Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienie OpenGL
Autor Wiadomość
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 5:05 pm   Ustawienie OpenGL

Testuje ustawienie openGLa

Możecie mi powiedzieć na jakie ustawienia macie? Szczególnie interesują mnie użytkownicy Radeonów. A ustawienie takie jak: Vsync, Antyaliasing, Filtrowanie anizotropowe, Rate. Może jakieś inne, które mają wpływ na fps lub/i ping.

Sprawdzam różne kombinacje ale nie mogę dojść do sensownych wniosków ;-)

Wszyscy piszą, żeby wyłączyć Vsync. Ale jak to robię, to nie dość, że nie ma poprawy, to jeszcze jakoś tak mi kwak "szarpie" jakbym z m_filter 0 grał.

Jaki wpływ ma "rate" na ping?
_________________
Joseph
 
 
     
Prezes_Kiler
Jabłuszko


Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 562
Skąd: P(r)oland/Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 05, 2007 7:10 pm   

Ustawienia mojego Kwaka dla GEFORCE 2 dla grafiki wykorzystującej nocheat'a:

set gl_contrans "0.2"
set gl_3dlabs_broken "1"
set gl_swapinterval "1"
set gl_ext_compiled_vertex_array "1"
set gl_ext_pointparameters "1"
set gl_ext_multitexture "1"
set gl_ext_swapinterval "1"
set gl_vertex_arrays "0"
set gl_texturesolidmode "default"
set gl_texturealphamode "default"
set gl_texturemode "GL_LINEAR_MIPMAP_NEAREST"
set gl_shadows "0"
set gl_polyblend "0"
set gl_modulate "10"
set gl_particle_att_c "0.01"
set gl_particle_att_b "0.0"
set gl_particle_att_a "0.01"
set gl_particle_size "40"
set gl_particle_max_size "40"
set gl_particle_min_size "2"
set gl_finish "0"
set gl_ext_palettedtexture "0"
set gl_mode "3"
set gl_driver "opengl32"
set vid_ref "ncgl"

set sv_reconnect_limit "3"
set vid_xpos "258"
set vid_ypos "79"
set vid_gamma "0.500000"
set sw_stipplealpha "1"
set g_select_empty "0"
set rate "72000"


Cytat:

Jaki wpływ ma "rate" na ping?


też chciałbym to wiedzieć ; - )
_________________


 
 
     
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 12:20 am   

Powylaczaj wszystkei bajery i zmniejsz jakosc tekstur. Chociaz podejrzewam ze problem lezy gdzie indziej -> Radeon. Z tymi kartami i q2 to jak z loteria. Sporo osob na mocnych sprzetach ma w q2 malo fpsow i ciezko na to znalesc jakis zloty srodek, trzeba chyba metoda prob i bledow ( niektorym pomaga gra w oknie ).
Gdybym mial radeona to pewnie juz bym dawno wiedzial w czym lezy problem :D Ale jestem happy Nvidia user i fpsy to nie jest moje zmarwienie raczej.
VSync tylko odblokowuje granice 60fps, ktore blokuje winXP. Nie masz winXP to mozesz olac VSync.
Rate to ilosc informacji jaka server do ciebie przesyla ( afair rate jest ograniczone na wiekszosci serverow ). Kiedys jak sie gralo na modemach to rate mialo jakis wplyw na ping. Dzisiaj raczej to bez znaczenia, chyba ze ktos ma porzadnie przyciety download.
_________________
 
 
     
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 6:56 pm   

Heh dzięki Prezes, polookam sobie na to tesh... aczkolwiek miałem na myśli ustawienia właśnie bardziej karty graficznej niż kwaka.

Vsync faktycznie wyłączyło mi limit 60 fpsów, ale fpsy to nie wszystko. Czasem przy dużej liczbie fpsów kłak mi "przycina" tak jak wspomniałem powyżej [jakbym grał na m_filter 0]

Dlatego pytam czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym. Niestety nie mam czasu googlać godzinami i testować kwaka :| dlatego byłbym wdzięczny za jakiekolwiek info.
_________________
Joseph
 
 
     
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 7:16 pm   

Hm... ja widzę, że mój problem jest nieco głębszy :| Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś przegrzewanie... Otóż wyobraźcie sobie, że po włączeniu komputera mam mniej więcej takie wyniki fpsów:

640x480 - 190fps
800x600 - 150fps
1240x720 - 100fps
1240x1024 - 85fps

Potem, zacząłem robić jeden test po drugim dla dokładnie tych samych ustawień. No wiecie - timedemo 1, demomap demo1.dm2 - test - wynik - strzałka do góry - drugi test, drugi wynik i tak w kółko. Wyniki zdumiewające. Przy 640x480, każdy test dawał 5 fpsów mniej i zatrzymał się koło 100 [ze 190!!]. Sprawdziłem jeszcze przy 1240x1024 i podobnie - każdy test dawał kilka fpsów mniej aż do ~45 [z 85!!]. Na pozostałych już nie testowałem.

Raczej nie wina grafiki, bo sprawdziłem też na innej karcie [GeForece4 MX 440].

Aha.. zapuściłem 3dMarka06 i ... po pierwszym teście wyłączyłem bo dawał wynik 1 [JEDEN] fps a czasem nawet spadało do 0 :| - istne slajdy. Zainstalowałem sobie Neverwinter Nights - slajdownia totalna... intro się zacinało, grać się nie da :|

Zainstalowałem świeży system - to samo :| Nie bardzo mam możliwość sprawdzenia procka. Może to dlatego, że jest włączony bez przerwy od marca 2005 ? Już 3 razy musiałem pastę na procka wymieniać bo mi się zsychała.

Jakieś opinie? Porady? Zaczynam się denerwować.


PS [edit] - aha, no i czy jest wyjście z tej pętli - jak wyłączę VSYNC, to mam dużo fps [nie blokuje się na 60] ale ping niegrywalny [skacze do 999]. A jak włączę VSYNC, to zatrzymuje się na 60 fps.
_________________
Joseph
 
 
     
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 7:03 am   

Wynik w 3DMark03 - 163 punkty ;) [GeForce] - 3DMark06 nawet się nie uruchamia ;-)
_________________
Joseph
 
 
     
widmo 
mas[zip]omy$l


Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2002
Posty: 244
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 11:56 am   

w cfg pewnie masz jakies smieci i temu tak :D
_________________
* bR komedia :)
 
 
     
serch
Wisienka

Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 57
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 7:15 pm   

[quote="widmo"]w cfg pewnie masz jakies smieci i temu tak :D [/quote]

no wlasnie dawno nie widzialem zadnego normalnego configa, nie chce ktos wkleic albo przeslac swojego (najlepiej na ati, ale z tym to juz mozna powalczyc)?

ja mam podobny problem co Joseph, u mnie po odpaleniu q2 opciazenie procka skacze do 100% i po kilkunastu minutach fps spadaja, zaczyna sie lagoza, wylaczenie/wlaczenie q'ka i wszystko znowu w porzadku.


Joseph jezeli zasycha ci pasta na procku to naprawde masz problem z przegrzewaniem, zainwestuj w jakies chlodzenie ktore w ramach mozliwosci bedziesz mogl pozniej przezucic na nowa plyte (jak bedziesz wymienial)
 
     
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 9:44 pm   

W cfg nie mam śmieci. Poza tym nie tłumaczyło by to żałosnej wydajności w 3DMarku.

Co do procka i chłodzenia - znacie jakiś sprawdzony program do monitorowania temperatury? Sprawdzałem kilka i albo się nie znam albo jakieś badziewne te programy.
_________________
Joseph
 
 
     
serch
Wisienka

Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 57
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 10:33 am   

[quote=Joseph]W cfg nie mam śmieci. Poza tym nie tłumaczyło by to żałosnej wydajności w 3DMarku.

Co do procka i chłodzenia - znacie jakiś sprawdzony program do monitorowania temperatury? Sprawdzałem kilka i albo się nie znam albo jakieś badziewne te programy.[/quote]

musialbys sprawdzic przedewszystkim czy program obsluguje twoja plyte, sprobuj Motheboard Monitor
 
     
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 7:47 pm   

Osh ty w mordę. 80 stopni celcjusza i wyżej :|
Możliwe to, że to przez to mam problemy?

Hm... nawet nie wiem od czego zacząć, żeby znaleźć przyczynę. Niedawno wymieniałem pastę po raz kolejny. Może za dużo nałożyłem? Wiatrak działa... radiator ciepły, wręcz gorący. Pomysły?>
_________________
Joseph
 
 
     
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 5:29 am   

65 stopni w stanie 'idle' i 80-85 stopni podczas grania :|
_________________
Joseph
 
 
     
serch
Wisienka

Dołączył: 27 Gru 2005
Posty: 57
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 11:23 pm   

[quote="Joseph"]65 stopni w stanie 'idle' i 80-85 stopni podczas grania :| [/quote]

a co masz dokladnie za procka, 80 to troche za duzo seria pentiumow miala tak ze pracowala z temperatura okolo 70c a wiatrak zapierdzielal jak dziki
 
     
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 11:26 pm   

Moze powinienes zaczac od sprawdzenia czy obudowa jest odpowiednio wentylowana ? mi sie kiedys od przegrzewania komp tak wylaczal az sie zjaral, jak zmienilem plyte to mialem to samo az wywalilem blachy z obudowy i bylo ql.
_________________
napierdzielac z karabinka !
 
     
Joseph
Śliweczka

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 170
Skąd: Świdnik
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 7:09 pm   

Luzik. Wymiana pasty i dokładne przeczyszczenie wystarczyło. Temperatura oscyluje między 45 a 55 stopni. Nadal sporo ale winda już nie wariuje.

Nadal jednak daleko od perfekcji jeśli chodzi o q2. Po pierwsze mam albo max 60 fps [vsync on] albo ~200 fps i ping 999 [vsync off]. Poza tym mysz mi marnie działa. Może ktoś się z czymś takim spotkał: jak przesunę powoli mysz o ok. 5 cm, to robi w q2 obrót 360
ale jak zrobię to szybko, to robi może ćwierć obrotu... a jak zrobię to bardzo szybko, to prawie w ogóle się nie rusza :(
_________________
Joseph
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.84 sekundy. Zapytań do SQL: 13