Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
quake 2 przez USB ???
Autor Wiadomość
cichy_bob
Wisienka

Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 14, 2003 6:53 pm   quake 2 przez USB ???

No wiec jak napisalem w topicu szukam informacji na temat: jak zagrac w q2 przez USB, gdyz jade do cienkiego na ferie i chcialem z nim przycinac, ale jak ostatnio bylem to widzialo serwer ale sie dolaczyc nie dalo. Moze jakas konfiguracja ? A moze cos innego ? Pomozcie! :P
 
 
KaZmI
Wisienka

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 14, 2003 8:00 pm   

jak ci nie dziala to zagraj se przez lpt ;/
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 14, 2003 10:55 pm   

Nie wiem jak tam z USB ale by grac przez LPT (porty drukarek) albo porty szeregowe (COM) trzeba miec zainstalowany protokol IPX - moze i przez USB trzeba miec ten protokol?
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
KaZmI
Wisienka

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 15, 2003 1:16 pm   

vitez z tego co pamietam do ipx jedynie jest do sc potrzebna
wiekszosc gierek teraz uzywa tcp/ip
ale zeby im to wogole dzialalo musza miec jakis protokol wiec pewnie majom
ja w q2 spokojnie gralem kabelkiem podlaczanym do portu drukarki
a kompki łaczylo sie bezsposrednim polaczeniem kablowym w windzie
wszystko see bylo tylko ten transfer;)
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 15, 2003 4:00 pm   

[quote="KaZmI"]vitez z tego co pamietam do ipx jedynie jest do sc potrzebna
wiekszosc gierek teraz uzywa tcp/ip
ale zeby im to wogole dzialalo musza miec jakis protokol [/quote]

Widzisz troche sam sobie zaprzeczasz... nie chce mi sie tu rozwodzic nad protokolami ale ogolnie rzecz biorac to TCP/IP uzywany jest do polaczen glownie przez karty sieciowe (modemy itp) a ipx _byl_ uzywany (teraz to przestarzaly ale nadal uzywany protokol) do "innych" polaczen kablowych (port lpt czy com - bezposrednie polaczenie kablowe) i niezbedny by przez takie polaczenie grac (w q2, q2, sc, need for speed, alien vs predator i wieeelee innych gier, szczegolnie tych starszych mialo albo w menu wybor rodzaju polaczenia albo same wykrywaly - jak q2 np).
Stad wnosze - by zagrac bezposrednio przez kabel (nie uzywajac sieciowki) trzeba miec ipx, ale czy IPX dziala rowniez na USB (dosc nowoczesnym rozwiazniu) - tego nie wiem.
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
cichy_bob
Wisienka

Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 26
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro Sty 15, 2003 5:53 pm   

Vitez: Masz HUB-a ? Karty sieciowe ? Kabel ? cienias ma LPT ale nie polaczylo nam sie ostatnio jakis trefny blad wyskakiwal, nawet wtedy z toba gadalem na ten temat, jak u cienkiego bylem... :| No nic, trzeba bedzie cos zrobic... :)
 
 
KaZmI
Wisienka

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Sty 15, 2003 7:17 pm   

vitez nie zrozumiales iz w ten sposob chcialem powiedziec raczej nie gra roli ktory protokol beda mieli...
najlepiej zeby mieli oba .
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 15, 2003 8:18 pm   

[quote="cichy_bob"]Vitez: Masz HUB-a ? Karty sieciowe ? Kabel ?[/quote]

Mam

Kazmi: rzeczywiscie lepiej by mieli oba bo jakby nie mieli IPX to by se przez comy czy lpt bezposrednio kablem nie pograli bo nawet majac tcp/ip nic nie pomoze :P
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
ROJTER
Wisienka


Dołączył: 15 Gru 2002
Posty: 25
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro Sty 15, 2003 10:06 pm   

Witam

Vitez zarzuciles Kazmiemu ze sam sobie zaprzecza ... A ty co robisz ...
"nie chce mi sie tu rozwodzic nad protokolami ale ogolnie rzecz biorac to TCP/IP uzywany jest do polaczen glownie przez karty sieciowe (modemy itp)" zaakcentuje tu slowo MODEM. Z tego co wiem tego typu urzadzenia podlacza sie glownie przez COM'a, wystepuja takze typy podlaczane przez USB i LPT.
Wracajac do sprawy bezposredniego polaczenia kablowego - to chula na napewno na TCP/IP - moje poprzednie lacze do netu byla wlasnie zestawione na 3 km COM'ie ;) i mozesz robic przez to co chesz.

Wracajac do tematu, to najlepiej, najszybciej i bezproblemu bedzie kupic:
1. 2 karty sieciowe wystarcza nawet 10Mb ( na allegro jak poszukasz to za 2 zaplacisz 30 zl)
2. gotowy kabelek (crosslink) o ile chesz placzyc 2 kompy, badz masz znajomego ktory posiada zaciskarke do wtyczek TP, to w tedy musisz kupic 2 (najlepje 4 - dla zapasu) wtyczki (powiedzmu 4zl za 4 sztuki) i tyle kabla ile potrzebujesz ( okolo 1zl za 1mb - powiedzmy 10 zl)

No i bedziesz musial miec kogos kto ci pomoze skonfigurowac te 2 komputery ;)

Jak widzisz zmiescisz sie w 50 zl, a pograsz w kazda nowa i stara gre bez problemow.

Eh co to byly za czasy jak sie spotykalismy u kumpla w mieszkaniu i w 8 w q2 gralismy do bialego rana ;)

pozdrawiam

ROJTER
_________________
[P] ROJTER
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sty 15, 2003 11:10 pm   

Cytat:
Vitez zarzuciles Kazmiemu ze sam sobie zaprzecza ... A ty co robisz ...


Najwidoczniej inaczje rozumiemy stwierdzenie "rozwodzic sie" bo to co ja napisalem w moim mniemaniu bylo bardzo pobiezne i skrocone by w miare pasowalo do tematu, a rozwodzenie sie polegalo by na dluzszym wykladzie o: co to jest protokol? co to jest protokol IPX - dzialanie i zastosowania; co to jest protokol TCP/IP - dzialanie i zastosowania :P . Ale oczywiscie nie bede tego pisal - wykladowca akademickim nie jestem :P (i nie znam sie na tyle by "z glowy" cos takiego pisac).
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
Blade 
blady


Wiek: 38
Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 129
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Sty 19, 2003 9:21 am   

Mam pytanie odnosnie sieciowek i lacznie kompow. Czy oplaca sie laczyc kompy za pomoca sieciowki ktore sa oddalone od siebie o wiecej niz 100 m ? Czy moze sa juz za duze straty ?
_________________
Wieczny lowca ? :cool:
 
 
ROJTER
Wisienka


Dołączył: 15 Gru 2002
Posty: 25
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Sty 19, 2003 9:16 pm   

Witam


1. Vitez skoro Ci sie nie chce rozwodzic, to po co wogole sie odzywasz. Wytykasz wszystkim ich bledy i pomylki, a do wlasnych sie nie potrafisz przyznac. Typowe dla "krawaciarzy". Jesli masz zamiar znow cos wymyslac i inaczej interpretowac slowa niz jest to zwyczajowo rozumiane to daruj sobie.

2. Blade.
a. Laczenie kompow przy pomocy typowej skretki przewidziane jest na odleglosci nie wieksze niz 100m, wprawdzie np 3Com twierdzi ze przy zastosowaniu odpowiednich kart (3Com) i dobrej jakosci kabla mozna nawet osiagnac 130m. Oczywiscie istnieja jeszcze repetary. Ale sa drogie i rzadko uzywane.
b. Przy wykorzystaniu kablac BNC tzw koncentryka mozna polaczyc komputery oddalone od siebie nawet o 300m. Minusy tego :
- predkosc 10 Mb/s
- zanikajacy standard
- awarja kabla rozwala cala siec i jest dosc trudna do zlokalizowania (zazwyczaja wyszukanie awarii wykrywa sie metoda podzialu polowkowego ;) )
c. Ostatnia metoda, nie dokonca jeszcze w pelni legalna, ale musi byc zalegalizowania przed wejsciem Polski do UE. Polaczenie radiowe. Drogie. Przy zastosowaniu standardowych urzadzien do 300m na zwenatrzy budynku i 100m wewnatrz. Przez zmiane anaten (na kierunkowe i drozsze) mozna osiagnac dluzsze odleglosci ( u nas chodzi na jakies 5 km ;) )

pozdrawiam

ROJTER
_________________
[P] ROJTER
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 19, 2003 11:51 pm   

Cytat:

1. Vitez skoro Ci sie nie chce rozwodzic, to po co wogole sie odzywasz. Wytykasz wszystkim ich bledy i pomylki, a do wlasnych sie nie potrafisz przyznac. Typowe dla "krawaciarzy". Jesli masz zamiar znow cos wymyslac i inaczej interpretowac slowa niz jest to zwyczajowo rozumiane to daruj sobie.


Specjalnie dla ciebie ROJTER powtorze sie, choc nie lubie tego robic ale widac dla Ciebie trzeba bys zrozumial... :
Cytat:

Najwidoczniej inaczej rozumiemy stwierdzenie "rozwodzic sie" bo to co ja napisalem w moim mniemaniu bylo bardzo pobiezne i skrocone by w miare pasowalo do tematu


Jesli nie rozumiesz tego co napisalem powyzej to trudno... prosciej sie nie da wytlumaczyc dlaczego "smiem w ogole zabierac glos" .
I przestan z tym glupim wyzwiskiem "krawaciarz" bo od tego jest forum "obora" gdzie wspaniale sie nadajesz z takim podejsciem do dyskusji - zwyzywac i czekac na reakcje.
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
mkuh
Wisienka


Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 64
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Sty 21, 2003 4:16 am   

jakis czas mnie tu nie bylo ale widze ze duzo nie stracilem bo dalej co drugi post jest viteza i kazdy tak samo czerstwy...
vitez jak bedziesz odpowiadal na tego posta (pewnie to zrobisz chociaz nie bardzo mi na tym zalezy) to nie czekaj na moja odp
 
 
Kiler
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 21, 2003 2:30 pm   

prosba do adminuf: pseniescie te wypowiedzi do chlewni czy tam obory bo nie dosc ze offtopick to i tak bedom sioe zaraz klUcic ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.6 sekundy. Zapytań do SQL: 12