Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Serwer CTF - prosze o pomoc!
Autor Wiadomość
Bartxxx
Wisienka


Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 22
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 8:44 pm   Serwer CTF - prosze o pomoc!

Witam
Chcialbym postawic serwer quaka CTF. Problem jest w tym ze mam do wyboru winXP lub FreeBSD. Moje pytanie brzmi: czy mozna postawic serwer na FreeBSD lub jaki komp (parametry) bylby potrzebny zeby taki serw postawic na linuxie ? Jakie programy sa do tego potrzebne. Serwer mialby obslugiwac do max. 10-12 ludkow. Lacze z tego co pamietam 5 lub 10MB.
 
 
AL_BUNDY
Wisienka

Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 35
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 9:03 pm   

daj ip tego gdzie mialby stac ten serwer lub jakis z tej samej puli to zobaczymy czy jest wogole sens stawiania kolejnego serwera nie nadajacego sie do gry :)
 
 
Bartxxx
Wisienka


Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 22
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 9:18 pm   

AL niewiele pomogl - moze ktos jeszcze sprobuje ?
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 02, 2004 9:46 pm   

po 1 postaw na linuxie
po 2 nie musi miec dużych wymagań
ale powinien mieć dużo ramu
z tego co pamietam to procel 600mhz + 512RAM powinien wystarczyc.
prosze jednak żeby jakiś admin to potrwierdzil bo nie wiem czy dobrze pamiętam...
 
 
Kribol 
Pilsudski Wannabe


Wiek: 40
Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 903
Skąd: Allakir
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 10:10 pm   

ja tem sie na tym nie znam .. ale na http://download.ctf.pl w dziale inne jest kilka pliczkow potrzebnych do postawienia servera :)
Szkoda ze na ctf.pl w dziale CFT Guide jak postawic server jeszcze nie zostalo napisane :(
Bartxxx pogadaj z vitezem.. kontak do niego znajdziesz prawie wszedzie :)

Ale all ma racje najpierw sprawdzic czy sie oplaca stawiac.. bo na huk masz stawiac serv jak nikt na nim nie bedzie gral procz ciebie :)
 
 
 
kfak
Śliweczka


Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 304
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 10:19 pm   

zmartwie Cie, ale binarkow na FreeBSD z tego co wiem... to nie ma ogolnie dostepnych :/
(vitez tak kiedys mi mowil), ale warto poszukac.


kiler: rozmawialem z Viciem ze 2 dni temu akurat na temat servera q2. maszyna na max 20osob to wystarczy pentium 300 i 128ram'u ;]
ponadto slyszalem gdzies ze da best jest jak na jedna osobe przypada 4mb ramu.

na q2tv.org jest opis [dosc znikomy i skapy :D ] jak postawic server.

odrazu Ci powiem ze nie musi byc to PELNY q2. zadne pak*.pak nie sa potrzebne, zadne skiny, wav'y [oprocz te do map oczywiscie, ktorych u klienta moze nie byc.]

taki "pusty quake" zajmuje niecale 7mb, do tego wystarczy dorzucic mapki.

Proponuje zebys pogadal z Vitezem, czy Pyzem, oni maja wieksza wiedze.
_________________
Team3M Elite Mates [3M.kfak]
 
 
Bartxxx
Wisienka


Dołączył: 18 Lis 2003
Posty: 22
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 11:02 pm   

Wiem ze do tego wystarczy jakas padaka. Chetnie bym z kims pogadal ale Vitez mnie nie lubi (bo ciagle mi kicki dawal) a Pyz nie bardzo chcial pomoc.
 
 
pyz 
For the Horde!


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2003
Posty: 1768
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 11:17 pm   

po 1. Linux != FreeBSD, lepiej Linux, bo pomijamy emulacje, ktora jest niezbedna dla FreeBSD, co rzecz jasna odciaza maszyne podczas pracy
po 2. kfak co do "binarek dla FreeBSD" odpowiedz masz pietro wyzej
po 3. noname, nie, ze nie chcialem Ci pomoc a raczej nie potrafiles mi odpowiedziec na podstawowe pytania, bo Ty serio nie wiedziales o czym rozmawiac
po 4. Jak bedziesz mial jakies konkretny, pyzmen@kam.pl a Ci pomoge tylko nie przychodz z glupimi pytaniami, jak przyjdziesz z konkretami to Ci pomoge bardzo chetnie
po 5. RTFM :)
po 6. AL "nie nadajacy sie do gry" vel "szkielet polskiej sieci rlz!"
_________________
 
 
 
pyz 
For the Horde!


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2003
Posty: 1768
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 11:20 pm   

wracajac do binarek... a slyszales o tym, ze zrodla q2 sa dostepne na ftp idsoft'u ? ;>
_________________
 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 03, 2004 12:50 am   

Cytat:
ja tem sie na tym nie znam .. ale na http://download.ctf.pl w dziale inne jest kilka pliczkow potrzebnych do postawienia servera :)
Szkoda ze na ctf.pl w dziale CFT Guide jak postawic server jeszcze nie zostalo napisane :(


Przymierzalem sie, przymierzam nadal. Ale po rozmowie z kfakiem stwierdzilem ze najpierw przygotuje nowego, easy-to-install zipka z serwerem a dopiero potem cos napisze.

Zasada bedzie prosta - serwer bedzie zawieral minimalna ilosc plikow (BEZ map!), najnowszego q2admina i nocheatserver. Odpowiedni pliczki do odpalania i readme z wypisanymi : co w ktorym pliku sie ustawia (np gdzie bany, gdzie hasla, gdzie adminow, gdzie mapliste itp pierdolki).

Jest tego troche, i na pewno nie wypisze wszystkiego a tylko to z czego sam korzystam/lem. Po opublikowaniu oczywiscie chetnie bede poszerzal opis o wszelkie inne mozliwosci (np od ala/orlana przydalby mi sie opis sterowania serverem via rcon, bo ja sam rcona nie uzywam tylko z konsoli spod shella jade).

Bartxxx: jak sie wstrzymasz to za tydzien... hmmm dwa? (mam strasznie malo czasu ostatnio a od wczoraj jeszcze mniej :D ).
Powinno byc, przynajmniej zip i opis "jak odpalic" , a opis plikow konfiguracyjnych ciut pozniej. W sumie zipka moge miec gotowego moze juz w niedziele ta... a tak sobie gdybam, na razie mi sie nie chce ;)
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
brzoza
Night Elf Male


Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 711
Skąd: Z lasu
Wysłany: Sob Sty 03, 2004 4:11 am   

Lepiej juz postawic pod win niz pod FreeBSD... chociaz FreeBSD teoretycznie trzyma POSIX'a wiec moze src q2 i kompilacja ? gcc jest pod FreeBzdzi (to przynajmniej)...

i prawda daj IP my popingujemy z roznych zrodel i ci powiemy czy sie oplaca....

a tak wogole zajebiscie ze ktos serwer jakis stawia bo ligii sie grac nie da...

--edit--
eej i zaloze sie ze ktos gdzies kiedys skompilowal q2 pod FreeBździ.. moze znajdziesz (use the google luke)

--edit2--
chociazby tutaj: http://www.viagenie.qc.ca...v6-quake2.shtml pierwszy URL ktory znalazlem IPv6 dla q2 ale binarki pod FB... IPv4 pewnie tez obsluguje...
_________________
Nie płakałem po Le Madam
 
 
Teodor
Wisienka


Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 36
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob Sty 03, 2004 11:46 am   

Oj ludzie, ludzie - pod fbsd q2 kompiluje sie i to szybciutko i bez problemow...
Co wiecej w portach masz nawet 2 wersje
1. /usr/ports/games/quake2forge
2. /usr/ports/games/quake2lnx - z IPv6

wiec proste 'make install clean' i masz q2...

Ja sobie nawet zrobilem swojego quaka pod FBSD -> http://teo.quake2.org

Pozdrawiam
_________________
http://teo.quake2.org alternatywny client q2
 
 
szyna^
Wujas


Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 1826
Skąd: Bstox!
Wysłany: Sob Sty 03, 2004 12:59 pm   

Coolnet stoi na .INFO "Warsaw-Poland, E3-34Mbps, 2xP3-800MHz, 1024 MB RAM" i laguje ..... wiec nie wiem jaki 3ba sprzet.....
 
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 03, 2004 1:20 pm   

ta tylko ze dzieli te łącze itp itd...
 
 
szyna^
Wujas


Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 1826
Skąd: Bstox!
Wysłany: Sob Sty 03, 2004 5:16 pm   

Tamten mysle tez ....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.84 sekundy. Zapytań do SQL: 13