzieli )
- The Shawshank Redemption ( w sumie to tez obowiazkowa pozycja, dobre i krzepiace, aczkolwiek malo akcji ... co oczywiscie jest plusem w przypadku tego filmu + fajne zakonczenie ;) )
- Il buono, il brutto, il cattivo ( aka dobry, zly i brzydki - Sergio Leone + Clint Eastwood ... co tu duzo mowic, jeden z lepszych westernow, ale rowniez jeden z lepszych filmow generalnie. Akcja, napiecie i klimat. Duzo dobrych motywow, ktore pojawiaja sie az do dzisiaj we wspolczesnych filmach. Pozycja obowiazkowa jak dla mnie )
- Unforgiven ( Eastwood + Hackman + Freeman - ostatni z wielkich westernow )
- The Devil's Rejects ( sequel 'The house of 1000 corpses'. Masakra film, 100% killing spree. Ostro nagrzana rodzinka jezdzi sobie po amerykanskich miasteczkach wystylizowanych na westernowe klimaty i napierdala do wszystkiego co sie rusza. Sciga ich jeszcze bardziej nagrzany szeryf, wlasciwie taki sam psychol jak oni. Przez caly film gina ludzie, clowny zabijaja i wogole ;D Masakra koncowka. Dla ludzi o mocnych nerwach heh )
- The Thing & The Fog & Halloween ( wszystkie 3 filmy by John Carpenter. Klasyka horroru. Naprawde mocne filmy trzymajace przez caly czas w napieciu. To nie sa jakies gowniane horrory jakie sie teraz kreci, to filmy z porzadna dawka adrenaliny. Oczywiscie we wszystkich filmach swietna muzyka, ktora jeszcze bardziej podsyca klimat tych filmow. )
- Fargo ( bracia Coen i tyle :) )
- Twelve Monkeys ( Bruce Willis to ciekawy aktor, raz gra jakby nie potrafil, a czasami mu cos wychodzi. W tym filmie jednak mu sie udalo... moze to zaleta roli jaka gra. Ciekawa wizja przyszlosci, dobra akcja. Naprawde ciekawy film. Oczywiscie duzy plus za elementy pokreconej konspiracji. To lubie! )
- Memento ( ciekawy film Nolana z naprawde pokrecona fabula. Koles ktory nic nie pamieta, nagle sobie przypomina. I tak do konca ... a wlasciwie poczatku, bo film ogladamy od tylu. Naprawde warto, aczkolwiek ostrzegam ze w filmie jest bardzo duzo tekstu i pokreconych momentow, takze trzeba porzadnie przygotowac szare komorki przed ogladaniem. )
- Cidade de Deus ( aka Miasto Boga - ktos juz polecal gangi nowego jorku, to teraz mamy gangi rio de janerio czy jak sie to pisze. Niby ciekawy film o przestepczosci w slumsach Rio, ale to typowa latynoska produkcja. Mi sie film srednio podobal, chociaz wiekszosc osob go lubi i film zebral sporo nagrod na calym swiecie. Dla mnie to wszystko bylo takie blache i malo interesujace, jacys tam mlodzi sie strzelaja z pistoletow, lepiej by sobie w quaka pograli, bo scena nam maleje )
_________________
 
 
 
Magnus
Śliweczka


Dołączył: 30 Mar 2003
Posty: 325
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lis 26, 2005 6:02 pm   

Ja polecam:
Sekretne okno("secret window") - john Deep, dobry thriller psychologiczny
The Grudge (klątwa) - ogladany w odpowiednim klimacie jest jednym z najstraszniejszych horrów
Dziecko Rosemary (Rosemary baby) - świetny horror, reż. Roman Polański
Nosferatu - z 1922 r. film ten ma niesamowity klimat.
Egzorcysta - wiadomo :)
The Ring - również jeden z lepszych horrorów

Jeśli chodzi o komedie, to wg mnie prym wiedzie:
Autostopem przez galaktykę(The Hitchhiker's Guide to the Galaxy) - nie jest to zwykła komedia, jest to film o ogromnym ładunku "pozytywności", powinnien być stosowany jako lek na depresję. Pozycją obowiązkowa :)

inne:
Piraci z karaibów - coś lekkiego i w miare przyjemnego
Oldboy- (Adolf wspominał) naprawde niezły film, coś jak przeniesienie greckiej tragedii w terazniejsze realia.
Sekretny wymiar - dark s-f, cos dla miłośników gatunku

Lista jest jeszcze długa, nie sposób wymienić wszystkich dobrych filmów.
_________________
"Wątpiąc w swoją moc, dajesz moc swoim wątpliwościom" - Misteryman ;P
 
 
 
Killer
Śliweczka


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 328
Wysłany: Pon Lis 28, 2005 7:21 am   

Moze lepiej wymieniac nowe filmy, ktore ktos widzial i moglby polecic. Proponuje dac tytul i ocene od 1-10. Np. "Piraci z Karaibow" - 7/10. Bo przeciez nie polece do wypozyczalni po Ojca Chrzestnego, Leona albo The Ring, bo to teraz w TV poleci ;P
_________________
-=[ Panic Fear Makers ]=- and -=[ Slaves of Pain ]=-

Powrót do kolebki...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.84 sekundy. Zapytań do SQL: 13