Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Copiki

Kiedy i w jakich godzinach aby odbywaly sie Copiki ?
Piatek przed 24:00
18%
 18%  [ 5 ]
Piatek po 24:00
40%
 40%  [ 11 ]
Sobota przed 24:00
18%
 18%  [ 5 ]
Sobota po 24:00
22%
 22%  [ 6 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 28, 2003 7:05 pm   

Ponad tymi dwoma co alien3 wymienil ja bym dodal jeszcze wazniejsza zasade:
CAPTURE THE FLAG ! (not the frag)
czyli grac teamplaya a nie odosobnione pojedynki, nosic flage do swojej bazy a nie nosic ja po calej mapie lapiac co pol minuty quada itp :)

A... po kleju sie slabo gra bo widzisz wrogow tam gdzie ich nie ma i na odwrot ;)
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
kozako
Śliweczka
zly jamnik


Dołączył: 14 Gru 2002
Posty: 371
Skąd: z tamtąd
Wysłany: Pią Lut 28, 2003 7:12 pm   

ee i have fun :) ... alien od 22 nie zabrdzo ob prawdopodobnie bedzie po 10 osob w teamach a wtedy nie bardzo sie grac teamplaya i wogule ...
 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 01, 2003 12:20 am   

Na Coolnecie polecam tym ktorzy moga komende: pset connectlimit_public 16 (5/5 + 6 specow... a ostatecznie 8/8 i spokoj) - nie obciaza tak servera i lagow nie ma.
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Sob Mar 01, 2003 1:18 am   

Te gadanie jest tylko strata czasu bo nie ma sensu organizowac czegos takiego czym jest COPIK prawdziwy, a nie pseudo, jak idee rozumieja 2-3 osoby.
 
 
-=ff=-alien3
Wisienka


Dołączył: 19 Gru 2002
Posty: 93
Wysłany: Sob Mar 01, 2003 9:13 am   

ta .. bylo chyba 9/9
zero teamplaya :x

o 12 poszedlem spac ..
_________________
praca zabija skilla :/
pracuj a dorobisz sie ... garba
 
 
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Sob Mar 01, 2003 11:46 pm   

Dokladnie A3 tak jak powiedziales 0 teampleya to nie COPIK tylko jakas masakra, strzelanie do czakej czy polowanie na jelenie.
 
 
kozako
Śliweczka
zly jamnik


Dołączył: 14 Gru 2002
Posty: 371
Skąd: z tamtąd
Wysłany: Wto Mar 04, 2003 2:54 pm   

tak albo siedza w bazie i kampia na fragi .. czeka az ty wezmie flage i wtedy zabija bo masz 3 fragi i jka bedziesh pierwszy w teami to wszyscy beda cie lubic ... wqrza mnie to bo przez to nie ma fry na srodku i wogule nie ma gry bo sqady sa wybierane tak ze w jednym teamie jest duzo takich co tlyko an fragi czekaaja a w drugim jest mniej i tam ludzi wspolpracuja ze soba np rzuca ps i cells i wtedy gra jets nierowna i szcze mowiac oprucz meczy klanowych dawno juz nie gralem prawdziwego wyrownanego meczu ...
 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 04, 2003 3:24 pm   

Ktoras nocke grajac wpadlismy z z-factorem i mookem na pomysl CTF bez punktow, tylko flagi... to by rozwiazalo sporo problemow jak wlasnie kampienie az wezmie flage, czy tez wszyscy na defie (bo 2 pkt na def) czy przytrzymywanie flagi by zdobyc hajskora.
W ten sposob nie byloby hajskorow itp a tylko flagi (bo w samej idei CTF jest tylko teamplay i flagi... widzieliscie by druzyny np w Paintballu liczyly "male" pukty za trafienia carriera, za trafienie wroga w bazie czy cos?).

Jednak w obecnej chwili nie jest mozliwe zrobienie takiego CTF.
Tylko bardzo dobrzy programisci zwiazani co nieco z Q2 moga cos takiego zrobic (modyfikujac lub "nakldajac" dodatek na kod zrodlowy). Np programisci z teamu zajmujacego sie nowym Q2Adminem...
Bo to trzeba albo z poziomu serwera rozwiazac (konfiguracji serwera przez q2admina) albo nowy mod stworzyc (np nastepna wersje LFire CTF- 2.1 ? z opcja wylaczenia w jej configu serwerowym punktacji).
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Wto Mar 04, 2003 4:31 pm   

zmieniony styl punktacji to by bylo to..
za fraga 0 punktów.
za osłonienie Fc wlasnym cialem mogly by byc jakies punkty ale to by znow sie znalezli jelopy ze by go tak blkowali ze by nigdzie zta flaga nie mogl sie ruszyc ;p
 
 
Dzidzia
Wisienka


Dołączył: 27 Gru 2002
Posty: 67
Wysłany: Wto Mar 04, 2003 9:30 pm   

heh nie glupia idea:) ale takie cos powinno byc podczas meczy oraz copow, a tak na codzien to powinny byc normalne fragi, a kiler ma tez gut plan zeby za jakis "madre ruchy" tzn teamplay byly fragi, ale to niestety jest prawie nie do zrealizowania :( :)
_________________
Pozdroofka :)
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 05, 2003 6:57 am   

Jezeli ktos wykona "madry ruch" to reszta teamu to zauwazy, a na pewno zauwazy to punktaja bo madre ruchy owocuja w zdobytych flagach wiec zadne punkty nie sa potrzebne - tylko dobre zgranie. Przy dobrym zgraniu teamu (oslanianie fc, obrona bazy, pilnowanie siebie nawzajem i swoich pozycji) flagi sa skuteczniej zdobywane wiec sam team dazy do tego by sie wzajemnie oslaniac, nie trzeba ich zachecac punktami za eskorte czy obrone.
Woz albo przewoz - albo standardowa punktacja, albo tylko flagi, posrednie rozwiazania bylby rownie zle jak zupelny brak nowych rozwiazan.
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
Krsnick02 
Spammer


Wiek: 40
Dołączył: 17 Gru 2002
Posty: 982
Wysłany: Sro Mar 05, 2003 9:17 am   

Ja normalnie nawet za flagi bym punkty zlikwidowal, znacyz sie te 15 co so dostaje za capa, of cots 1 funk duzi za flag tzn jej zacapowanie by sie zostawili i to byl by jedeyny punkt ktory by mozna zdobyc :P bo granie na fragi juz nie jedna osobe denerwuje, tyle ze trza by to jakos zrobic, moze sie rozejrze za tym niedlugo, ale nie gwarantuje nic, to nie jest latwo zrobic, moze skontaktuje sie z kims komu sie uda to zrobic, ale sami wiecie ze to bedzie ciezkie w zrealizowaniu.
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 05, 2003 2:27 pm   

nom vitez tesh tak myślę.
powinien q2ctf ewoulować bo ten system punktacyjny nie jest dobry
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 05, 2003 9:03 pm   

A czy ja mowilem ze punkty za flagi zostaja? Ja mowie - woz albo przewoz. zero "malych" punktow. Zostaja tylko i wylacznie wyniki "we flagach".
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.61 sekundy. Zapytań do SQL: 14