Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta

Wolisz te forum czy stare?
Stare
13%
 13%  [ 4 ]
Nowe
86%
 86%  [ 25 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:37 pm   

hmm co do waszych problemów - to nie wina phpBB2 a bazy mysql [coś się źle załadowało..]
ja swojego gustu nie zmienię bo od dafna korzystam z obu for.
Te forum jest zaraz po XMB najleszpsze chyba ale i tak wole XMB :P
tak czy inaczej kkkupa ludzi się tutaj fpisuje a na starym cio :P ?
 
 
jigsaw
QuadWhore


Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 177
Skąd: Stettin
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:41 pm   

Kiler napisał/a:

ok więc do dzieła:
- xmb forum zawsze było lepsze nish phpBB2


super argument. wole lizaki od cukierkow, bo sa lepsze.

Kiler napisał/a:
- xmb wygląda bardziej profesionalnie, ma lepsze ikonki [chociash iem z wlasnego doswiadczenia ze tutaj da sie to zienic..]


zmien sobie skore na np. SubBlack3d to zobaczysz, ze XMB nie jest bardziej profesjonalne.
Ikonki? Sprawdz to http://qwboard.realm.pl/posting.php?mode=smilies
Mozesz sobie wsadzic dowolna liczbe ikon.

Kiler napisał/a:
przy rejestracji som glupie odpowiedzi : zgadzam sie i mam powyzej 13 itd - po co to ? to jest bezsensu i itak kazdy [nawet ponizej] daje ze jest powyze....


a nawet jesli to co z tego? rejestrujesz sie raz i koniec
nie musisz na te "glupie" pytania odpowiadac codziennie rano...

Kiler napisał/a:
- jak jush mowilem xmb wyglada profesjonalniej [przejżysciej i wogoole]


przejrzyj sobie dostepne skory, prosze...

Kiler napisał/a:
- xmb jest wygodniejsze
- co do tej bazy danych to tutaj bedzie to samo...


wytlumacz mi w czym jest wygodniejsze?

ja np. wole dowiedziec sie jakie sa nowe niusy na caly forum za pomoca "Zobacz posty od ostatniej wizyty" niz tracic czas na przegladanie calego forum...
Wole miec sciage do BBcode przy poscie i mozliowsc szybkiego formatowania textu...

Co to bazy danych. Ty opierasz swoje brednie, najwyzej na proroczych wizjach a ja ci moge powiedziec, ze od roku pisze na boardzie opartym na PHPBB2 http://qwboard.realm.pl/, ktory ma 335 uzytkownikow, oraz 80784 postow i chodzi rownie szybko jak ten...

Kiler napisał/a:
- jak myślisz dlaczego teraz nowe wersje XMB som płatne? a phpBB2 nie? bo som gorsze i nikt mi nie fciśnie kitu że nie :P


to jest najlepszy kwiatek, dzieki ci Killer, naprawde sie szczerze posmialem...

Wiec np. uwazasz, ze Windows jest lepszy od systemow operayjnych opartych na zasadach Open Source (np. Linux) bo jest platny? LOL!

PHPBB2 jest darmowy bo jest programem Open Source i jest rozwiajany o wiele szybciej gdyz kazdy ma dostep do kodu i moze ten program rozwiajac, wiec nie wciskaj nam kitu...
 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:45 pm   

zeus napisał/a:
1. Mialem problemy z avatarkiem jak obrazek byl za duzy to prawidlowo pisal ze jest za duzy (ale madry) ale jak go zmniejszylem odpowiednio to dostalem komuniakt ze " obrazek musi miec rozmiar od 0kb do " i nic nie wczytal


Przy opcji dodania obrazka jest po lewej informacja:
"Wyświetla mały obrazek pod informacjami o Tobie przy każdym poście. Tylko jeden obrazek może być wyświetlany, jego szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 10kB."
Chyba ja czytales ZANIM probowales doadc obrazek czyz nie? :P A z niej widac wyraznie - max 10 kB!

Kiler: nie podales zadnyvh konkretnych powodow, tylko swoje osobiste odczucia wynikajace z przyzwyczajenia czy estetyki, a kaszub ladnie w punktach podal ci WAZNE TECHNICZNE powody dla ktorych to forum jest lepsze. Bo i jest lepsze, nie tylko wygladem, ale co najwazniejsze - szybkoscia i funkcjonalnoscia. Btw da sie wylaczyc przy pisaniu wiadomosci te ikonki z lewej strony, nie lubie ani gadugadu ani tych emotikonek, wole znaczki ascii :(
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
jigsaw
QuadWhore


Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 177
Skąd: Stettin
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:50 pm   

Kribol napisał/a:
i przez ten bład czy costam 5 razy to u2u samo mi wyslales :)

Szczerze wole tamto forum bo:
- ladniejsze
- prostrze
- i jestem do tamtego przyzwyczajomy


No coz, nie moge sie sprzeczac z pierwszym argumentem, bo to rzecz gustu. Ale ja wole forum bardzie skomlikowane, ale dajace wieksze mozliwosci - proste.

Mysle jednek, ze wiekszosc oponentow ma taki problem, ze jak sie juz do czegos przyzywczaja, to pozniej juz nie chce sie czegos nowego nauczyc... ;) ))

To forum jest lepsze gdyz:

- jest szybsze
- ma wieksze mozliwosci
- jest o wiele bardziej funkcjonalne
- opiera sie na zasadach Open Source, a kazdemu z nas powinno zalezec na popieraniu tej ideii.

Co wiecej, podobnie jak ty Kiler pisze nie na jednym forum, ale nie znam zadnego, ktore by dzialalo na XMB a za to kazde przesiadlo sie na PHPBB2...
 
 
 
jigsaw
QuadWhore


Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 177
Skąd: Stettin
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:53 pm   

vitez napisał/a:

(...) Btw da sie wylaczyc przy pisaniu wiadomosci te ikonki z lewej strony, nie lubie ani gadugadu ani tych emotikonek, wole znaczki ascii :(


Aby miec Ascii zaznacz opcje "Wyłącz Uśmieszki w tym poście" a tej sciagi z lewej strony raczej nie da sie wylaczyc dla wybranego usera.
 
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:55 pm   

jigsaw napisał/a:
Kiler napisał/a:

ok więc do dzieła:
- xmb forum zawsze było lepsze nish phpBB2


super argument. wole lizaki od cukierkow, bo sa lepsze.

Kiler napisał/a:
- xmb wygląda bardziej profesionalnie, ma lepsze ikonki [chociash iem z wlasnego doswiadczenia ze tutaj da sie to zienic..]


zmien sobie skore na np. SubBlack3d to zobaczysz, ze XMB nie jest bardziej profesjonalne.
Ikonki? Sprawdz to http://qwboard.realm.pl/posting.php?mode=smilies
Mozesz sobie wsadzic dowolna liczbe ikon.

Kiler napisał/a:
przy rejestracji som glupie odpowiedzi : zgadzam sie i mam powyzej 13 itd - po co to ? to jest bezsensu i itak kazdy [nawet ponizej] daje ze jest powyze....


a nawet jesli to co z tego? rejestrujesz sie raz i koniec
nie musisz na te "glupie" pytania odpowiadac codziennie rano...

Kiler napisał/a:
- jak jush mowilem xmb wyglada profesjonalniej [przejżysciej i wogoole]


przejrzyj sobie dostepne skory, prosze...

Kiler napisał/a:
- xmb jest wygodniejsze
- co do tej bazy danych to tutaj bedzie to samo...


wytlumacz mi w czym jest wygodniejsze?

ja np. wole dowiedziec sie jakie sa nowe niusy na caly forum za pomoca "Zobacz posty od ostatniej wizyty" niz tracic czas na przegladanie calego forum...
Wole miec sciage do BBcode przy poscie i mozliowsc szybkiego formatowania textu...

Co to bazy danych. Ty opierasz swoje brednie, najwyzej na proroczych wizjach a ja ci moge powiedziec, ze od roku pisze na boardzie opartym na PHPBB2 http://qwboard.realm.pl/, ktory ma 335 uzytkownikow, oraz 80784 postow i chodzi rownie szybko jak ten...

Kiler napisał/a:
- jak myślisz dlaczego teraz nowe wersje XMB som płatne? a phpBB2 nie? bo som gorsze i nikt mi nie fciśnie kitu że nie :P


to jest najlepszy kwiatek, dzieki ci Killer, naprawde sie szczerze posmialem...

Wiec np. uwazasz, ze Windows jest lepszy od systemow operayjnych opartych na zasadach Open Source (np. Linux) bo jest platny? LOL!

PHPBB2 jest darmowy bo jest programem Open Source i jest rozwiajany o wiele szybciej gdyz kazdy ma dostep do kodu i moze ten program rozwiajac, wiec nie wciskaj nam kitu...

przejrzałem WSZYSTKIE DOSTEPNE Z OFICJALNEJ STRONY skórki także te więc ty mi nie wciskaj kitu :D
wiem że moje argumenty nie som jakby takie przekonywujące ale na pierwszy rzut oka widac ze xmb jest lepsze :P
ffacet ty mi nie mów o open source, zobacz że tu masz wiecej modów ale te skórki co som to som tandetne z wyjatkiem kilku..
a kcialbym pofiedziec ze jest dostepna NOWA WERSJA FREEWARE XMB 1.8 [kaszub:P]
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:57 pm   

wiesh dlaczego linus torvalds zrobil linuxa darmowego? zeby sie lepiej rozpowszechnil...
 
 
Kribol 
Pilsudski Wannabe


Wiek: 40
Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 903
Skąd: Allakir
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:59 pm   

nom skorki sa takie sobie, jedynie fiblack jeszcze moze byc (da sie przyzwyczaic) ale skoro jest "zobacz posty od ostatniej wizyty" to jednak jestem za nowym :)
 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:59 pm   

jigsaw napisał/a:
vitez napisał/a:

(...) Btw da sie wylaczyc przy pisaniu wiadomosci te ikonki z lewej strony, nie lubie ani gadugadu ani tych emotikonek, wole znaczki ascii :(


Aby miec Ascii zaznacz opcje "Wyłącz Uśmieszki w tym poście" a tej sciagi z lewej strony raczej nie da sie wylaczyc dla wybranego usera.


jigsaw, alez ja doskonale o tym wiem... nie bierz mnie za Kilera... nie wylaczylem tego przy rejestracji bo zapisywalem sie na forum tuz po przyjsciu z pubu i oczy mi sie same zamykaly :P . Btw, wylaczylem sobie opcje "wlacz usmieszki za kazdym razem" w profilu i nie musze tego klikac w kazdym poscie :)

Edit:
Kiler: naucz sie cytowac, i jak masz cos do dodania tuz po wyslaniu postu to naucz sie korzystac z opcji Edit (jak ja teraz) a nie piszesz nastepnego posta - zaraz cie zjada za nabijanie postow :D, ze o smiesznie dziecinnych argumentach (caly czas piszesz ze xmb jest lepsze ale nie podajesz zadnych TECHNICZNYCH argumentow - szybkosc,funkcjonalnosc tylko: lepsze, ladniejsze, przyzwyczajenie) nie wspomne. Skonczcie lepiej ta dyskusje, albo idzcie z nia na pl.comp.os.advocacy - na takim poziomie sie toczy ze tylko tam sie nadaje (windows sa lepsze od linuxa bo sa lepsze i ladniejsze, linux jest lepszy bo jest lepszy i darmowy :D ).
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
Ostatnio zmieniony przez vitez Pią Gru 13, 2002 4:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 13, 2002 3:59 pm   

nastepny status to śliweczka...
 
 
kaszub 
Site Admin


Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2002
Posty: 92
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 4:12 pm   

oo cieshe sie, ze tak dyskusja ozyla :D jak rowniesh, ze z tego powodu, ze udostepnili w koncu darmowe xmb..ale jest ono jush przegrane, po kupach jakie dawalo ostatnio nie ma shans aby wrocilo na łono ctf.pl
jush wole invision, ktore dzieki uprzejmosci jednego z przedmowcow oswiecilo mnie :D

fakt faktem phpbb2 jest lepshe od xmb pod kazdym wzgledem, nie ma ani jednej rzeczy, ktora jest gorzej rozwiazan w phpbb nish xmb
xmb to taka board-kupa, ktora wydaje sie piekna i cudowna ale przy duzym obiazeniu jest strashnie "niewygodna" i to ze wzgledu na adminsitrowanie, uzytkowanie i zajetosc systemu. xmb jest dobre na stronke dla 20 userow i 1 topic... wystarczy przejrzec rozne boardy, wiekshosc znanych i odwiedzanych forum to phpbb

przyklad admina:
kto wymysla tak idiotyczny mechanizm jak "czyszczenie" bazy "reczne" ?
xmb :P
dlaczego? bo maja taki burdel w kodzie, ze nawet usuniecie nie daje 100% pewnosci ze wszystko wylecialo :D trzeba sobie "wspomoc" specjanym narzedziem

to co bylo w xmb na starym ctf.pl to byly godziny poprawiania kodu, od tlumaczenia po liczne pacze i usprawnienia (np. u2u). .standardowo jakbyscie zobaczyli.. to pozal sie
dlatego prosze mi nie wciskac uzasadnienia "xmb jest lepshe od phpbb bo jest lepshe"

to przemawia tylko i wylacznie lenistwo przez te gardziolka/ raczej palushki :D bo kazdy nauczyl sie obslugi tego starego i nowe wymaga pewnej checi poznania

skory - proshe bardzo - najglupshy argument to "tamto bylo ladniejshe bo wygladalo super i mialo lepshe ikonki" - slysheliscie o skinach ?
jest kilka do wyboru, jezeli te nie pasuja to proshe bardzo, mozna stworzyc wlasny i podeslac - ja chetnie wrzuce na serwer

cush jeshcze?
nie wiem czy pamietacie ale podobna burza byla w momencie zmiany forum ze starego opartego na cgi na xmb.. oj malo nie polala sie krew :D i co ? i kazdy zapomnial bo przyzwyczail sie :) tutaj bedzie podobnie

btw
ktos pisal, ze nie dziala costam smtp.. port smtp to 110 a nie 111 :)
proshe o caly komunikat to sprawdze :D bo moze faktycznie cos jest nie tak

pzdr
 
 
 
Speed
Wisienka


Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 37
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 4:13 pm   

Kiler czybys wlasnie po to tlukl tyle postow o tej samej tresci "stare forum jest ladniejsze i fajniejsze bo jest ladniejsze i fajniejsze" albo 4 razy "korzystam z obu juz ladnych pare lat" zeby sprawdzic jaki jest kolejny status ?;/ gut pomysl :roll: hehe ;)
 
 
kaszub 
Site Admin


Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2002
Posty: 92
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 4:16 pm   

aa bo zapomnailem, rejestracja jest bardzo sprytnie pomyslana, jakbys odpowiedzial zgodnie z prawda jak robia to niektorzy, to wiedzialbys w czym lezy cala istota

po raz pierwszy widzialem taki mechanizn jakis czas temu na innym forum (nie pamietam nazwy) i bardzo mi sie to spodobalo i bardzo ale to bardzo cieshe sie, ze phpbb ma to samo :D
 
 
 
jigsaw
QuadWhore


Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 177
Skąd: Stettin
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 4:24 pm   

Kiler napisał/a:
wiesh dlaczego linus torvalds zrobil linuxa darmowego? zeby sie lepiej rozpowszechnil...


A moze dlatego, ze opragramowanie powinno byc darmowe?
A moze dlatego, ze kazdy powinnien miec wglad do kodu zrodlowego oprogramowania z ktorego korzysta i aby moc ten kod samemu wykorzystac i stworzyc inny darmowy program, dzieki temu propagujac wiedze i wolny dostep do informacji?

Kiler napisał/a:
a kcialbym pofiedziec ze jest dostepna NOWA WERSJA FREEWARE XMB 1.8


no to bardza zla wiadomosc! biada nam! XMB darmowe, teraz juz napewno takie dobre nie bedzie... ;)))))))

Prosze odnies sie do tej informacji na podstawie swoich poprzednich rewelacji...

Kiler napisał/a:
wiem że moje argumenty nie som jakby takie przekonywujące ale na pierwszy rzut oka widac ze xmb jest lepsze


Znowu argumenty oparte na prywatnym widzimisiu. Prosze o fakty panie Kiler ! I prosze o cos przemyslamego i sprawdzonego empirycznie a nie "na pierwszy rzut oka", bo to forum ma sluzyc do wymiany informacji a nie do rzucanie na nie okiem.

BTW, Kiler: poducz sie BBcode i uzywaj opcji "Podglad" zanim wyslesz posta, bo robisz tylko kaszanke w topicu.

Vitez: a to sorry, male nieporozumienie... :)
 
 
 
Blade 
blady


Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 129
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Gru 13, 2002 4:42 pm   

Lol przeciez zawsze na poczatku sie narzeka, po jakims czasie sie przyzwyczajasz :D
_________________
Wieczny lowca ? :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.61 sekundy. Zapytań do SQL: 15