Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Original Q2 !!!
Autor Wiadomość
kaszub 
Site Admin


Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2002
Posty: 92
Wysłany: Nie Cze 15, 2003 12:41 pm   

cerberus wybacz, ale juz dlugo nie czytalem na zadnym forum takiego steku bzdur i dziecinnego tlumaczenia problemu piractwa
wierze, ze nie pisales tego na prawde, tylko dla jaj.. bo to rozumowanie jest lekko mowiac chore i niedorzeczne (przynajmniej niedojrzale)

>go od kiedy kupilem peceta, ale nigdy nie mialem oryginauka. Uzywam, >ale jakos mi nie idzie wylozyc 5 baniek z kieszeni na windoze.

uzywash, nie zaplaciles - jestes zlodziejem, mash do wyboru darmowe OSy (cala gama linuxow, bsdkow, freedosy), nikt nie zmusha cie do uzywania komercyjnego produktu, uzywash = godzish sie samodzielnie na _wszystkie_ warunki na jakich rozpowszechniany jest windows w tym ten, ze za produkt nalezy zaplacic

> Jedno jest pewne: piractwo to nie kradziez
otworz sobie sklep z rowerami, ja przyjde do niego i ci wyniose jeden rower, zlapiesh mnie i powiesh do mnie "ty zlodzieju" a ja ci powiem "ugryz mnie w dupe, jestem piratem a nie zlodziejem" dam ci w morde i odejde sobie z pirackim rowerem

>Jak by nie bylo np. pirata quake, to i tak oryginala bym nie kupil. To >znaczy, ze ID software nie traci zadnej kasy - bo ja nawet nie byl bym >potencjalnym klientem.

jakby nie bylo np. twojego sklepu z rowerami to i tak roweru bym, nie kupil. to znaczy ze Peugeot nie traci zadnej kasy - bo ja nawet nie byl bym potencjalnym klientem

>Nie ma pirata - nie kupuje nic...
nie ma rowerow, jezdze samochodem lub pirace sobie inny rower np. komus z piwnicy

>Wyobrazcie sobie, ze ta nowa polska gra o ktorej Kiler gada (Chrome -
>[ciach]
>skopiowanie. No to ja wtedy nie kupie tej gry. Czyli gdyby byl pirat, >kupilbym pirata - w konsekwencji producenci Chrome nie traca kasy, bo >i tak bym nie kupil ich szitu...

w konsekwencji sam sobie zaprzeczyles bo napisales, ze jakby byl pirat to kupilbys pirata, czyli jestes zlodziejem, bo kupilbys kradziony produkt - a producenci chrome traca pieniadze, bo zamiast zaplacic im placish innemu zlodziejowi (paserka), ktory im nic nie placi za rozpowszechnianie ich produktu

czy to na prawde ciezko zrozumiec, ze piractwo nie polega tylko na tym, ze komus nie placi sie za "plytke"(bo tak bardzo czesto odbieram dziecinne tlumaczenia, ze to was "gowno" kosztuje, bo plytka to 1 zl a cena 100 zl, skad ta roznica)? kradniesh komus wlasnosc intelektualna, wiedze i bez wzgledu czy placish piratowi-zlodziejowi, czy sam sobie robish kopie czegos to jestes zlodziejem, bo kradniesh czyjas prace, tak samo jak kradnie sie komus patenty, rozwiazania itp.
ktos musial cos wymyslec, oprogramowac to itp i kce za to pieniadze, udostepnia ten produkt innym ludziom w zalozeniu - uzywash=placish, nie zmusha cie do uzytkowania danego produktu, to jest tylko i wylacznie twoj wolny wybor
ale w momencie, kiedy zdecydujesh sie na uzytkowanie tego produktu twoim piepshonym obowiazkiem jest zaplacic za to w sposob jaki to okreslil ten co wydaje dany program i kazde tlumaczenie "ze moja kopia nic go nie kosztuje" jest dziecinnym tlumaczeniem i pokazuje tylko nierozwiniecie intelektualne osoby, ktora w ten sposob argumentuje swoje dzialanie

to czy ktos uzywa piratow jest to jego wola, jednak jest to rownoznaczne temu ze okrada sie innych ludzi (programisci, wydawcy, hurtownie) i musi sie z tym sam godzic, jezeli nie przeszkadza mu bycie zlodziejem nie ma problemu, ale nie pozwole aby wypisywac tutaj takie absurdalne texty jak wypowiedz cerberusa (tym bardziej ze szkoda komus zaplacic 20 zl za oryginalnego q2, w ktorego gra sie od kilku lat - do kogos takiego mozna stracic szacunek, tym bardziej w jaki sposob argumentujesh swoj pkt widzenia, zebys tlumaczyl ze chodzi o kase i to jest za drogie, ze nie zarabiash itp... ale mowienie ze to nie jest "zlodziejstwo bo nikogo to nic nie kosztuje"... ile mash lat?)

(c) Adi, Piratow trzeba tepic, bo kazdy pirat to lamer :/ Nie masz kasy, to nie graj. Idz do roboty i zapracuj sobie na przyjemnosc...
 
 
 
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Nie Cze 15, 2003 3:32 pm   

Ja tam moge w kazdej chwili pojsc do supermarketu Makro i se kupic orginala w orginalnym pudelku :/ a licencje zakosze se z cafe :D choc nie jest nic warta juz ta licencja ale fajnie bedzie wygladac :D
_________________
napierdzielac z karabinka !
 
 
cerberus
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 15, 2003 5:06 pm   

powinienes napisac tak kaszub: otwieram sklep z rowerami a ktos kopiuje moj rower (np teleportacja itp). no i co z tego? jak ktos by i tak nie kupil mojego roweru tylko ta kopie, to znaczy ze nie trace kasy. nie zrozumiales, kaszub. piszesz o peugeocie itp - to inny produkt. teraz uwazaj, napisze jeszcze raz: OTWIERAM ROWEROWY SZOP. KTOS ROBI IDENTYCZNA KOPIE MEGO ROWERU I SPRZEDAJE 1000 RAZY TANIEJ. KLIENT KUPUJE KOPIE ROWERU, TZN JA NIE TRACE KASY, BO KLIENT TEN BY NIE KUPIL MEGO ORYGINALA I TAK ...To takie ciezkie do zrozumienia ?
 
 
C0MAND0R
Wisienka


Dołączył: 31 Maj 2003
Posty: 7
Skąd: Sprzed monitora
Wysłany: Nie Cze 15, 2003 5:47 pm   

Kiler, jekiego programu uzywasz do robienia screenow ekranu ?
_________________
Niech lag bedzie z Wami !! !! !!
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 15, 2003 6:28 pm   

wciskam guzik print screen
otwieram photoshopa, wklejam i zapisuje w gifie/jpg'u
to samo mozesz zrobic np w paincie [ciskasz print screena wchgodzisz do paint edycja/wklej/klikasz tak/plik/zapisz jako nazwapliku.jpg [bmp za duze jest]
 
 
C0MAND0R
Wisienka


Dołączył: 31 Maj 2003
Posty: 7
Skąd: Sprzed monitora
Wysłany: Nie Cze 15, 2003 6:45 pm   

dzieki :]
_________________
Niech lag bedzie z Wami !! !! !!
 
 
Tur!n
Śliweczka


Dołączył: 16 Gru 2002
Posty: 477
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Cze 15, 2003 8:19 pm   

ja mam original q2 kupionogeo w dzien premiery w Polsce... bez multipla... zreszta siakis dziwny :p
_________________
przepraszam ze sie odzywam :>
a i fejkow nie lubie...
 
 
kaszub 
Site Admin


Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2002
Posty: 92
Wysłany: Nie Cze 15, 2003 9:44 pm   

cerberus ile ty mash lat ?
 
 
 
Icer 
Śliweczka

Wiek: 38
Dołączył: 14 Gru 2002
Posty: 379
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Cze 16, 2003 7:46 am   

kaszub dobrze mówi ale jak zawsze cyberjus jest madrzjszy ... eh... ja mysle ze z 15 16 ma ...
 
 
cerberus
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 16, 2003 8:43 am   

trzynascie
 
 
cerberus
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 16, 2003 8:44 am   

i moja xywa to nie cyberjus a cerberus, analfabeto...
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 16, 2003 10:54 am   

tak i tak gejofo ;]
 
 
Icer 
Śliweczka

Wiek: 38
Dołączył: 14 Gru 2002
Posty: 379
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Cze 16, 2003 12:27 pm   

małolacie ty ... jeden hu... i tak wiadomo o kogo chodzi ...a kiler masz racje :P
 
 
cerberus
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 16, 2003 2:59 pm   

ciagnij mi druta palancie...
 
 
Icer 
Śliweczka

Wiek: 38
Dołączył: 14 Gru 2002
Posty: 379
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Cze 16, 2003 4:23 pm   

palant to twój stary, bo cie zrobil ... zjebie ty ... nawet nei chce mi sie z tobo gównaiorzu rozmawaic ledwo od ławki odrosles a pyskujesz ... ciekawe jaki bys byl na real ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.61 sekundy. Zapytań do SQL: 12