Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
NeostraTa
Autor Wiadomość
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 3:39 am   NeostraTa

Cytat:
Neostrada przyspiesza do 1 Mb/s? Plotki dotyczące nowych wariantów oferty TP S.A. przybierają na sile. Jednak wraz z nimi pojawiła się garść niepokojących informacji. Możliwe jest, iż od 1 września wszystkie odmiany usługi będą posiadały limit ilości pobieranych danych.

Od pewnego czasu na grupach dyskusyjnych użytkowników Neostrady pojawiły się informację, iż TP S.A. planuje mocno zmodyfikować swoją usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu.

Jak wynikało z tych plotek nowa oferta miałaby wyglądać następująco:
- usługa Neostrada 128 Kb/s z limitem 5 GB danych pozostaje bez zmian
- usługa Neostrada 320 Kb/s z limitem 5 GB danych zostanie przyspieszona do 512 Kb/s, jednakże limit pozostanie bez zmian
- usługa Neostrada 640 Kb/s bez limitu zostanie zastąpiona usługą Neostrada 1024 Kb/s wraz z limitem pobierania danych (prawdopodobnie 15 GB)

Nieoficjalne informacje zawierały również przewidywany cennik nowych usług - Neostrada 512 Kb/s miałaby kosztować 99 PLN netto, natomiast za Neostradę 1024 Kb/s trzeby byłoby zapłacić 149 PLN netto.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy informacje te są prawdziwe. Pierwszym argumentem przemawiającym za ich wiarygodnością była najnowsza ulotka
"Cyfra+ Neostrada" (kopia krążąca w Internecie - patrz obrazek obok), która mówi, iż abonenci Cyfry+ mogą zamówić Neostradę na preferencyjnych warunkach. W ramce opisującej dostępne opcje usługi podane są właśnie wyżej wymienione prędkości: 128 Kb/s, 512 Kb/s oraz 1024 Kb/s. Promocja ma trwać od 1 września 2004 roku.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Biura Prasowego Telekomunikacji Polskiej - niestety, nie udało nam się tam potwierdzić informacji o zmianie szybkości i wprowadzeniu limitów transferu. Co jednak ważne, nie została ona również zdementowana - powiedziano nam jedynie, że pełna informacja na temat nowej oferty TP SA zostanie przedstawiona na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Spróbowaliśmy również dowiedzieć się czegoś za pośrednictwem infolinii Cyfry+ - wszak dla jej abonentów dostępna ma być specjalna oferta TP, przypuszczaliśmy więc, że może tam dowiemy się czegoś konkretnego. Niestety, przemiła pani konsultantka wiedziała mniej niż my - nie znała żadnych szczegółów owej wspólnej propozycji Cyfry+ i Telekomunikacji. Potwierdziliśmy jedynie, że nowa oferta dostępna będzie od 1 września 2004 r.

Postanowiliśmy jeszcze skontaktować się z infolinią Neostrada TP (0800321123). Choć konsultant nie mógł podać żadnych szczegółów, to nieoficjalnie potwierdził, iż od 1 września oferta szerokopasmowego dostępu do Internetu ulegnie zmianie i że nowe usługi będą zawierały limity pobierania danych. Poradził nam również, iż jeżeli chcemy nadal korzystać z oferty Neostrada 640 Kb/s bez limitu, należy złożyć zamówienie na usługę przed 1 września 2004, bowiem wówczas będzie ona świadczona jeszcze na starych warunkach. Tak więc będziemy mieli miesiąc na zarejestrowanie się (i rozpoczęcie korzystania z usługi, bowiem wtedy umowa wchodzi w życie) oraz następnie 14 dni na ewentualną pisemną rezygnację z umowy (bez ponoszenia kosztów - patrz regulamin usługi, paragraf 8, pkt. 1-8). Taki przedział czasu pozwoli zaobserwować, jak rzeczywiście zmieni się oferta TP S.A.

Wygląda więc na to, że na ostateczne potwierdzenie plotek o zmianach w Neostradzie przyjdzie nam poczekać do poniedziałku. Wtedy powinna wyjaśnić się również sytuacja użytkowników, którzy podpisali z TP S.A umowę na czas nieokreślony.
_________________
 
 
 
Tur!n
Śliweczka


Dołączył: 16 Gru 2002
Posty: 477
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 8:28 am   

na neostrada.info na bierzaca sa informacje, przy okazji mzona odiwedzic forum sporo sie mozna dowiedziec
_________________
przepraszam ze sie odzywam :>
a i fejkow nie lubie...
 
 
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 12:39 pm   

Wow, naprawde ? Rzucilem tu te info raczej dla tych ludzi, ktorzy maja zamiar zalozyc neostrate w najblizszym czasie :/
btw. forum na neo.info to jedna wielka banda placzacych trolli :/
_________________
 
 
 
Tur!n
Śliweczka


Dołączył: 16 Gru 2002
Posty: 477
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 1:02 pm   

Wow, adolf dziekuje za wyjasnienie
_________________
przepraszam ze sie odzywam :>
a i fejkow nie lubie...
 
 
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 1:30 pm   

yw
_________________
 
 
 
-=ff=-alien3
Wisienka


Dołączył: 19 Gru 2002
Posty: 93
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 9:34 am   

no ja zamierzam założyć neo w ciągu jakiegoś miesiąca, jak tylko egzamin zdam ;)

więc jestem tym tematem żywotnie zainteresowany, tzn chce żeby neo dalej śmigało tak jak teraz śmiga w domu u rodziców

limity ściągania ... bez jaj
mam nadzieje że tylko w tych tańszych wersjach ..
_________________
praca zabija skilla :/
pracuj a dorobisz sie ... garba
 
 
Adolf 
Robaczek


Wiek: 39
Dołączył: 29 Paź 2002
Posty: 1469
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 3:43 pm   

Nadzieja matka glupich, jak to sie mowi =] No ale tak na powaznie, to wszystko wskazuje na to, ze niestety beda limity i to nawet na najszybsza wersja neostrady. Co gorsza, te 15gb to ma byc tylko promocja do konca tego roku, bo od nastepnego bedzie taki limit jak na pozostalych, czyli 5 gb .. tylko :/
_________________
 
 
 
Kazwa 
Malinka
egeszegedre!


Wiek: 113
Dołączyła: 14 Gru 2002
Posty: 1006
Skąd: Wroclove! :*
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 3:47 pm   

Jak dobrze nie miec tepsy ... :wink:
_________________
endless tears, forever joy!
 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 6:10 pm   

Eh... jaka szkoda ze w mojej okolicy tylko tpsa podlacza net :( .
Dodatkowo wyliczylem sobie ze koszta przejscia z drozszej opcji na tansza sa takie ze dopiero po prawie roku by mi sie zwrocily (pareset zl)... dlatego pozostane przy tej za 149zl. Limity transferu mnie wala - nie backupuje internetu ;)
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
-=ff=-alien3
Wisienka


Dołączył: 19 Gru 2002
Posty: 93
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 6:33 pm   

Cytat:
adolf
wszystko wskazuje na to, ze niestety beda limity i to nawet na najszybsza wersja neostrady. Co gorsza, te 15gb to ma byc tylko promocja do konca tego roku, bo od nastepnego bedzie taki limit jak na pozostalych, czyli 5 gb .. tylko :/


to żart ? :?
eh .. teraz to 5 GB ściągam koło tygodnia, głównie filmy i teledyski

Cytat:
vitez
Limity transferu mnie wala - nie backupuje internetu ;)


hm.. z tym backupowaniem netu to trafiłeś w sedno.. warto się nad tym zastanowić, ale to juz temat na inną bajke..

jednak wracając do meritum:
żeby np obejrzeć teledysk (music.yahoo.com polecam ;) ) to też trzeba poświęcić te pare KB transferu, tak samo jak przy ściągnięciu klipu na twardy dysk, więc limit transferu jest w tym przypadku istotną przeszkodą.
_________________
praca zabija skilla :/
pracuj a dorobisz sie ... garba
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 28, 2004 11:32 pm   

Cytat:
jednak wracając do meritum:
żeby np obejrzeć teledysk (music.yahoo.com polecam ;))


A ja polecam karte TV do ktorej podlaczasz kablowke i nagrywasz sobie na HDD a potem kompresujesz... "troche" szybciej i bez limitow, bez zacinania sie itp.
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
PogromcaDziewic
Śliweczka

Dołączył: 22 Lip 2004
Posty: 121
Skąd: z kątowni :]
Wysłany: Nie Sie 29, 2004 8:34 am   

karta tv jakies 200-300zł + miesieczny abonament za kablowke [kilkadziesiat zł]

a w inernecie za friko
8)
 
 
Kala
Śliweczka


Dołączył: 19 Lut 2003
Posty: 140
Skąd: z jamy ;)
Wysłany: Nie Sie 29, 2004 1:22 pm   

yw :)
_________________
ORC WARLOCK PWN!!! FOREVER kruwa
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 29, 2004 5:59 pm   

Cytat:
karta tv jakies 200-300zł + miesieczny abonament za kablowke [kilkadziesiat zł]

a w inernecie za friko
8)


Karta TV to zakup jednorazowy, kablowke mozna sobie za friko zalatwic :> , a w internecie jak ci sie skonczy limit (mowie o uzytkownikach łącz z limitem, w tym planowanej neostrady) to i skonczy sie friko... a karta tv sie nie skonczy :P
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
AL_BUNDY
Wisienka

Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 35
Wysłany: Pon Sie 30, 2004 5:26 pm   

jestem wlasnie po wizycie w telepunkcie
podpisalem umowe na neo na nastepny rok na starych warunkach ale nawet jakbym to zrobil po 1 wrzesnia to i tak dotychczasowi abonenci beda miec wybor miedzy starymi regulami czyli 640kbps , bez limitow a nowymi regulami z tanszymi cenami ale z limitami :)

dla mnie wybor jest oczywisty... ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.78 sekundy. Zapytań do SQL: 13