Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
GLOOM - best q2 mod ever !!!
Autor Wiadomość
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:44 pm   GLOOM - best q2 mod ever !!!

Witam was na tym forum. Kiedyś grałem z wami bykami w CTF-a na coolnecie. Jednak z biegiem czasu coraz trudniej było tam spotkać kogokolwiek. Pewnego razu pewien gościu (na coolnecie) powiedział mi że od pewnego czasu gra w mod do q2 pt. GLOOM bo jest dużo ciekawszy od CTF-a. Pomyślałem skoro w CTF już nie ma zabardzo z kim grać to spróbuje w tego glooma. No i jak tylko spróbowałem (jakiś rok temu) tak do dzisiaj mnie trzyma. Pamiętam że jak grałęm w CTF (q2) to był to dla mnie w tedy najbardziej grywalny teamplayowy shooter sieciowy do momentu jak zobaczyłem tego glooma i zmieniłem zdanie. Parę razy jeszcze potem grałem w CTF-a jednak to nie to samo (pod względem grywalności). CTF zawsze mnie wciągał na długie godziny jednak po jakims czasie (kilka godzin) trochę się nudził. W gloomie można grać codziennie długo i naprawdę ciężko żeby się znudził. W CTF-ie podobało mi się bardzo rozbudowanie gry względem zwykłego DM (wiecie: flagi,techy itp.) Gloom jednak pod tym względem bije CTF-a na głowę. Jest to połączenie klasycznego team shootera FPS z RTS-em. i chyba to najbardziej powoduje że tak strasznie wciąga. Gra przypomina nieco Alien vs Predator z tym że nie ma w niej predatorów. Są dwa teamy ludzie i obcy. Wygrywa ten team który wybije wszystkich wrogów i ich spawny. (spawny to są jaja u obcych lub teleporty u ludzi). Każdy team może budować sobie bazę jak chce np. samoczynne wieżyczki strzelnice (u ludzi engineerem a u obcych breederem) A teraz najlepsze: za każdy frag dostaje się możliwość zmiany postaci na lepszą. Są postacie kosztujące 0 fragów np engineer lub podstawowa jednostka (u ludzi grunt a u obcych pająk z grapplem) są też ża 1,2,3,4 i 5 fragów. Za np. 5 jest mech (u ludzi). Giera jest po prostu zaje...ta naprawdę. Zresztą co wam szkodzi spróbować i samemu zobaczyć. Najlepiej wygląda grafa na EGL-u. Niestety nie ma jeszcze polskiego serva ale jest niemiecki (q.de) w którym grają ludzie z całego świata (w tym jakieś 6-7 osób z polski). Zawsze jest około 10 -20 osób, a czasami jest niesamowita sieczka jak jest 40. Ping mi się tam wacha 30 - 40ms. Wszystkie pliki do pobrania + opis gry i dostępnych postaci: www.planetgloom.com W razie jakichkolwiek pytań piszcie do mnie na gg (często jestem niewidoczny). Polecam naprawde, co wam szkodzi spróbować ??
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
  Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:55 pm   

Zapomniałem dodać że są tam mecze klanowe (na specjalnych serwerach) i turnieje międzynarodowe. Ostatnio grałem w reprezentacji polski bo teamy były po 5 osób minimum i nie było lepszego piątego polaka odemnie 8) Przegraliśmy tylko z finami (są naprawde mocni skubańce). Naprawdę gorąco polecam tego według mnie i wielu innych najlepszego modu wszechczasów do q2.

P.S. Trwają prace nad nową wersją GLOOM se na mocno ulepszonym enginie q3.
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
szyna^
Wujas


Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 1826
Skąd: Bstox!
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 8:39 pm   

zebys to napisal z rok temu :p
_________________
--------
 
 
     
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 3:54 pm   

Wiem że ciężko jest sie zmobilizować i zainteresować od tak (wiem bo byłem tak samo w tej sprawie sceptyczny jak ty kiedy gościu mnie przekonywał do tego) ale wież mi naprawdę było warto. Nie mogłem tego powiedzieć rok temu bo jeszcze wtedy grałem w CTF-a 8) . W glooma gram jakieś pół roku dopiero. Ta giera jest tak niesamowicie wciągająca i grywalna że CTF przy niej wysiada (a wcześniej CTF był moją ulubioną gierą :P ). Jestem przekonany że jeżeli byś spróbował to napewno by ci się spodobało. A co ci szkodzi spróbować ? Wystarczy tylko zainstalować małą nakładkę na q2 i wszystko pięknie hula. Podejrzewam że jak byś spróbował i opisał swoje wrażenia tu na forum to lada moment, z racji twojego autorytetu na tym forum, większość aktywnych jeszcze playerów włącznie z tobą zapomniała by już o CTF-ie tak jak ja 8)
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
szyna^
Wujas


Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 1826
Skąd: Bstox!
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 4:50 pm   

W tym rzecz ze niechce zapominac o ctfie :) za duzo czasu spedzilem grajac. Zeby wszyscy ludzie grajacy w ctfa zagrali w tego glooma to i moze ja bym sprobowal choc ostatnio niezbyt mam czas tak jak i pewnie wiekszosc :) moze z czasem sprobuje kto wie :) tak czy siak powodzenia :>
_________________
--------
 
 
     
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 7:39 pm   

Ja jeszcze jakiś czas temu myslałem bardzo podobnie jak ty (też nie chciałem zapominać o CTF-ie), jednak teraz czuję już tylko duży sentyment do tej gry i nic więcej. Jak kiedyś spróbujesz (GLOOM-a) to opisz tu swoje wrażenia, może inni też się skuszą :) Pozdro.
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
Prezes_Kiler
Jabłuszko


Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 562
Skąd: P(r)oland/Gdańsk
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 8:32 am   

ej sluchajcie ;d

wlasnie sie nudze w robocie a mam biednego kompa wiec QL nie dziala...


znalazlem za to zajebistą mini giere :D


www.TEEWORLDS.com instalka wazy 5,5MB
jest sie taka mala kulka , gra sie w multi player, sa tryby dm, ctf :D
rozne bronie, HOOK :D
WYJEBISTA !!!
_________________


 
 
     
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 2:35 pm   

Swoją drogą to gratuluje kller zajebistej roboty 8) , ale co to za komp że nawet q2 ci nie działa z 16 bitowymi texturami :?: Taki właśnie zwykły (goły) q2 i możesz grac w zajebistą grę gloom. Jak masz czas to spróbuj i podziel się swoją opnią tu na forum to może inne niedowiarki i sceptyki sie wreszcie skuszą :wink: Pozdro.
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
Tur!n
Śliweczka


Dołączył: 16 Gru 2002
Posty: 477
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 5:32 pm   

giera chyba bardzo podobna do tremulous'a, tylko ze ten jest na egine quake 3, z tego co mi tam znajomy mowil to dosc popularna od groma serwerow.

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
przepraszam ze sie odzywam :>
a i fejkow nie lubie...
 
     
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 9:31 pm   

Z tego co oglądałem to masz racje z tym że to raczej ta giera jest podobna do Gloom-a niż odwrotnie bo Tremulous powstał w 2006, a Gloom w 2001 roku. Na filmiku zauważyłem że dużo map jest sciągnięta żywcem z Gloom-a. Natomiast jest kilka zasadniczych różnic. W Tremulous za punkty zdobyte za zabicie wroga wykupuje się ulepszenia broni, armora itp. a w gloom-ie za fragi kupujesz nową postać (u ludzi np: Biotech, Comando, Exterminator, Mech) a oprócz tego są też możliwe ulepszenia niektórych postaci (oczywiście za fragi). Jak wiadomo w q3 jest słaba dynamika gry o czym wszyscy doskonale wiemy (dlatego m.in. jesteśmy fanami q2 i userami tego forum :P ) W gloomie fizyka gry jest dokładnie taka sama jak w q2 CTF 8) . Podstawowa jednostka obcych (pająk) ma nawet linkę grapple jak w starym dobrym CTF (dlatego właśnie ta gra tak mi się spodobała i tak bardzo ją tu polecam). Myślę ze jakbyście spróbowali zagrać to napewno wam też by się nieźle udzieliła. Ponadto trwają zaawansowane prace nad GloomSE na bardzo mocno ulepszonym enginie q3. Coś między q3 a q4 (z tego co słyszałem). Pozdro
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 2:54 am   

Właśnie gadałem z kolesiami z Gloom-a i wszyscy zgodnie twierdzą że Tremulous to jest jeden z 2 nieudanych klonów Gloom-a. Jest z silnikiem gry i grafą q3, a nowy GloomSE ma być z silnikiem (fizyką) gry q2 i grafą q4 :!: Czujecie to :?: Ale będzie wypas już nie moge się doczekać :D
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
WaSyL 
don ojciec


Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 8:03 am   

pytanie organizcyjne - ile ludzi w tego glooma gra ? 100 - 200 ? (w godzinach szczytu)
_________________
Marek Grechuta - Dni których nie znamy
// ponad czasowy kawal dobrej muzyki ;)
 
 
     
Kazwa 
Malinka
egeszegedre!


Wiek: 113
Dołączyła: 14 Gru 2002
Posty: 1006
Skąd: Wroclove! :*
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 12:17 pm   

A nie lepiej juz w QW?
Ja sie ostatnio wkrecilam i pogrywam nawet 1h dziennie ;) Nawet mi nie przeszkadza ta cukierkowatosc (jak z q3), odkad pobawilam sie cfg i mam wyciemniony obraz + rail'a jak z q2 ;) AAAA i ponoc widziano na serverach Subzero, Luza, Palermo, El Czupi i innych takich oldskuli.
Tak podsumowujac: via www working, duzy sklad, polskie serwery (fakt, duzo zagraniczniakow tam biega) + turnieje i rozne pierdoly :)
no i .. ID SOFTWARE aka q2 rox ;)



BTW. w inv. grales? nie kojarze :D
_________________
endless tears, forever joy!
 
 
     
Stalker 
Wisienka
GLOOM rulez!


Wiek: 39
Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 1:55 pm   

Do Wasyl: Jest taki jeden serwer niemiecki (quake.de) na którym codziennie gra około 20 osób (jednocześnie), a czasami nawet 40 w godz. szczytu (głównie popołudniu i wieczorem i jest niezła sieczka wtedy). A jak chcesz zobaczyć ile osób gra na serwerach to pokazuje to ta strona w czasie rzeczywistym: http://www.planetgloom.com/servers.cgi

Do Oli: QW to jest (według mnie) zwykła sieczka jak Q3, a Gloom to jest zajefajna giera FPS z elementami RTS (i dlatego jest dużo bardziej ciekawa i wciągająca) i to w dodatku w środowisku naszego starego dobrego q2. Oprócz tego jest super klimat i fizyka gry z q2. Często są mecze klanowe na specjalnych serverach meczowych oraz turnieje międzynarodowe (w ostatnim grałem w reprezentacji polski :mrgreen: ) Najlepiej zamiast tak dyskutować to spróbujcie sobie zagrać chociaż raz i wtedy napiszcie tu o swoich wrażeniach. Wystarczy zainstalować małą nakładkę na q2 i wszystko śmiga jak ta lala 8) . Nie pamiętasz mnie Ola :?: Sama mnie do klanu przyjmowałaś :P (kiedyś grałem pod nickiem kozak :D )
_________________
Ziomki g2 CTF jest extra, ale to nic przy q2 GLOOM. Specjalnie się tu zarejestrowałem żeby was o tym poinformować (kiedyś grałem z wami dziadami w CTF w klanie INV). Info i pliki: www.planetgloom.com W razie pytań walić na moje gg.
 
 
     
WaSyL 
don ojciec


Wiek: 37
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 213
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 2:09 pm   

QW czy QL ?? bo w QW zadnej cukierkowosci to ja nie zobaczylem
_________________
Marek Grechuta - Dni których nie znamy
// ponad czasowy kawal dobrej muzyki ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.73 sekundy. Zapytań do SQL: 12