Capture The Flag (ctf.pl)  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
Teoria kinetyczno-molekularna gazów
Autor Wiadomość
Prezes_Kiler
Jabłuszko


Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 562
Skąd: P(r)oland/Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 8:12 pm   Teoria kinetyczno-molekularna gazów

Mam w huj nauki z kilku przedmiotów a jeszcze nieoczekiwanie doszło mi zaliczenie z Teorii kinetyczno-molekularna gazów

Muszę zrobić te zadania:
Jeśli ktoś może pomóc i rozwiązać, byłbym wdzięczny.

Kod:

Teoria kinetyczno-molekularna gazów

1.    W zbiorniku o objętości 4m3 znajduje się 3kg gazu pod ciśnieniem 10 kPa. Oblicz średnią wartość kwadratu prędkości cząsteczek tego gazu.
2.    Oblicz, do jakiej temperatury trzeba by podgrzać gaz o temperaturze – 123C, aby jego średnia energia kinetyczna cząsteczek była dwa razy większa
3.    Oblicz wzrost średniej energii kinetycznej cząstek gazu, jeżeli zwiększymy temperaturę gazu od t1=7C do t2= 147C
4.    Cząsteczki wodoru poruszają się z pewną prędkością w temperaturze temperaturze= - 73C. Oblicz, w jakiej temperaturze prędkość atomów helu będzie taka sama jak cząsteczek wodoru.
5.    Wodór znajduje się w naczyniu o pojemności 10 do -3 m3. Ciśnienie gazu wynosi 104 Pa, a jego temperatura 27C. Oblicz liczbę cząsteczek wodoru, będącego w tych warunkach naczyniu.
6.    Oblicz średnią energię ruchu postępowego wszystkich cząstek z zadania 5.
7.    Azot znajdujący się pod ciśnieniem 105 Pa ma gęstość 0.5 kg/m3. Oblicz temperaturę azotu, jeżeli masa molowa azotu wynosi M=28g/mol
8.    Oblicz średnią energię kinetyczną ruchu postępowego cząsteczek wodoru, znajdującego się w  temperaturze 323C
9.    W naczyniu o pojemności 3 dm3 znajduje się gaz  o masie 10g pod ciśnieniem 105 Pa. Oblicz prędkość cząsteczek gazu.
_________________


 
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 10:57 pm   

Bierzesz wzory, kalkulator, przeksztalcasz wzory tak by po odpowiedniej stronie miec wiadome i niewiadome i liczysz. Co w tym trudnego poza brakiem checi i lenistwem?
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
SiDq
Jabłuszko

Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 703
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 11:12 pm   

Vitez myślisz, że on umieszczał ten topic na forum po to, abyś napisał że można to wyliczyć samemu? no kurwa... wchodze na owe forum, patrze nowy post i ostatnia odpowiedź Vitez'a, czytam i sobie myślę, że on na bank zaraz wyjdzie z textem, że można to wyliczyć samemu, ale że jesteś leniem to Ci nie pomogę, znam Cię przez neta na wylot, mrough kurwa, nie chcesz pomóc to co pierdzieć głupoty? a teraz oczekuję cytowania, wytykanie jakiegoś ortografa u mnie i wywodu na temat co daje kombinowanie w nauce i w jaki sposób poszerza(pewnie tu ten błąd) umysł człowieka.
Pzdr.[/b]
_________________
[;
 
 
 
kogucik
Jabłuszko


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 630
Skąd: Białystok
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 9:52 am   

vitez chyba w twojej szkole fizyki nie było. Chyba cię posrało, że te zadania są typu podstaw-policz. Trzeba wiedzieć, w którym miejscu czego użyć, a że ja nienawidziłem termodynamiki to i nie umiem tego :p Więc nie pomogę. Pytaj Wasyla <lol>
_________________

LFCTF4 & LFCTF10 player
 
 
 
emilio
Śliweczka

Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 151
Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:50 am   

vitez jest jeszcze zdziwiony ;D
_________________
shit nygga
 
 
pyz 
For the Horde!


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2003
Posty: 1768
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 11:53 am   

ale robicie offtopic :(
_________________
 
 
 
Killer
Śliweczka


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 328
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 9:20 am   

[quote="pyz"]ale robicie offtopic :( [/quote]

choroba tego forum... ;]
_________________
-=[ Panic Fear Makers ]=- and -=[ Slaves of Pain ]=-

Powrót do kolebki...
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 8:38 pm   

Cytat:
vitez chyba w twojej szkole fizyki nie było. Chyba cię posrało, że te zadania są typu podstaw-policz.


Zejde na twoj poziom - tobie chyba oczy zasralo ze nie zauwazyles ze pomiedzy podstaw a oblicz trzeba jeszcze wzor przeksztalcic lub uzyc kilku przeksztalconych wzorow pod rzad by z wiadomych dojsc do wyliczenia niewiadomej.
Oczywiscie trzeba chciec, ale wiadomo ze latwiej powiedziec "zrobcie za mnie" :)


A fizyke skonczylem gdzies na poziomie fizyki relatywistycznej i teorii wzglednosci... standardowa koncowka fizyki na pierwszym roku (na szczescie na dalszych latach nie bylo juz fizyki) Politechniki Warszawskiej :? . Oczywiscie sciagalem bo ta tematyka to juz rzeczywiscie posrana byla 8)
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
kogucik
Jabłuszko


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 630
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 9:26 pm   

Edit kurwa, bo nie wszyscy pojęli sens tego wspaniałego posta.
_________________

LFCTF4 & LFCTF10 player
Ostatnio zmieniony przez kogucik Wto Kwi 04, 2006 8:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Killer
Śliweczka


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 328
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:27 pm   

jedziesz coolfon ;]
_________________
-=[ Panic Fear Makers ]=- and -=[ Slaves of Pain ]=-

Powrót do kolebki...
 
 
vitez
Warsaw Cop, Zawisza Zbanowany

Dołączył: 12 Gru 2002
Posty: 1429
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 12:43 am   

Cytat:

Nie to żebym chciał się chwalić (ach ta skromność), ale sprowokał mnie skurczybyk. :D


To czemu mu tych zadan nie zrobisz kozaku z fizyki? :P

Ze mnie nie jest kozak, zwrocilem tylko uwage ze wykroczylem programem fizyki nieco poza liceum bos mi zarzucal ze nie mialem fizyki.

A ze autor watku leniwy to jego problem - ja tu (jak zwykle) probuje tylko (jak zwykle nieskutecznie) umoralniac, ze lepiej dla niego jakby sam _sprobowal_ rozwiazac te zadania. No ale nigdy sie nie naucze ze to walka z wiatrakami (znaczy z ludzkim lenistwem i glupota).

I nadal twierdze ze do tych zadan trzeba tylko wzorow, odrobiny wiedzy jak je zastosowac i przeksztalcic, oraz checi.
To pierwsze jest w ksiazkach/kompendiach/powinno byc w zeszycie. To drugie powinno byc nabyte. To trzecie to zawsze najwiekszy problem.
I z powodu tych dwoch ostatnich problemow z wiedza i checiami ludzie prosza "zrobice za mnie" czesto nawet oferujac wynagrodzenie 8)
_________________
"Dzięki Internetowi dowiedziałem się jak wielu idiotów jest na świecie" - Stanisław Lem 1921-2006
Fejki : "Czy rozumiesz choc troche logike tych czynow? NIE MA LITOSCI DLA SKUR*SYNOW!!!" - Kazik na Żywo
 
 
pyz 
For the Horde!


Wiek: 39
Dołączył: 27 Kwi 2003
Posty: 1768
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 6:24 am   

a ja z fizyki mialem w LO na koniec roku czworke bo jak powiedziala pani moja "mam piekne oczy" i ch*j wam w dupe .. :( jeszcze 1 post nie na temat i kasuje wszystkie, chlopak potrzebuje pomocy a dwoch debili sie kloci a trzeci cieszy ryja ... kurwa kretynizm na tym q2 :|

btw.
topic i tak pewnie nieaktualny kiler?
_________________
 
 
 
SiDq
Jabłuszko

Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 703
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 6:39 am   

Vitez już nie jest Gitez i chuj
_________________
[;
 
 
 
Prezes_Kiler
Jabłuszko


Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 562
Skąd: P(r)oland/Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 8:02 am   

ssijcie minusy.
Przechwalają sie a ja lo fizyczne skonczylem a ja polibude a zaden ani jednego zadania mi nie pomógł robić :d
Sam to zrobiłem i jutro oddaje.

Wiedziałem że mnie wesprzecie
:wink:
_________________


 
 
 
duke
Gajowy Książe


Dołączył: 21 Gru 2002
Posty: 164
Skąd: ze wszad
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:22 am   

no kurwa spojrz, jednak samemu sie udalo, hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.77 sekundy. Zapytań do SQL: 12